MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Tibeto skveras
Nuotr.: Vilniaus miesto savivaldybės
Renginiai

Užupyje bus švenčiami tibetiečių Naujieji metai

Antradienio pavakare Užupyje esančiame Tibeto skvere vyks tibetiečių Naujųjų metų šventės – Losaro šventimas. Pagal tibetiečių kalendorių, šią dieną prasidės 2146-ieji, žemės kiaulės, metai. 

Tibeto rėmimo grupės narys Robertas Mažeika sako, kad svarbiausias šventės tikslas – išreikšti solidarumą su tibetiečių tauta.

„Mūsų šventė yra simbolinė. Mes nesame tibetiečiai ir jų švenčių tiksliai atkartoti negalime. Renkamės į simbolinį paminėjimą, pabuvimą su Tibeto tauta, kuri šiuo laiku yra sudėtingoje situacijoje. Stengiamės juos palaikyti“, – Eltai sakė R. Mažeika.

Pasak R. Mažeikos, Tibeto skvere bus atkartojami simboliniai ritualai, kuriuos tibetiečiai naudoja švęsdami Naujuosius metus. Vienas svarbiausių ritualų – maldos vėliavėlių keitimas.

„Per Naujuosius metus tibetiečiai degina ne tik maldos vėliavėles, bet ir senus drabužius, nusirengia ir degina. Tai yra tiesiog atsinaujinimo šventė. Mes irgi simboliškai sudeginsime Tibeto skvere senas vėliavėles, pakabinsime naujas“, – pasakojo R. Mažeika. 

Tibeto skvere bus daromos ledo skulptūros. 

„Kadangi pagal tibetiečių kalendorių pasitiksime žemės kiaulės metus, tai iš ledo gaminsime kiaulę. Nors sakoma žemės kiaulė, bet iš tikrųjų – tai paprasčiausia kiaulė“, – sakė R. Mažeika. 

Tibeto skvere bus kūrenamas laužas, vaišinamasi arbata bei skanėstais.

Sigita Zumerytė (ELTA)

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Lietuva švenčia valstybės atkūrimo 101-ąsias metines

BNS

Trečioji vinilo plokštelė suskambo legendinio Beno balsu

Evaldas Činga

Ant Televizijos bokšto vėl suplevėsuos Trispalvė

Evaldas Činga

Nemokamos Vasario 16-osios ekskursijos

Evaldas Činga

Artėja „Morės blynvakaris“ – pilvo ir geros nuotaikos atlaidai

Evaldas Činga

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną švęskime moderniai!

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika