Renginiai

Vilniaus kontekstai: Antakalnis

2020 m. rugpjčio 3–16 d. Antakalnio rajonas prisipildys autorinių tekstų ant tripusių lauko reklamos stendų. 10 autorių projektui Vilniaus kontekstaisukūrė ar skyrė tekstus, eilėraščius, sentencijas.

Vilnius buvo, yra ir bus neišsenkantis inspiracijos šaltinis, tapo ir taps ne vienos istorijos pagrindu, priežastimi ar dalimi. Kiekvieno mūsų santykis su šiuo miestu, patirtys jame skiriasi, kiekvienas „prakalbiname“ jį savaip. 2020 m. projektas „Vilniaus kontekstai“ keičia kryptį ir susitelkia į vieną rajoną – Antakalnį. Įvairias jo vietas kalbina su rašymu vienaip ar kitaip susiję kviestiniai arba atviro konkurso būdu atrinkti autoriai: poetai Aidas Marčėnas, Edmondas Kelmickas, Dainius Dirgėla ir Ieva Gražytė; poetas, vertėjas ir kritikas Rimas Užgiris; operų režisierė Dalia Ibelhauptaitė; grupės „Foje“ įkūrėjas ir centrinė figūra Andrius Mamontovas; Auksinius scenos kryžius pelnę dramaturgė Birutė Kapustinskaitė ir aktorius Rytis Saladžius, o taip pat – tekstų kūrėja ir scenaristė Solveiga Masteikaitė. Į projektą grįžta ir teatro kritikės, prozos tekstų autorės Viktorijos Ivanovos (1988–2018) tekstas, sukurtas 2017-aisiais – pirmojo projekto metu. 

Daugumos tekstų autoriai šiame rajone augo, gyveno arba tebegyvena, turi artimą ryšį su juo, o specifinėms vietoms sukūrė arba skyrė tekstus, eilėraščius ar sentencijas. Jie siūlo naujai patirti ar ištirti seniausią sostinės rajoną, jo charakterį.Tai – ir geografinės, ir laiko koordinatės, daugiakalbis ir daugiatautis kontekstas – tiek socialine, tiek kalbotyros prasme. 

 

Projektas „Vilniaus kontekstai“ startavo 2017 m. 2019-aisiais ir šiemet jis rengiamas kaip programos „Kuriu Vilnių“ dalis. Projektas išlaiko tuos pačius principus – siekiama nutolti nuo stendo reklaminės paskirties, pasitelkti jį kaip žinutės – ne komercinės, o poetinės, romantinės, eseistinės, nostalgiškos – nešėją. Juodo teksto baltame fone raiška – būdas išsivaduoti iš vizualinio triukšmo, supančio mus šiandien.

Projekto kuratorės: Stefanija Jokštytė, Aušra Trakšelytė.

Projekto koordinatorė: Miglė Končytė. 

 

Tekstų vertėjai: Rimas Užgiris, Alexandra Bondarev.

Dizainerė – Gailė Pranckūnaitė.

Fotografas – Vytautas Narkevičius.

 

Projekto rėmėja – Vilniaus miesto savivaldybė

Projekto partneris: Clear Channel Lietuva

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button