Renginiai

Vilniaus universitetas ruošiasi 440-ajam gimtadieniui: pagrindiniai renginiai

Pirmąją Vilniaus universiteto (VU) 440-ojo gimtadienio savaitę sukakčiai paminėti – išskirtinė renginių gausa, į kuriuos bus kviečiami ne tik bendruomenės nariai, bet ir visi šalies gyventojai bei jos svečiai. Pateikiame pagrindinius pirmųjų savaičių renginius.

Balandžio 1 diena

  • Nuo 10 iki 19 val. VU bibliotekos Baltojoje salėje bus eksponuojama pirmoji spausdinta lietuviška knyga – Martyno Mažvydo „Katekizmas“;
  • Nuo 11 iki 14 val. studentų miesteliuose VU Kauno fakulteto Liepų kiemelyje, Vilniuje M. K. Sarbievijaus kiemelyje, M. K. Čiurlionio rūmų miestelyje, Botanikos sode Kairėnuose, Saulėtekyje bei Naugarduko rūmų kiemelyje vyks šventiniai gimtadienio piknikai;
  • 18 val. MO muziejuje prasidės gimtadienio atidarymo renginys ir diskusija „Žvaigždės ir graužtukai: kas nutinka mokslui ir menui drauge prakandus pažinimo obuolį?“. Gimtadienio atidarymo renginį bus galima stebėti VU Facebook paskyroje ir portale LRT.lt.

Balandžio 2 diena 

 
  • 15 val. VU Teatro salėje vyks iškilminga „Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“ projekto ceremonija, kurios metu bus pagerbti nacių ir stalinistinio valdymo laikotarpiais iš universiteto pašalinti studentai ar darbuotojai.

Balandžio 4 diena

  • Nuo 8:30 iki 17:30 val. VU Teatro salėje vyks išskirtinis tarptautinis forumas su pasaulinio lygio mokslo žvaigždėmis „World After University“. Į renginį galima patekti tik su pakvietimais. Jo transliaciją bus galima stebėti VU Facebook paskyroje ir portale LRT.lt.

Balandžio 5 diena

  • Nuo 10 iki 15 val. VU Teatro salėje vyks bendruomenės debatai „Pasaulis po universiteto. Paklauskime vieni kitų apie Alma Mater prasmę XXI a.“ Šiuose debatuose bus galima išvysti studentus debatuojančius su fakultetų dekanais, alumnus su studentais bei studentus, alumnus ir dėstytojus su rektoriumi ir jo komanda.

Balandžio 6 diena

 
  • Vyks jau 51-oji Fiziko diena (FiDi), šiemet pavadinta „Dinas žvaigždė“. Sostinės gyventojų ir jos svečių, kaip ir kasmet, Saulėtekio miestelyje lauks įvairūs atrakcionai, pramogos ir žaidimai. Vėliau vyks tradicinė Dino Zauro eisena į VU Centrinius rūmus ir Filologijos fakultetą. Dieną vainikuos šventinis koncertas. 

Balandžio 11 diena

  • 2019 m. Matematikos ir informatikos fakulteto dienų (MIDI) Roko Opera skirta švenčiančiai VU bendruomenei. Sukakties proga jai skirta net 440 nemokamų kvietimų į operą. Pirmenybė bus teikiama VU bendruomenės nariams, kurie yra savanoriavę universitete ir už jo ribų 2017-2019 metais, bet šansą pamatyti roko operą turi visi, kas užsiregistruos čia.

Išpakuokite visas VU 440 dovanas internete adresu vu.lt/440.:

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button