Renginiai

Vilniuje prasideda itališkos atostogos: renginių programa

Nuo penktadienio sostinės centre įsikurs septynios itališkų pramogų ir patirčių erdvės.

Vilnius – kaip iš itališko kino filmo. Čia skrieja spalvingieji motoroleriai „Vespa“ ir savo elegantišką stilių gatvėse demonstruoja pralekiantys „Alfa Romeo“ automobiliai. Atsikraustęs į Užupį, legendinis Venecijos karnavalas demonstruoja gražiausias savo kaukes, Stiklo kvartale italų fotografas fiksuoja it iš mados žurnalų viršelių nužengusius vyrus, Vilniaus gatvėse atgyja Dantės Algierio „Dieviškoji komedija“, o Stiklo kvartale išdygsta Karalienės Bonos miestelis. Ilgos vakarienės po atviru dangumi itališkoje „Dinner en Blanc“ versijoje, itališki kvapai ir muzika…

PROGRAMA

2020-06-05 iki 2020-06-07
Karalienės Bonos miestelis
Adresas: Švarco / Stiklių / Gaono gatvės, Vilnius

Grįžkite į XVI a. Vilnių, kuriame karaliavo itališka atmosfera, mados ir naujovės. Juk tai karalienė Bona Sforza atvežė į Lietuvą šakutę, daugybę naujų prieskonių, netradicinius indus ir italų meistrų meną bei architektūrą. Tad Stiklo kvartalas dėkoja šiai karalienei už į Vilnių atpūstus naujus vėjus – šventinį savaitgalį čia rasite daug Bonos Sforzos atvaizdų ir istorijų. Juk ji buvo itin moderni moteris, besidominti inovacijomis.

Apsilankykite Darijaus Gerliko juvelyrikos galerijoje „Vilnensis“ parodoje, skirtoje itališkai juvelyrikos mokyklai, pamatykite atkurtą Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Senojo, Bonos Sforzos sutuoktinio žiedą, kurį jam padovanojo karalienė.


Užeikite į Sauliaus Vaitiekūno galeriją, kurioje pasiūlys juodinto sidabro, sidabro ir aukso vėrinius imituojančius juoduosius pipirus, deimantų namai „The Factory by Ribas“ šį savaitgalį turės specialių pasiūlymą papuošalams su vienu mėgstamiausiu Bonos Sforcos brangakmeniu – safyru.

Atraskite Karalienės Bonos vardu pavadintas staigmenas kvartalo krautuvėlėse. Paragaukite Italijos įkvėptų savaitgalio vėlyvųjų pusryčių (angl. „brunch“) ir vakarienių pasiūlymų restoranuose „Lokys“, „Leičiai“, „Queensberry“, „Notre Vie“, „Augustas ir Barbora“, „Cozy“, ,,Rene“, „Markus ir ko“, „Stiklių Taverna“, ,,Bookafe“, ,,Sugamour“ ir ,,Katpėdėlė“.

Patiekalai sukurti iš XVI a. naujovių – tai Bona Sforza aristokratų virtuvėse pristatė alyvuogių aliejų, Viduržemio jūros produktus, kaparėlius, šafraną, pipirus ir šiandien mums jau įprastas daržoves: agurkus, pomidorus, šparagines pupeles, brokolius. Kvartalo kiemeliuose atraskite ne tik jaukią aplinką, bet ir muzikinių staigmenų.

Kaina: Nemokamai


2020-06-05 iki 2020-06-07
Kultūrinė erdvė K. Sirvydo skvere
Adresas: Švarčo gatvė, Vilnius

Konstantino Sirvydo skveras nuo penktadienio visam savaitgaliui virs Italijos kultūros širdimi. Čia sužinosite apie šios šalies papročius ir tradicijas, išmoksite pagrindinių itališkų frazių, susipažinsite su Italijos autoriais bei knygomis apie Italiją, atrasite italų architektūrą Vilniuje, dalyvausite viktorinoje ir klausysitės gražiausių itališkų melodijų.

Penktadienio programa

15:00 Paskaita. Sužinokite apie Italijos papročius ir tradicijas
16:00 Mokykitės italų kalbos! Ciao – Labas. Fabrizio Mazzella (Accademia Italiana)
17:00 “Tyto Alba” pristato knygas „Saugokis šuns” (Danila Comastri Montanari) ir „Žvaigždės virš Romos” (Karen Swan)
19:00 Mario Di Pasquale pasirodymas ir gražiausios itališkos dainos

Šeštadienio programa

12:00 Mokykitės italų kalbos! Come stai? – Kaip laikaisi?
13:00 „Alma Littera“ pristato knygas „Lieku čia“ (Marco Balzano), „Blogio esmė“ (Luca D’Andrea) ir „Vaikų traukinys“ (Viola Ardone )
15:00 Viktorina. Ką žinote apie Italiją?
16:00 Paskaita. Sužinokite apie Italijos papročius ir tradicijas
17:00 Mokykitės italų kalbos! Buonasera – Labas vakaras. Fabrizio Mazzella (Accademia Italiana)
19:00 Romantiškos itališkos melodijos (Mario Di Pasquale ir Algirdas Klova)

Sekmadienio programa

11:00 Mokykitės italų kalbos! Buongiorno – Laba diena. Fabrizio Mazzella (Accademia Italiana)
12:00 Paskaita. Sužinokite apie Italijos papročius ir tradicijas
13:00 Paskaita. „Italų kultūros įtaka Lietuvos architektūroje  ir kitokios įdomybės“

Ką mes žinome apie turtingos ir daugialypės itališkos kultūros apraiškas Lietuvos ir Vilniaus architektūroje? Ar žinomas jums karalienės Bonos Sforcos vardas? Kas gi buvo tie talentingieji Italijos architektai ir dailininkai sukūrę ne vieną šedevrą, ir pro kurių darbus dažnai nesusimastydami praeiname kiekvieną dieną? Kas siejo didikus Pacus su Italija? Į šiuos ir kitus klausimus rasime atsakymus šiandien.

14:00 Viktorina. Išbandykite savo žinias apie Italiją
15:00 Italijos skambesiai (Mario Di Pasquale)

Kaina: Nemokamai


2020-06-05 17:00-20:00
Stilingi vyrai ir itališka fotosesija Stiklo kvartale
Adresas: Stiklių g. 6, Vilnius

Italų vyrai tituluojami stilingiausiais pasaulyje ir diktuoja madas visam pasauliui, tad šį šventinį savaitgalį pasipuoškite ir jūs! Nežabokite fantazijos – juk italai rengiasi ryškiai ir nebijo laužyti taisyklių. Tebūnie gatvė – jūsų podiumas, mada pradžiuginantis aplinkinius. Jūsų įvaizdį įamžins Lietuvoje gyvenantis italas fotografas Stefano Ruffini – savo portretą gausite iškart.

Būkite priešakinėse vyriškos mados linijose, nebijokite stebinti! O jei iki tobulumo trūksta stilingos detalės, čia pat įsigysite peteliškę ar kaklaraištį, o rankogalių sąsagas ar kišenės nosinaitę gausite dovanų.

Kaina: Nemokamai


2020-06-05 20:00
,,La dolce vita” atidarymo kino fiesta
Adresas: Užupio gatvė, Vilnius

,,La vallée des Amis en Italie” kartu su Užupio Kino klubu pradeda vasaros sezoną. ,,La dolce vita” atidarymo fiestos dalyviai išvys italų kino antogiją ir žymiausius režisierius kaip Federico Fellini, Pier Paolo Pasolini, Roberto Rossellini, Bernardo Bertolucci, Luchino Visconti… Fiestos dalyvius gardžiuotis išskirtiniu vynu ir itališkais gardumynais pakvies ,,Graperia” ir  itališko vyno namai ,,Zenoteka”.

Kaina: Nemokamai


2020-06-06 iki 2020-06-07
Šeimos erdvė Bernardinų sode
Adresas: B. Radvilaitės g. 8A, Vilnius

Italai itin myli vaikus ir pasirūpina, kad jų juokas skambėtų nuolat. Šeštadienis – šeimos laikas, kai visi susirenka kartu praleisti laiko, pasisemti naujų įspūdžių ir sukurti įsimintinų akimirkų. Bernardinų sode pasiimkite nemokamą žemėlapį, atskleidžiantį, kaip geriausia pažinti Vilnių su vaikais. Su vyresniais vaikais dalyvaukite edukacinėje programoje, o mažesniuosius linksmins animatorius. O vakarop klausykitės gražiausių itališkų pasakų lietuviškai.

