Renginiai

Valdovų rūmuose paminėtas 20-asis škotiškas labdaros vakaras „Burns Night“

Šeštadienį minint škotų poeto Roberto Burnso gimtadienį Valdovų rūmuose surengtas 20-asis labdaros vakaras „Burns Night“, subūręs Lietuvos verslo ir visuomenės atstovus pažymėti Škotijos tradicijų ir kultūros puoselėjimą Lietuvoje. Renginio metu surinktos lėšos bus paaukotos Jaunimo linijai ir labdaros iniciatyvai „Happimess“, globojančiai onkologinėmis ligomis sergančius vaikus bei jų šeimas.

Jubiliejinis renginys žymi ir Didžiosios Britanijos prekybos rūmų Lietuvoje (BCCL) dvidešimtuosius veiklos metus mūsų šalyje. Kaip ir kasmet renginys buvo skirtas ne tik paminėti škotų tautos bardo nuopelnus, bet taip pat prisidėti prie kilnių visuomeninių iniciatyvų Lietuvoje. Šiemet 250 renginyje dalyvavusių svečių iš viso paaukojo 10 890 eurų.

Nuotr.: Deividas Podvolskis

„Didžiuojamės, kad 20 metų projektas išlaikė didžiulį populiarumą tarptautinės verslo bendruomenės tarpe – per visus šiuos metus renginys yra subūręs virš 30 skirtingų tautų atstovus. Įmonės noriai palaiko organizacijos iniciatyvą vieną kartą metuose susiburti kilniam tikslui, prisiminti škotiškas tradicijas ir padėti nevyriausybinėms organizacijoms. Per visus veiklos metus šis renginys jau padėjo 22 vaikų ir jaunimo organizacijoms bei projektams, o iš viso paaukota 100 890 eurų“, – teigia Chris Butler, Didžiosios Britanijos prekybos rūmų Lietuvoje valdybos pirmininkas.

 

Kaip ir kasmet renginys buvo persmelktas škotiškomis tradicijomis: svečius pasitiko garsus škotų dūdmaišininkas Ross French, ragautas nacionalinis ir vienas labiausiai vertinamų škotiškų patiekalų –  Haggis, o renginio atmosfera buvo lydima specialiai iš Škotijos atvykusios keltų roko grupės „Saor Patrol“. Vakaras pratęstas „Grand Hotel Kempinski Vilnius“ viešbutyje, kuriame surengti tradiciniai škotiški ceilidh šokiai.

Nuotr.: Deividas Podvolskis

Sandra Kundrotė, Didžiosios Britanijos prekybos rūmų Lietuvoje direktorė džiaugiasi, jog „šis renginys greitai prigijo lietuvių bendruomenėje ir dabar yra tarsi įrodymas, kaip skirtingų tautų šventės ir tradicijos gali tapti jungiamąja grandimi puoselėjant šalių bendradarbiavimą. Renginio formatas nekinta jau daug metų, tačiau kasmet pavyksta sukurti ypatingą šventišką atmosferą, o didžiausias įvertinimas mums – aktyvus svečių įsitraukimas ir noras pažinti kitą kultūrą“.

Aukojantys kilniems tikslams svečiai galėjo laimėti savaitgalį Dubajuje bei išskirtinę galimybę sudalyvauti Londono miesto širdyje rengiamame seniausio britų armijos pulko vasaros pokylyje.

 
Nuotr.: Deividas Podvolskis

Šiemet Didžiosios Britanijos prekybos rūmų Lietuvoje iniciatyva pagerbiant Roberto Burnso gimimo metines buvo atidengta Škotų-Geilų kalba parašyta Užupio konstitucija, pažyminti Škotijos tradicijų ir kultūros skatinimo Lietuvoje dvidešimtmetį.Šiuo metu Užupio Respublikos Konstitucijų sieną Paupio gatvėje puošia daugiau nei 30 lentų viso pasaulio kalbomis.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button