Valdovų rūmuose lapkričio 30 d., trečiadienį, 18 val. Lenkijos ir Lietuvos ekspertai kviečia į diskusiją „Stalinas, Lenkija, Putinas ir Ukraina. Kaip naujai atrasti archyviniai dokumentai apie Lenkijos ir Sovietų Sąjungos santykius 1939–1945 m. laikotarpiu padeda geriau suprasti Rusijos politiką Ukrainos atžvilgiu?“.

Politologai ir istorikai vis dažniau atsigręžia į praeitį, ieškodami kartais jokia logika nepaaiškinamų Rusijos veiksmų. Šį kartą bus ieškoma paralelių, remiantis įvykiais, kurie vyko prieš pat Antrąjį pasaulinį karą: kokie buvo Stalino planai dėl Lenkijos po jos valstybingumo likvidavimo 1939 m. rudenį, kaip veikė emigracinė Vyriausybė ir kokia buvo jos įtaka Kremliaus politikai. Istorikai kelia klausimą, ar liko neišaiškintų sovietų vykdytų žudynių Katynėje paslapčių, bando įvertinti anuometę Vakarų reakciją į Stalino politiką Lenkijos ir Baltijos šalių atžvilgiu bei prognozuoti, kokia ji būtų šiandien, ko dar galbūt nepadarėme, siekdami užtikrinti saugią savo šalies ateitį. Kai kurių istorikų teigimu, dabar Rusija Ukrainoje taiko panašią taktiką, kokią 1939–1945 m. Stalinas taikė Lenkijai.

Šiais klausimais rengiamą diskusiją inicijavo Lenkijos Respublikos ambasada ir Varšuvos universiteto Rytų Europos centro Vilniaus atstovybė. Pagrindinį pranešimą skaitys istorikas ir politologas dr. Łukaszas Adamskis, Varšuvos Juliuszo Mieroszewskio dialogo centro direktoriaus pavaduotojas, neseniai išleistų dviejų tomų publikacijos „Lenkijos ir Lietuvos santykių 1939–1945 m. istoriniai dokumentai“ iniciatorius bei redaktorius.

Kiti diskusijos dalyviai: prof. Šarūnas Liekis, VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas, ir prof. Algimantas Kasparavičius, Lietuvos istorijos instituto vyresnysis mokslo darbuotojas. Diskusiją moderuos dr. Oleksandra Zviagina, Rytų Europos studijų centro Ukrainos politikos specialistė.

Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose organizuojamo devintojo ciklo „Varšuvos–Vilniaus koliokviumai“ diskusija vyks lenkų kalba su sinchroniniu vertimu į lietuvių kalbą. Įėjimas į renginį nemokamas.

Ciklo „Varšuvos–Vilniaus koliokviumai“ kuratorius Andžej Pukšto

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

3 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate, jog buvo atsisakyta įgyvendinti grandiozinį Baltojo tilto rekonstrukcijos projektą?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.