Renginiai

„Viduramžių šventė” šiemet – Medininkų pilyje

Birželio 15–16 dienomis siūloma pasinaudoti „laiko mašina“ ir nusikelti į Viduramžius. Trečią dešimtmetį skaičiuojanti „Viduramžių šventė“ šiemet vyks Medininkų pilyje.

Lyg iš senovės graviūrų nužengę riteriai ir prakilnios damos, budeliai ir raganos, amatininkai ir muzikai sukurs ypatingą patirtį, žada į šventę kviečiantis Trakų istorijos muziejus.

Pasak muziejaus direktorės Alvygos Zmejevskienės, „Viduramžių šventė“ gimė ir dvidešimt vienerius metus vyko šiuo metu rekonstruojamoje Trakų Pusiasalio pilyje. Norėta tęstinumo, dovanojant renginį ištikimiems ir naujiems lankytojams, entuziastams, nuolatiniams dalyviams, ieškota naujo sprendimo.

 

„Tik šiemet „Viduramžių šventė“ vilkės naują rūbą – pasipuoš Medininkų pilies kuorais. Istorijos, kultūros ir gamtos visumos harmonija – paveiki, dvasinę savastį ir kultūrinį augimą puoselėjanti ir ugdanti jėga, kurią galėsite pajusti. Laukiame visų, o ypač vaikų ir jaunimo – norime jiems perduoti mūsų puoselėjamas vertybes“, – teigia direktorė.

Kadangi Viduramžių visuomenė – karių visuomenė, atvykusius į šventę jau iš tolo trauks karybos klubų margaspalvė stovykla ir kovingai plevėsuojančios vėliavos.

„Ne tik stebėsite gyvenseną ir dvi dienas vyksiančias kovas, bus galimybė ir patiems aktyviai dalyvauti! Kaip žinoma, kariai neišgyventų be nagingųjų amatininkų – renginyje nusidrieks ir jų gatvelė. Čia pat kalvis taisys mūšyje nukentėjusį šalmą, šalia matysite žėrinčius stiklo karoliukus, atkurtus pagal archeologinius radinius. Tolėliau įsikurs puodžiai. Lipdymas, žiedimas – ne vienam iš Jūsų suteiks pažinimo džiaugsmą“, – žada šventės organizatoriai.

 

Prisiminimui apie savaitgalio patirtį amatininkų gatvelėje galima bus nusivyti juostelę ar pasigaminti odinę apyrankę.

„Čia ir atsiminimų knygelę galėsite įsirišti, nepatingėjus – įvijinį žiedelį ar pasaginę sagę pasigaminti. Daugel kitų amatų išbandyti galėsite – ir bučius pinti, ir medinį dubenį išsiskobti, ir teisingai gydančią arbatą susimaišyti ar stogui skiedrų prisiruošti. Galėsite pasimokyti kalvio kūjį įvaldyti. Su senoviniais žaidimais – ir prie amatininkų stalo, ir judriaisiais renginio erdvėje – patirsite naujo atradimo džiaugsmo!“, – kviečia atvykti šventės organizatoriai.Renginyje dalyvaus beveik 200 dalyvių iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos ir Rusijos. Vyks protų mūšis, paskaitos, edukacinės veiklos, konkursai ir spektaklis vaikams.

„Per muziką ir šokį Jums savo žinias ir vertybes dovanos karo dainomis garsėjanti įspūdinga vyrų grupė „Ugniavijas”, unikali folkloro grupė „Laiminguo”, viduramžių muzikos ir šokio kolektyvai iš Kauno „Ambera“ ir „Saltus Gladii“ ir viena įdomiausių grupių iš kaimyninės Baltarusijos, žavinti energinga viduramžių folkmuzika ir savais kūriniais – „Irdorath“. Sekmadienio popietę matysite jų įspūdingą sceninį šou – laužome stereotipus, kad viskas kas geriausia – pirmąją renginio dieną“, – sako renginio organizatoriai.

 

Vaikams iki 18 metų renginys nemokamas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
6 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button