Balandžio 1 d. Vilniaus universitetui (VU) švenčiant 444-ąjį gimtadienį ir Vilniaus miestui minint 700 metų jubiliejų, kviečiame VU bendruomenę, vilniečius ir miesto svečius apsilankyti specialiuose renginiuose, ekskursijose, koncertuose ir išgirsti išskirtinės menininkų instaliacijos garsus.

Gimtadienio išvakarėse – dar nepasakotos istorijos, Žalumo festivalis ir mokslo komunikacijos konkursas

Kovo 29 d. 16 val. VU Jungtiniuose rūmuose (Saulėtekio al. 9) VU Studentų atstovybė kviečia į Žalumo festivalį „Ne per kaitriai“ .Visų atvykstančių lauks gyva muzika, „Vegan BBQ“, dirbtuvės, diskusijos ir daug kitų įdomybių.

Kovo 29 d. 18 val. VU Istorijos fakulteto kavinėje vyks VU Kultūros centro renginys „(Ne)pasakotos VU istorijos“. Jame istorijas pasakos ilgamečiai VU bendruomenės nariai: VU Senato pirmininkė Eglė Lastauskienė, VU GMC vyriausiasis mokslo darbuotojas Mindaugas Zaremba ir kiti. Jų istorijos nutiko VU arba yra susijusios su juo – galbūt kai kurie kolegos jas jau girdėjo, bet būsimo vakaro metu šias istorijas išgirsti turės progą visi. Reikalinga registracija.

Kovo 30 d. 18 val. klube „Artistai“ (Šv. Kazimiero g. 3) kviečiame į mokslo komunikacijos konkursą „Mokslo sprintas“. Jame susirungs 9 komandos, sudarytos iš dėstytojo (-ės) ir studento (-ės), kurios turės vos 3 minutes išradingai pristatyti savo vykdomą tyrimą ar juos žavinčią mokslo idėją. Pristatymus vertins komisija, o nugalėtojai bus apdovanoti piniginiais prizais. Renginio metu žiūrovai taip pat bus kviečiami dalyvauti viktorinoje ir laimėti prizus.

Gimtadienio dieną – išskirtinė garso instaliacija, sporto ir kultūros renginiai

Balandžio 1 d. 9 val. apsilankę VU Didžiajame kieme (Universiteto g. 3) pirmieji išgirskite skambančią meninę garso instaliaciją. Venecijos architektūros bienalėje Lietuvai atstovavęs menininkas Julijonas Urbonas su kompozitore Gaile Griciūte kvies vilniečius ir miesto svečius eksperimentiškai persvarstyti šventinio varpo skambesį. 

Balandžio 1 d. 11 val. VU Botanikos sodas Kairėnuose kvies pasivaikščioti ir pažinti atogrąžų sodą Didžiajame šiltnamyje. Botanikos sodas dovanoja net 3 pažintinius renginius. 

Balandžio 1 d. 12 val. VU Didžiajame kieme kviečiame dalyvauti orientaciniame žaidime, kurio metu 2 arba 3 valandas ieškosime su VU susijusių vietų Vilniaus mieste. Tai puiki proga einant arba bėgant pažinti ne tik VU, bet ir 700 metų skaičiuojančią miesto istoriją. Reikalinga registracija.

Balandžio 1 d. 18 val. Šv. Jonų bažnyčioje VU kamerinis orkestras savo 44-ojo ir Alma Mater 444-ojo gimtadienio proga kviečia į koncertą „Kartos“. Koncerte tradiciškai susijungs skirtingos esamų ir buvusių VU kamerinio orkestro narių – alumnų kartos, kurios kartu atliks gražią instrumentinės muzikos programą. Koncerte „Kartos“ klausytojai išgirs lietuvių kompozitoriaus Balio Dvariono Koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 2 ir austrų romantinės muzikos pradininko Franzo Schuberto 5-ąją simfoniją.

Balandžio 1 d. kviečiame virtualiai apsilankyti VU bibliotekos organizuojamoje parodoje „Akademinis Vilnius: senojo universiteto tezių kultūra“, kurioje bus pristatytos pirmosios senajame VU apgintos disertacijos (tezės). Paroda vyks „Google Art and Culture“ platformoje.

Šventiniai renginiai – visą savaitę

Balandžio 3 d. VU biblioteka kvies apžiūrėti P. Smuglevičiaus salėje eksponuojamą pirmąją spausdintą lietuvišką knygą – M. Mažvydo Katekizmo originalą (išleistas 1547 m. Karaliaučiuje).

Balandžio 3 ir 4 d. 12 val. VU muziejus organizuoja nemokamą ekskursiją „Renesanso epocha Vilniaus universitete“, kurios metu pažinsite pirmuosius VU kūrėjus – rektorius, profesorius, studentus – žmones, kurių vardai įrašyti Lietuvos istorijos puslapiuose ir kurių veikalai skaityti universitetuose visoje Europoje. Keliaudami kartu ne tik susipažinsime su asmenybėmis, kurios VU šūkį „Hinc itur ad astra“ („Iš čia kylama į žvaigždes“) įgyvendino su kaupu, bet ir atrasime kartais daugiau, kartais mažiau pastebimus renesanso architektūros paminklus tiek VU ansamblyje, tiek senamiestyje. Reikalinga registracija.

Šventinių renginių metu kviečiame įteikti VU amžiną gimtadienio dovaną – internetu skirti simbolinę 4,44 euro paramą tvariai veikiančiam VU neliečiamojo kapitalo fondui.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

6 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate naująją e. bilieto sistemą viešajame transporte?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.