Šį ketvirtadienį (rugsėjo 30 d., 16-20 val.) penkios Vilniaus skulptūros „atgis“ ir kalbins praeivius. Astma sergantys žmonės arba jų artimieji galės atpažinti jiems pažįstamą šniokštimą – taip skamba astmos balsas esant blogai ligos kontrolei. Suakmenėję žinomi kūnai primena: netapkite paminklu ligai ir nedelskite kreiptis į gydytoją, kad astma būtų suvaldyta.

Astma – visiems girdėta lėtinė liga, Lietuvoje kamuojanti net virš 67 tūkst. žmonių. Tinkamai valdoma astma neturėtų trukdyti pacientų gyvenimo ir jo kokybės, tačiau realybėje daugelis su šia liga gyvenančių žmonių jos iš tiesų nekontroliuoja. Tai išduoda dažnai pasireiškiantys kvėpavimo simptomai, kuriems malšinti naudojami mėlynieji inhaliatoriai. Tačiau nors padeda nuslopinti astmos simptomus, jie negydo pagrindinės astmos priežasties. Jei mėlynojo inhaliatoriaus prireikia bent 3 kartus per savaitę arba sunaudojate bent 3 vaisto flakonus per metus, greičiausiai astma nėra kontroliuojama ir reikėtų kreiptis į gydytoją.

„Atgis“ šios Vilniaus skulptūros:

  • Paminklas Vincui Kudirkai; Vinco Kudirkos aikštė.
  • Paminklas Jonui Basanavičiui; Dr. Jono Basanavičiaus aikštė.
  • „Atlantai“; Trakų g.
  • „Lakštingala“; Konarskio g. 
  • Paminklas Cemachui Šabadui („Daktarui Aiskaudai“); Mėsinių g.
Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

11 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist