Renginiai

Vilniaus knygų mugėje nusidrieks ypatinga vaikų talentų gatvė

Tarptautinė Vilniaus knygų mugė šiemet taps ypatinga pramogų erdve vaikams.

Vasario 22–25 dienomis parodų ir kongresų centre „Litexpo“ Vaikų literatūros salėje (4 salė) vaikų ir paauglių literatūros leidykla „Nieko rimto“ visus kvies į ištisą gatvę, kurioje vyks įvairiausi užsiėmimai su mylimiausiais vaikų literatūros autoriais ir dailininkais. Niekorimtiškoje gatvėje nuo ketvirtadienio iki sekmadienio bus galima ne tik įsigyti leidyklos produkcijos, bet ir pabendrauti su knygų autoriais, kurti ir žaisti! Leidyklai „Nieko rimto“ tai jau penkioliktoji knygų mugė. Apie tai, kuo ypatinga ji bus šiemet – kalbiname Sigutę Ach – kiekvienais metais mugėje kuriančią vis naują leidyklos „Nieko rimto“ erdvę drauge su sparnuotu niekorimtukų kolektyvu.

„Šiemet noriu, kad itin matomi būtų jaunieji Lietuvos autoriai: rašytojai, dailininkai. Jų tarsi jaunų – jaunų ir kūrybingų – yra tikrai nemažai. Jie žada būti atviri ir linksmi – yra parengę nemažai edukacinių užsiėmimų savo skaitytojams. Kad visi norintys tilptų, „Nieko rimto“ stende sukursime gatvę vaikų talentams. Joje visas keturias dienas be pertraukų mažieji galės bendrauti su dailininkais ir rašytojais, gauti jų autografus ir nupiešti savo talentus. Šiemet svarbi idėja – vaiko gabumai – kurie lyg sėklos, gali būti auginami. Reikia tik šiek tiek pasitikėjimo savimi, o jo, tikiuosi, „Nieko rimto“ autoriai tikrai padės susirasti.

 

Kaip ir kiekvienais metais knygų mugei ruošiuos su švelniu virpuliuku – man tai labiausiai jaudinantis metų įvykis, prie kurio niekad nepripranti. Nuostabus jausmas: šviežių knygų kvapas, susitikimų šypsenos, džiaugsmingos švieselės akyse ir knygos, netelpančios glėby. Visa knygų mugė – efemeriškas meilės skaitymui miestas, gimstantis kartą per metus ir gyvenantis, šviečiantis, bruzdantis keturias dienas. Tad laukiame Jūsų visų pasipuošę, nekantrūs ir su puikiomis knygomis… Net jei Jūs ir ne vaikas!“, – apie pasiruošimą mugei pasakoja dailininkė Sigutė Ach.

Šiemet, kai visų mintys sukasi apie Lietuvos valstybės šimtmetį, „Nieko rimto“ sukvietė leidyklos naujausius ir mylimiausius lietuvių autorius ir dailininkus į bendrą lietuvišką gatvę, kur jie visą laiką galės bendrauti su skaitytojais, pasakoti apie jų prisijaukintus veikėjus, kartu piešti ir žaisti. Su skaitytojais visas keturias dienas bendraus Sigutė Ach, fotografas Marius Čepulis, vaikų taip mylimas rašytojas ir dailininkas Kęstutis Kasparavičius, muzikuojantis Virgis Šidlauskas ir debiutuojanti Jolita Zykutė.

„Nieko rimto“ mokytojus, tėvus ir leidėjus kvies į diskusiją apie interaktyvias knygas ir jų įtaką vaikų norui skaityti. Debiutuojanti autorė Jolita Zykutė ragins berniukus ir mergaites apsilankyti karališkose kūrybinėse dirbtuvėse. Rašytoja Neringa Vaitkutė su dailininke Marija Smirnovaite pakvies vaikus gaminti talismanų savo žaislams. Selemonas Paltanavičius surengs vaikams žaidimą – viktoriną „Kas parašė laišką iš girios?“. Iš viso per keturias mugės dienas niekorimtiškoje gatvėje apsilankys beveik dvi dešimtys skirtingų lietuvių autorių ir dailininkų, pasiruošusių susitikti, pasikalbėti, pažaisti ir atminčiai padovanoti autografą.

 

„Nieko rimto“ vaikų talentų gatvė su lietuvių rašytojais veiks parodų ir kongresų centre „Litexpo“,Vaikų literatūros salėje (4 salė) ir bus puiki erdvė vaikams, kurie nori sužinoti, iš kur atsiranda knygos ir visiems tiems, kurie nori bent trumpam tapti tikrais kūrėjais.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button