Renginiai

Verkių ir Pavilnių regioninių parkų direkcija kviečia į Šikšnosparnių naktį

Ar esate girdėję kaip „čiulba“ šikšnosparniai? Ar žinote,kad kiekviena rūšis skleidžia savitą, tik jai būdingą garsą? Rugpjūčio 18 d., 20:00 val., pievelėje prie Verkių ir Pavilnių regioninių parkų direkcijos(Žaliųjų ežerų g. 53) vyks šikšnosparnių stebėjimas. Šikšnosparnių apsaugos specialistas Remigijus Karpuška papasakos apie slaptingą šių naktinių gyventojų gyvenimo būdą, supažindins su jų stebėjimo metodais bei išsklaidys sklandančius mitus. Ateikite ir sužinokite, kodėl šikšnosparnių nereikia bijoti! Atsiveskite ir visus draugus,kurie dar tiki apie šikšnosparnius sklandančiais mitais ir nerimauja vakaro danguje pastebėję šmėkščiojančius šešėlius.

Skleisdamas ultragarso bangas šikšnosparnis orientuojasi aplinkoje, fiksuoja ir sumedžioja grobį. Kai kurie sumanūs drugiai yra išvystę savą apsaugos metodiką – pajutę šikšnosparnio signalą neria tiesiai žemyn, taip apgaudami medžiotoją. Kai kurie drugiai užsiauginę specialius plaukelius, kurie sugeria ultragarso signalą ir šikšnosparniui ne taip lengva užfiksuoti šį grobį. Tačiau tai – bene vieninteliai atvejai kuomet aukai pavyksta pasprukti nuo šikšnosparnių. Visais kitais atvejais jie – neprilygstami snaiperiai. Tuo galėsite įsitikinti savo akimis – stebėdami, kaip naktipiečiams šikšnosparniai sumedžioja šimtus kraujasiurbių.

Renginio metu bus siekiama supažindinti renginio dalyvius su Lietuvoje gyvenančiais šikšnosparniais, jų apsaugos būdais. Taip pat Vilniaus miesto gyventojai ir svečiai susipažinę su šikšnosparniais ir jų apsaugos metodais įgis žinių, kaip elgtis aptikus šikšnosparnį ir kaip jį saugiai ir nepadarant žalos „išprašyti“ iš patalpų. Tikimasi, kad tokiu būdu išaugs vilniečių ir sostinės svečių aplinkosauginis sąmoningumas, todėl sumažės nelegalių apsilankymų šikšnosparnių žiemavietėse, piliečiai jaus savo pareigą pranešti apie nesaugiose vietose žiemoti susiruošusius šikšnosparnius.

 

Renginys įvyks penktadienį, rugpjūčio 18 d., 20.00val. Prie Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos (Žaliųjų Ežerų g. 53).

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button