Švęskime 700-ąjį Vilniaus gimtadienį naujai pažvelgdami į Lietuvos sostinės istoriją. Valdovų rūmuose esančiame tikrajame Gedimino bokšte išgirsime skaitomus Gedimino laiškus ir sužinosime, kokią žinią Lietuvos didysis kunigaikštis skelbė tolimiesiems kraštams. Valdovų rūmų Didžiajame kieme atidengsime jubiliejui skirtą simbolinį Gedimino laišką iš bronzos. Virtuali realybė nukels mus į 3D Vilnių – pamatysime, kaip atrodė Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino (1316–1341) laikų bokštas. Parodoje „Gedimino miesto aušra. Seniausias Vilniaus medinis pastatas ir unikaliausi jo radiniai“ susipažinsime su prieš 750 metų Pilies kalno papėdėje stovėjusio pastato fragmentais, išlikusiais valdovo aplinkos asmens daiktais.

Valdovų rūmų muziejaus edukatoriai į Vilniaus gimtadienio šventę kviečia šeimas su įvairaus amžiaus vaikais. Mažiesiems skirtuose užsiėmimuose vaikai susipažins su Vilniaus pilių istorijos pradžia, prisimins Vilniaus įkūrimo legendą. Vyresnieji sveikins miestą kurdami atviruką ar rašydami laišką iš Vilniaus, kaip tai prieš 700 metų darė didysis kunigaikštis Gediminas. O visus, mėgstančius istorijas, pakviesime pasiklausyti pasakojimo apie Gedimino šeimą, jo vaikus ir vaikaičius.

2023 m. sausio 25 d., trečiadienis

Vilniaus jubiliejinių metų Valdovų rūmų muziejuje atidarymas

16.00 Paminklo „Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino priesakai Vilniui ir Lietuvai“, kurį miestui dovanoja Vilniaus klubas, atidengimo ceremonija Valdovų rūmų Didžiajame kieme. Nemokamai.

16.30 | Gedimino laiškų skaitymas „tikrajame“ Gedimino bokšte (Valdovų rūmų muziejaus III maršrutas). Naujai išleistus laiškus skaito dr. Sigitas Narbutas ir aktorius Vladas Bagdonas. Su kvietimais.

17.00 Paminklo „Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino priesakai Vilniui ir Lietuvai“ pristatymas, parodos „Gedimino miesto aušra. Seniausias Vilniaus medinis pastatas ir unikaliausi jo radiniai“ atidarymas, naujo Gedimino laiškų leidimo ir Gedimino laikų bokšto 3D projekcijos pristatymas (Renginių salė). Su kvietimais.

Paroda ir 3D virtuali Gedimino bokšto projekcija lankytojams atidaroma nuo sausio 26 d.

18.00 Šventinis Baroko muzikos koncertas

Tai bus daugiau nei koncertas. Solidaus jubiliejaus proga Vilnių sveikina ansamblis „Cappella Concertante Vilnense“, Lietuvoje pradėjęs Baroko muzikos atlikimo tradiciją.

Koncerte pasirodys solistės: Simona Liamo (sopranas), Nora Petročenko (mecosopranas). Orkestras „Cappella Concertante Vilnense“. Programoje – Claudio Monteverdi, Antonio Vivaldi, Georgo Friedricho Händelio ir kitų Baroko kompozitorių muzika.

Dėl ribotų vietų skaičiaus REGISTRACIJA į koncertą baigta.

Organizatorius: Valdovų rūmai ir LNOBT

2023 m. sausio 28 d., šeštadienis

11.00 | Edukacinės dirbtuvės šeimoms „Kuriame legendą“. Su edukaciniais bilietais. Registruotis ČIA.

12.00 | Edukacinis užsiėmimas šeimoms „Statom pilį Gedimino“. Su edukaciniais bilietais. Registruotis ČIA.

13.00 | Edukacinės dirbtuvės šeimoms „Kuriame legendą“. Su edukaciniais bilietais. Registruotis ČIA.

14.00 | Edukacinis užsiėmimas šeimoms „Laiškas iš Vilniaus“. Su edukaciniais bilietais. Registruotis ČIA. 

15.00 | Edukacinė ekskursija šeimoms „Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino šeima: vaikai ir vaikaičiai“. Su edukaciniais bilietais. Registruotis ČIA. 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

4 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar reikalingas greičio matuoklis Gedimino prospekte?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.