Renginiai

Vilniaus Universitetas miestui: šventinis Kovo 11-osios koncertas

Kovo 11-osios proga Vilniaus universiteto (VU) bendruomenė kviečia į šventinį koncertą Šv. Jonų bažnyčioje. Universitetas šią dieną miestui dovanoja šventę, kurioje laukiami VU darbuotojai, studentai ir alumnai, senjorai, miestiečiai ir miesto svečiai.

Iškilmingame renginyje bus paskelbtas ir apdovanotas Metų valstybės kūrėjas – labiausiai Lietuvos valstybei 2017 m. nusipelnęs asmuo ar organizacija. VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) iniciatyva apdovanojimas kasmet teikiamas siekiant pagerbti labiausiai Lietuvos valstybei ir visuomenei nusipelniusius asmenis, paskatinti visuomenę domėtis politika, valstybės ir viešaisiais reikalais. Kandidatus visą vasario mėnesį teikia VU TSPMI bendruomenė: studentai, dėstytojai ir alumnai. Jais gali tapti nepriekaištingos reputacijos politikai, valstybės tarnautojai, visuomenininkai, verslo atstovai, iniciatyvūs piliečiai ar organizacijos. Laimėtoją renka specialiai iš VU TSPMI atstovų sudaryta komisija. Šiais metais įvyks jau ketvirtasis Metų valstybės kūrėjo apdovanojimas, o jo metu bus įteikta simbolinė Metų kūrėjo plyta.

Metų valstybės kūrėjais jau yra tapę:

 
  1. Žygimantas Pavilionis „už nuoseklų, ryžtingą ir bekompromisį Lietuvos tapatybės ir vertybinės pozicijos kūrimą“;
  2. Rokas Masiulis „už proveržį Lietuvos energetinės nepriklausomybės kelyje“;
  3. Andrius Tapinas „už jaunimo pilietiškumo ir politinio aktyvumo skatinimą, tiriamosios žurnalistikos puoselėjimą“.

Koncerto muzikinę dalį sudarys specialiai Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventei parengta VU dainų ir šokių ansamblio programa, išsiskirianti lietuviškumu ir jaunatviškumu. Pagrindinė atliekamų kūrinių mintis – jaunų žmonių meilė artimui ir Tėvynei, telkimasis tautoje ir tikėjimas valstybe bei jos ateitimi. Koncerte skambės lietuvių kompozitorių Algirdo Martinaičio, Vytauto Klovos, Jono Švedo ir Vytauto Juozapaičio kūriniai, bus atliekamos lietuvių choreografų Juozo Lingio, Vytauto Buterlevičiaus, Laimutės Kisielienės šokių kompozicijos. „Šis koncertas – tai bendrystės židinys. Tai meilė, kurią puoselėjame ir saugome. Mes mylime ir vienas kitą, ir savo žemę, kurią siejame su gyvenimu, su ateitimi“, – sako ansamblio meno vadovas Eugenijus Čiplys.

Koncerto pradžia 15.00 val., durys atidaromos 14.30 val. Renginio trukmė 1 val. 30 min.

Įėjimas nemokamas.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button