Šeštadienio programa

10:00-17:00 Pasiimkite žemėlapį „Vilnius vaikams“ ir atraskite Vilnių kartu su mažaisiais (žemėlapį galite rasti Bernardinų sode arba Turizmo informacijos centre Pilies g. 2). Išsprendus užduotis vaikų laukia dovanėlės

12:00 Edukacinė programa „Atraskime Bernardinų sodą kartu“
Bernardinų sodas –vaikams viena mėgstamiausių žaidimų vietų Vilniuje. Tačiau ar kada teko susipažinti su šio ypatingo parko istorija, architektūra, augalų ekspozicija? Čia nesunkiai surasime dalelę Italijos – juk būtent iš šios šalies atkeliauja išpuoselėtų parkų tradicijos. Ekskursijos-edukacijos metu žaisdami, atlikdami įvairias užduotis atidžiau pažvelgsite į  Bernardinų sodo kultūros ir gamtos paveldą.

Reikalinga išankstinė registracija el. paštu [email protected] 

13:00–16:00 Linksmosios pramogos vaikams su Super Mario (animatoriaus pasirodymas)
16:00 Itališkos pasakos vaikams (lietuviškai). Ar žinote kokias pasakas parašė italų rašytojai? Kviečiame pasiklausyti italų rašytojų sukurtų ir mūsų vaikų pamėgtų pasakų .

Sekmadienio programa

10:00-17:00 Pasiimkite žemėlapį „Vilnius vaikams“ ir atraskite Vilnių kartu su mažaisiais (žemėlapį galite rasti Bernardinų sode arba Turizmo informacijos centre Pilies g. 2). Išsprendus užduotis vaikų laukia dovanėlės

12:00 Edukacinė programa „Atraskime Bernardinų sodą kartu“
Bernardinų sodas –vaikams viena mėgstamiausių žaidimų vietų Vilniuje. Tačiau ar kada teko susipažinti su šio ypatingo parko istorija, architektūra, augalų ekspozicija? Čia nesunkiai surasime dalelę Italijos – juk būtent iš šios šalies atkeliauja išpuoselėtų parkų tradicijos. Ekskursijos-edukacijos metu žaisdami, atlikdami įvairias užduotis atidžiau pažvelgsite į  Bernardinų sodo kultūros ir gamtos paveldą.

Reikalinga išankstinė registracija el. paštu [email protected] 

13:00–16:00 Linksmosios pramogos vaikams su Super Mario (animatoriaus pasirodymas)
16:00 Itališkos pasakos vaikams (lietuviškai). Ar žinote kokias pasakas parašė italų rašytojai? Kviečiame pasiklausyti italų rašytojų sukurtų ir mūsų vaikų pamėgtų pasakų.

Kaina: Nemokamai


2020-06-06 13:00, 2020-06-07 13:00
Pasivaikščiojimas po filmavimo vietas Vilniuje „Italija kinematografiškame Vilniuje“
Adresas: Senamiestis, Vilnius

Vaikščiodami Vilniaus gatvėmis užfiksuokite Italiją tarsi kino filme. Susipažinkite su vietomis, kurias kino magija pavertė gražiaisiais Italijos miestais. Sužinokite, kokie garsūs italų kinematografai viešėjo Lietuvoje. „Nebijok. Jono Pauliaus II gyvenimas“, „Ratilai vandenyje“ ar „Sibirietiškas auklėjimas“ – italų režisieriai čia atranda įspūdingų vietų savo filmams.

Ar įmanoma čia rasti itališkų vilų, ką gražiausio užfiksuoja kameros – į šiuos ir kitus klausimus atsakys ekskursijos vadovas. Nepamirškite užsiregistruoti iš anksto, o susitikimo vieta bus patikslinta likus dienai iki ekskursijos.

Registracija el. paštu [email protected]

Kaina: Nemokamai


2020-06-06 12:00-20:00
Mažoji gatvės muzikos diena Vinco Kudirkos skvere
Adreas: Vinco Kudirkos aikštė, Vilnius

Įtalų kalba – itin daininga, o muzika Italijoje skamba nuo ryto iki vakaro. Lietuviai gerą muziką mėgsta ne ką mažiau. Juk muzika – universali pasaulio kalba, kurią supranta visi. Tad leiskitės į muzikinį dialogą Vinco Kudirkos skvere, skendinčiame muzikos garsuose. Nors tradicinė Gatvės muzikos diena šiais metais buvo nukelta, tačiau Vinco Kudirkos skvere „Poliarizuoti stiklai“ su „Vienišo Vilko klubu“ pristatys programą, kurioje tikrai atrasite patinkantį skambesį ar išgirsite jau mėgstamų kūrinių.

Dalyvaujančios grupės:  

  1. Šarūnas Mačiulis ir “Vilkai” 
  2. Valentinas Arūna ir „Volungės“ su Lilijana Ablėnaite 
  3. Aleksandr Kozlov ir „Krantai“ 
  4. Aleksandr Charin 
  5. Jevgenij Fomičiov 
  6. Aleksandr Belkin&RoadBand 
  7. „Bliuzoholikai“ 
  8. „Delčia“ 
  9. „Dinozaurai” 
  10. „Poliarizuoti stiklai“ 

Kaina: Nemokamai


2020-06-06 19:00-22:00
„Diner en Blanc“ žaliai ir raudonai
Adresas: Švarčo gatvė, Vilnius

Tradicinė „Diner en Blanc“ siunčia linkėjimų Italijai! „Diner en Blanc“ Konstantino Sirvydo skvere primins apie kasmetinį pikniką, vykstantį rugpjūčio mėnesį Vilniuje. Pasigrožėkite itališka atmosfera, mėgaukitės puikia muzika ir bendraudavimu. Svarbiausia, nepamirškite šakutės – juk būtent šį stalo įrankį iš Italijos į Lietuvą atvežė karalienė Bona Sforza – ir puikiai praleiskite laiką.

Jei norite profesionalų ruoštų patiekalų, rinkitės vakarienę Stiklo kvartalo restoranuose ir patys tapsite itališka vėliava il Tricollore. Būtinai užsiregistruokite į vakarienes restoranuose iš anksto. Paprašysime, kad vieni jūsų apsirengtų žaliai, o treti – raudonai, priklausomai nuo pasirinkto restorano. Restoranų sąrašą matysite žemiau.

Vakarienė apsirengus žaliai

Bistro 18, Stiklių g. 18

Ryžiai Italijoje valgomi ir auginami dar nuo Renesanso laikų. Itališkas ryžių patiekalas rizotas gimė Šiaurės Italijoje. Šį savaitgalį nepraleiskite progos paragauti įvairių rizotų: su „Pecorino“ sūriu ir gražgarstėmis, su parmezanu ir „Prosciutto“ kumpiu, su krevetėmis ir šparagais. Pasitelkus didžiulę kantrybę, paruošti iš šviežiausių produktų šie itališki patiekalai jus nustebins savo šilkiniu skoniu.

Sugamour, Vokiečių g. 11

Kaip žinia, karalienė Bona Sforza į Lietuvą atvežė alyvuoges, citrusus, brokolius ir jūrų gėrybes. Todėl šventinio savaitgalio metu, ragaudami kulinarinių šedevrų iš šių produktų, mintyse išties jai padėkosite. Užsisakykite marinuotų alyvuogių ir baltojo vyno taurę (kaina – 7 Eur), paragaukite kalmaro su brokoliais, šį derinį papildydami baltojo vyno taure (kaina – 11 Eur), ir nepamirškite deserto – „yuzu“ su rožinio vyno taure (kaina – 7 Eur). Net karaliai mėgsta sutaupyti, tad pasinaudokite ypatingu savaitgalio pasiūlymu.

Cozy, Dominikonų g. 10

„Cozy“ senamiesčio širdyje veikia jau daugiau nei 15 metų ir šį išskirtinį savaitgalį savo lankytojams žada gurmanišką šventę. Vakarą pradėkite šviežio tuno karpaču su buivolių pieno mocarela. „Saltimbocca“ – į vytintą kumpį susukta veršiena – tiesiog pati „šoks“ jums į burną, nes būtent tai ir sako patiekalo pavadinimas. O tarsi debesėlis švelnus mocarelos pyragas su uogų padažu privers pamiršti viską pasaulyje. Vakarienė jums kainuos 25 Eur.

Stiklių taverna, Gaono g. 7

Tarp XVII a. pastato mūrų tvyro autentiška aplinka, stalai čia nutiesti lininėmis staltiesėmis, akį traukia šiaudiniai sodai. Pasijusite tarsi itališkoje tavernoje, kurioje šeimininkė dosniai vaišina ką tik iš jūros ištrauktos žuvies patiekalais. Šventinio savaitgalio metu vakarą pradėkite garsiuoju „Aperol Spritz“, mėgaukitės kepta menkės filė su burokėliais, kaparėliais bei traškiais svogūnais, o desertui – kreminis tiramisu. Vakarienė jums tekainuos 22 Eur.

D’eco Bar & Restaurant, Dominikonų g. 15

Italijoje gyva lėto valgymo kultūra. Išbandykite ir jūs. Italų dienų savaitgalio metu čia galėsite paragauti patiekalų iš specialaus Bonos Sforzos meniu, kuriame šparagų sriuba su citrina ir parmezanu, jautienos karpačas, salotos su šparagais ir baziliku ar toskanietiškai paruoštas upėtakis. Patiekalai puikiai derės su ekologiškais itališkais vynais ir kokteiliais. Pasijuskite tarsi būtumėte po Toskanos saule!

Vakarienė apsirengus raudonai

Augustas ir Barbora love story café, Stiklių g. 7

Koks būtų itališkas savaitgalis be Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės istorijos, kupinos itališkų atspindžių? Įsimylėkite ir jūs, gėlėse skendinti aplinka sukurs romantiškų atostogų nuotaiką. Užsukite maloniai popietei ir ragaukite garsųjį itališką „Pinot Grigio“ vyną arba klasikinį „Aperol Spritz“ kokteilį. Šalia puikiai tiks itališki skanėstai: vytintas kumpis, mocarela, vyšniniai pomidorai ir alyvuogės.

Notre Vie, Stiklių g. 10

Stiklo kvartalo širdyje įsikūrusi rami ir jauki vyninė „Notre Vie“, garsėjanti puikiais itališkais vynais, paruošė specialų meniu Karalienės Bonos miestelio lankytojams. Galėsite pasirinkti vieną iš 2 specialiai paruoštų patiekalų, džiovintos jautienos arba veršienos juostelių.

Lokys, Stiklių g. 10

Puotaukite taip, kaip kadaise puotavo Lietuvos didikai, o, galbūt, net pati karalienė Bona Sforza. Paragaukite žvėrienos patiekalų, o šventinio savaitgalio metu pasimėgaukite tradicine itališka lazanija, tekainuosiančia 7 eurus, ar ypatingu būdu paruošto stirnienos ragu. Patiekalas ypač derės su „Leone de Castris Villa Santera Primitivo di Manduria DOC“ vynu.

Alinė „Leičiai“, Stiklių g. 4

Nors Italija negarsėja kaip alaus kraštas, tačiau alinė „Leičiai“ alsuoja itališka atmosfera – šurmulys, pokalbiai su bičiuliais ir tie ilgi vakarai… Paragaukite skirtingų rūšių alaus, išbandykite aluje keptas dešras, o ir kava būsite pavaišinti. Nenustebkite – italai juk geria puodelį espreso net ir vėlyvą vakarą, kad po sotaus maisto nepritrūktų energijos pokalbiams.

Rene, Antokolskio g. 13

„Pmodorini tre-pre-tre“ – tai tarsi įvairių skonių mozaika, susidedanti iš 3 pomidorų, įdarytų krevetėmis ir naminiu majonezu su žolelėmis arba 3 pomidorų, įdarytų buivolės pieno mocarela ir šviežiais bazilikais, o gal pasirinksite mozaiką iš 3 pomidorų, įdarytų marinuotų ančiuvių ir juodųjų alyvuogių tyre. Ragaukite su šviežia čiabata ir kilminguoju „Zenato Pinot Grigio“ vynu. Viso rinkinio kaina – 13 Eur.

Queensberry, Didžioji g. 18

Itališki patiekalai su lietuviškais vynais? Taip, jie puikiai dera! Romantiškame Vilniaus senamiestyje jūsų laukia nauji skonio atradimai. Užsukite paragauti raviolių virtinukų su grybų įdaru ir anties kepenėlių padažu arba su špinatų įdaru ir grietinėlės sviesto padažu. Desertui, žinoma, – tiramisu. Užsisakę specialių patiekalų, būsite pavaišinti kava.

Katpėdėlė, Vokiečių g. 3

Ką XVI a. Bonai Sforzai tiekė karališkieji virėjai? Juk ji garsėjo itin išrankiu skoniu ir turėjo savo nuomonę apie viską. Italų dienų savaitgalio metu valgykite it tikri karaliai. Jei esate itin išalkę, išbandykite „Sočiąją Bonos Sforzos“ vakarienę – jaučio žandus su bulvių koše ir raugintais kopūstais bei taure raudonojo namų vyno (kaina – 10 Eur) – arba, jei nenorite apkrauti skrandžio, jūsų lauks „Lengvoji Bonos Sforzos vakarienė“ – žuvies apkepėlė su porais ir brokoliais bei taure baltojo namų vyno (kaina – 6 Eur). Ką pasirinksite?

Amatininkų užeiga, Didžioji g. 19

Bulviniai patiekalai lietuviškoje virtuvėje yra tiesiog šaknis įleidę, tačiau ar žinojote, kad bulves, kaip ir daugybę kitų šiandien mums įprastų produktų, į Lietuvą atvežė ne kas kitas, o karalienė Bona Sforza. Tad paskanaukite netradicinių bulvinių blynų su pomidorais. Tai tikra Lietuvos ir Italijos sąjunga jūsų lėkštėje. Buon appetito!


2020-06-06 15:00
Edukacinė programa „Nutapyk Bonos Sforzos portretą“
Adresas: Stiklių g. 6-8, Vilnius

Istoriniuose vitražuose dažnai pamatysite didikų portretų. Lietuvoje nuo  XVI a., kai čia apsigyveno iš Italijos kilusi karalienė Bona Sforza, vitražais buvo puošiamos bažnyčios ir pilys. Šventinį šeštadienį išlaisvinti savo kūrybines idėjas turėsite progą ir jūs. Susipažinsite su vitražo istorija, tapymo ant stiklo technika ir galėsite patys nutapyti Bonos Sforzos portretą. Užsiregistruokite iš anksto. Edukacinės programa „Nutapyk Bonos Sforzos portretą“ šį savaitgalį kainuos 15 Eur (žmogui).


2020-06-06 16:00-22:00
Venecijos karnavalas Užupyje
Adresas: Užupio g. 9, Vilnius

Ryškus ir žaižaruojantis Venecijos karnavalas šįkart persikelia į Vilnių! Pasinerkite į siautulingą itališką karnavalą Užupyje ir pasigrožėkite išskirtinėmis kaukėmis, o gal net patys įsitraukite į šventinį sūkurį. Jus pasitiks paslaptingos personos, stebėsite šiuolaikinio cirko ir „La Commedia dell’Arte“ pasirodymus, klausysitės kamerinės muzikos koncertų tiesiog gatvėje ar net išmoksite pasidaryti Venecijos kaukę.

Žinoma, koks itališkas karnavalas be picų? Vakare įsitraukite į „Užupio picos istorijas“ ir šokite po žvaigždėtu dangumi pagal itališko džiazo ir fanko muziką vakarėlyje „Musica di carnevale per amici e amore“.

