Gegužės 21 d. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (VU TSPMI) kartu su Valstybės pažinimo centru ir iniciatyva „Man ne dzin“ kvietė į diskusiją „Ką rinksime į Europos Parlamentą?“. Diskusijos metu VU TSPMI ekspertai Jogilė Ulinskaitė, Ainė Ramonaitė ir Paulius Skirkevičius vieningai sutarė – Prezidento rinkimai į dienos šviesą ištraukė ir rinkimus į Europos Parlamentą.

Diskusijoje, kurią moderavo VU TSPMI profesorius Gediminas Vitkus, nebuvo išvengta Prezidento rinkimų temos. P. Skirkevičiaus teigimu, Prezidento rinkimai Lietuvoje yra tarsi išsigelbėjimo ratas kandidatams į Europos Parlamentą. Jam antrino ir J. Ulinskaitė, kurios manymu, dalis kandidatų į Europos Parlamentą pasinaudojo galimybe užimti ir šalies vadovo kėdę.

„Nesu tikra, kad visi tie, kurie kandidatavo į Prezidentus, tikėjosi patekti į antrąjį turą. Prezidento rinkimai jiems buvo papildomas eteris, kuriuo jie pasinaudojo siekdami būti išrinkti į Europos Parlamentą“, – teigė J. Ulinskaitė. A. Ramonaitės teigimu, pasyvumas Europos Parlamento rinkimų atžvilgiu pastebimas ir kandidatų tarpe – neskubama viešinti rinkiminių programų, o jau egzistuojančios yra trumpos ir abstrakčios.

Komitetai kaip startuoliai – „greitai užsilenkia“

G. Vitkus pabrėžė šiemet itin išaugusį kandidatų susidomėjimą: didelis skaičius sąrašų siekia laimėti 11 vietų Europos Parlamente. Tai, pasak diskusijos moderatoriaus, rodo didžiulį entuziazmą, o nemaža dalis kandidatų priklauso ir visuomeniniams rinkimų komitetams.

Diskusijos metu buvo pastebėta, kad komitetai neturėtų būti sutinkami vien tik pozityviai. Pasak profesorės A. Ramonaitės, komitetas yra laikinas dalykas: praėjus rinkimams jo gali nelikti. Tokiu atveju, rinkėjai nebeturi ko nubausti. Tuo tarpu J. Ulinskaitė pastebėjo, kad dalis komitetų yra linkę lyginti save su ekonominiais startuoliais. Vis dėlto, jos teigimu, būtent šis palyginimas atskleidžia, kodėl nereikėtų teigiamai vertinti komitetų populiarumo – „Ekonominiai startuoliai dažnu atveju „greitai užsilenkia““.

Prieš rinkimus kviečia pasitikrinti

Renginio metu taip pat buvo pristatytas politinis kompasas ManoBalsas.lt, pritaikytas Europos Parlamento rinkimams. Šis testas pradėjo veikti gegužės 10 d. ir leidžia pasitikrinti, kurios politinės partijos ar komiteto nuostatos yra artimiausios rinkėjui.

Šiemet testas parengtas remiantis nauja metodologija, kuomet partijos, kaip institucijos, nuostatos derinamos su individualiomis kandidatų nuomonėmis. „Šis testas nėra skirtas tam, kad nurodyti už ką balsuoti. Priešingai, tai skatina domėtis partijų programomis ir tokiu būdu atrasti, kam atiduoti savo balsą“, – kviesdama išbandyti naują įrankį teigė A. Ramonaitė.

Rinkimai į Europos Parlamentą kartu su antruoju LR Prezidento rinkimų turu vyks gegužės 26 d. Išankstinis balsavimas vyksta gegužės 20-24 dienomis.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist