Renginiai

Vilniaus universitete – 2 kongresus ir konferenciją apjungsiantis tarptautinis renginys

Rugpjūčio 24–27 d. Vilniaus universitete vyks tarptautinis mokslinis renginys, kuris apjungia 22-ąjį Europos antropologų asociacijos kongresą, 15-ąjį Tarptautinės žmogaus augimo ir klinikinės auksologijos studijų draugijos kongresą ir 5-ąją Tarptautinę evoliucinės medicinos konferenciją, skirtą doktorantams ir jauniesiems mokslininkams.

Dėl įvairių rūšių pramoninės, socialinės ir ekonominės raidos, planeta, kurioje gyvename, patiria esminius pokyčius. Todėl sulaukėme laiko, kai tenka ypatingą dėmesį skirti ne tik pasaulio kismui, bet ir jo įtakoje atsirandančių žmogaus fizinių bei fiziologinių kūno pokyčių, patologijų. Pastaruoju metu minėtas sritis nagrinėja daugelis mokslinių sričių – nuo biologinės antropologijos, gyvybės mokslo ir medicinos iki fizinių ir socialinių mokslų. Joms bus skiriama daug dėmesio Europos antropologų asociacijos (EAA) kongrese.

Tuo pat metu Vilniaus universitete vyks ir Tarptautinės žmogaus augimo ir klinikinės auksologijos studijų draugijos kongresas (ISGA). Įkurtas siekiant išplėsti žinias apie žmogaus augimą ir kitimą sveikatos bei ligų srityse, šiais metais ISGA kongresas vyks jau 15-ą kartą. Galimybė jame dalyvauti leis antropologams, žmogaus biologams, neonatologams, pediatrams, šeimos gydytojams ir vaikų bei paauglių raidos problemas sprendžiantiems sveikatos priežiūros darbuotojams peržiūrėti šiuo metu atliekamus tyrimus ir ateities prognozes.

 

Rugpjūčio 24–27 d. taip pat vyks 5-oji Tarptautinė evoliucinės medicinos konferencija, kurios pagrindinė tema: „Tarpdisciplininis požiūris į žmogaus sveikatos ir ligų įvairovę“. Šioje konferencijoje dalyvaus įvairių mokslinių tyrimų krypčių doktorantai ir kiti jaunesnieji mokslininkai, kurie dalinsis atliktų tyrimų rezultatais ir turės galimybę bendradarbiaudami ieškoti sprendimų rūpimoms problemoms.

Pasak EAA kongreso, ISGA kongreso ir Tarptautinės evoliucinės medicinos konferencijos organizacinio komiteto, šis tarptautinis renginys suburs įvairių tyrimų sričių dalyvius, kurie aptars žmogaus kūno pokyčius, bendros sveikatos būklės bei ligų pokyčius, susijusius su skirtingomis aplinkomis. Taip pat gilins žinias apie žmogaus adaptacijos galimybes ir dabartinių ligų evoliucinius mechanizmus.

Tarptautinis renginys prasidės iškilmingu atidarymu rugpjūčio 24 d. 9.30 val. Iškart po jo susirinkusieji turės galimybę išgirsti Europos antropologų asociacijos prezidento, Didžiosios Britanijos Lafboro universiteto profesoriaus Noel Cameron paskaitą „Vaikų augimas ir ginkluotas konfliktas“ („Child Growth and Armed Conflict“).

 

Po paskaitos bus galimybė užduoti klausimus tarptautinio renginio organizatorei VU Medicinos fakulteto, Biomedicinos mokslų instituto Anatomijos, histologijos ir antropologijos katedros vedėjai prof. Janinai Tutkuvienei.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button