Kaina: Nemokamai


2020-06-06 13:00
Motorolerių „Vespa“ sezono atidarymas
Adresas: Rotušės aikštė, Vilnius

Gatvėmis skriejančios itališkos vapsvos „Vespa“ atneša Vilniui itališką dvasią ir įkvepia tikros itališkos romantikos gurkšnį. Jau keturiolika metų Lietuvoje gyvuojantis motorolerių „Vespa“ klubas kviečia atvykti į atidarymo šventę ir pamatyti virš 30 įvairiausių spalvingųjų motorolerių – nuo seniausių iki naujausių modelių.

Pirmieji motoroleriai „Vespa“ pasaulį išvydo prieš daugiau nei 70 metų, o pavadintas buvo dėl savo į vabzdį panašios išvaizdos ir skleidžiamo garso. Vespas įsimylėjo visas pasaulis – jų pagaminta daugiau nei 16 milijonų. Neseniai „Vespa“ motoroleriu keliautojas per parą aplink Lietuvą nuvažiavo 960 km – galbūt šis pasiekimas bus pripažintas nauju pasaulio rekordu?


2020-06-06 12:00-17:00
„Alfa Romeo“ automobilių paroda
Adresas: Rotušės aikštė, Vilnius

Susipažinkite su tikra itališkų automobilių klasika – „Alfa Romeo“, daugiau nei šimtmetį stebinančia elegantiškais kūriniais. Lietuvoje aktyvus „Alfa Romeo“ klubas kviečia pasigrožėti išskirtiniu automobilių charakteriu klubo atidarymo šventėje ir apžiūrėti automobilių ekspoziciją.

Nesvarbu, ar domitės itališkų automobilių istorija, ar tiesiog norite pasigrožėti dizainu, – čia iš arčiau susipažinsite su kasdien miesto gatvėse matomais automobiliais, naujaisiais „Alfa Romeo“ modeliais ir istoriniais šedevrais. Šventėje taip pat galėsite daugiau sužinoti apie kitus Lietuvoje mėgstamus itališkus automobilius.


2020-06-07 11:00-18:00
Džinsinio Italijos žemėlapio su italu mokytoju sudarymas
Adresas: Žydų g. 2, Vilnius

Ar žinojote, kad džinsų kilmės šalimi laikoma Italija, Genujos miestas? Net pavadinimas „džinsai“ kilo prancūziškai tariant Genujos pavadinimą (tariama kaip „žyns“). Tad valio Italijai už šiandien vieną pagrindinių drabužių!

Sekmadienį užsukę į studiją „Denim diaries“ pasitelkite kūrybiškumą ir padėkite sukurti Italijos žemėlapį iš nebereikalingų džinsų. Kol vyks kūrybos procesas, daugiau sužinokite apie Italiją ar pasidalinkite savo įspūdžiais. Dirbtuves ves Lietuvoje gyvenantis italų kalbos mokytojas, tad ne tik smagiai praleisite laiką, bet ir išmoksite bent vieną naują itališką frazę.

Kaina: Nemokamai


2020-06-07 16:00
Spektaklis-ekskursija „Dieviškoji komedija. Rojus“
Adresas: Universiteto g. 4, Vilnius

Susipažinkite su devyniomis šventomis Vilniaus vietomis, bažnyčiomis ir vienuolynais per literatūrinį Dante՚ės Alighierio ir Italijos pasaulį. Keliaudami miesto labirintu šokio, poezijos ir garso spektaklio-ekskursijos „Dieviškoji komedija. Rojus“ metu kartu su herojais ieškosite rojaus. Jus lydės dieviškosios arfos ir liturginių giesmių garsai.

Kelionę pradėję jaukiame Alumnato kieme, aplankysite senąjį Dominikonų vienuolyno kiemą, Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčią, Misionierių bažnyčią, Užupio angelą, Tibeto skverą, Vilniaus Dievo Motinos Ėmimo į Dangų soborą, Vilniaus šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) parapiją, Vilniaus Šv. apaštalo Baltramiejaus bažnyčią.

Po spektaklio Užupio skvere gardėsiais jus vaišins  „Le Travi“, „Užupio krautuvė“, „Kmyninė“, „Graperia“, paskanausite itališko vyno namų „Zenoteka“ vyno.

Nepamirškite nusipirkti bilieto iš anksto internetu.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

9 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button