AB Vilniaus šilumos tinklai (toliau – VŠT) dėkoja „The Roop“ už suvienytą ir geltonai nusidažiusią Lietuvą bei viešai duoda pažadą – pakviesti vilniečius į unikalią industrinę diskoteką veikiančioje elektrinėje. Diskotekos data kol kas dar tik planuojama ir bus skelbiama tuomet, kai epidemiologinė situacija Lietuvoje taps palanki renginiams, o gyventojai galės saugiai pramogauti.

 „Žavimės tokia vilniečių vienybe palaikant mūsų atstovus Eurovizijoje. Nepaisant to, kokią vietą grupė užims, jie jau yra mūsų herojai, nes Lietuvai padovanojo daug gerų emocijų, kurios taip reikalingos po ilgai besitęsiančio karantino. Vilniaus miesto savivaldybė taip pat skiria didelį dėmesį ir palaikymą, ketina rengti diskoteką po atviru dangumi. Mes irgi norime prisidėti, padėkoti atlikėjams, todėl pakviesime vilniečius į ypatingą miesto vietą, kurioje gimsta šiluma“, – apie idėją pasakoja Vilniaus šilumos tinklų direktorius Gerimantas Bakanas. 

Vilniaus termofikacinė elektrinė, dar vadinama TE2, esanti šalia Savanorių prospekto, Elektrinės gatvėje 2, yra vienas įdomiausių veikiančių industrinių objektų Baltijos šalyse. Baltai raudoni elektrinės kaminai gerai matomi ir jau tapę industriniu miesto simboliu. Vis dėlto elektrinės vidus ir istorija vilniečiams dar mažai pažįstama.

Pokariu pradėta statyti (1948 m.) iki šiol didžiausia tokio pobūdžio šiluminė elektrinė Lietuvoje šiemet minės 70-ies metų jubiliejų. Per visus šiuos metus elektrinė modernizavo procesus ir atnaujino įrangą, tačiau išsaugojo unikalų interjerą ir istorinius jo elementus. Tuo įsitikinti galės visi, liepos 3-4 d. užsiregistruosiantys Vilnius Open House ekskursijoms. Negana to, elektrinėje filmuotos ir garsiojo HBO serialo „Černobylis“ scenos, daugybė kitų mažiau Lietuvos auditorijai žinomų filmų.

Vilniaus termofikacinėje elektrinėje prasideda šilumos kelias į Vilniaus pastatus. Tarsi širdis kraujagyslėmis varinėjanti kraują, TE2 nenutrūkstamu ratu vamzdynais pumpuoja įkaitintą termofikacinį vandenį, kuris aprūpina vilniečių namus šiluma ir karštu vandeniu. 29 MW elektros galios ir 913 MW šilumos galios elektrinė šilumą ir karštą vandenį tiekia daugiau kaip 220 tūkst. Vilniaus pastatų – būstų, biurų ir gamybinių patalpų. Čia gaminama ne tik šiluma, bet ir elektra, kurią naudoja tiek Vilniaus, tiek kitų miestų gyventojai.

„Ateityje norime elektrinę padaryti dar atviresnę – tai neatsiejamas nuo Vilniaus objektas, todėl stengiamės sudaryti galimybes visiems pažinti jį iš vidaus, geriau suprasti čia vykstančius procesus – kaip gimsta šiluma ir kaip ji pasklinda po nematomą Vilnių ir mūsų namus. Juk tai ne tik industrinis pastatas, kuriame šilumą kuria žmonės. Čia gausu įdomių istorijų ir legendų“, – sako Gerimantas Bakanas.

VŠT žiniomis, nei Lietuvoje, nei Europoje diskoteka veikiančioje elektrinėje nebuvo surengta. Tikimasi, kad planuojamas renginys taip pat prisidės prie industrinių pastatų integravimo į Vilniaus kultūrinį gyvenimą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

15 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist