Birželio 23 dieną, šeštadienį, įvairiuose Lietuvos miestuose netrūks veiklos ir pasirinkimo, kur praleisti Jonines.

Lietuviai šią naktį švęsdavo Rasų šventę. Vėliau, į Lietuvą atėjus krikščionybei, šventė sutapatinta su Šv. Jono varduvėmis.

Joninės Vilniuje

Vilniečiai šventę pasitikti galės ne tik užmiestyje, bet Verkiuose ir Rasų seniūnijoje bus galima dalyvauti įvairiose sporto rungtyse, stebėti, kaip bus degamas laužas. Apie Jonines Vilniaus apylinkėse galite plačiau skaityti čia.

Rasos šventė Kernavėje

Senosios vasaros saulėgrįžos apeigos. Tradicinė kalendorinė trumpiausios nakties – vasaros saulėgrįžos šventė. Šventės metu kūrenami laužai, pinami ir plukdomi vainikai, ieškoma paparčio žiedo, buriama, šokama, dainuojama. Renginys baigiasi ryte, tekančios saulės sutikimu.

Joninės Jonavoje

Birželio 23 dieną Jonava taps visoje Lietuvoje žymia vienadiene Jonų Respublika! Jonavos gyventojus kviečiame išnaudoti šią progą ir pasivaikščioti po žolynais išpuoštą, liaudiškos muzikos garsais dūzgiantį miestą, kuriame atrasite edukacijų nestokojantį „Jono kiemą” su Jonų raštine bei dvi koncertines erdves.

Joninės Klaipėdoje

Jau antrus metus iš eilės Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centras miestiečius ir miesto svečius Joninių vakarą pasitikti kviečia Klaipėdos universiteto (KU) Botanikos sode. Žaliuojantis KU Botanikos sodas džiugins ne tik vešlia augmenija, bet ir šventine Joninių programa. Nuo 18.00 val.: vainikų pynimas, ateities spėjimai, etnopramogos, edukacijos su amatininkais ir KU Botanikos sodo darbuotojais, Joninių viktorina, varduvininkų krėslas, šventinis laužas, papartyno paslaptys.

Joninės Kaune

Jau šį trečiadienį kauniečiai kviečiami Joninių naktį pasitikti bei paparčio žiedo ieškoti atsinaujinančiame Santakos parke. Nuotaikingoje šventėje laukia tradicinis vainikų plukdymas čia susijungiančiomis Nemuno ir Neries upėmis, folkloro kolektyvų pasirodymai ir Lino Adomaičio, Donato Montvydo bei grupės „Voiceless“ pasirodymai. Organizatoriai užtikrina, kad laikas iki šventės kulminacija tapsiančio fejerverko tikrai neprailgs.

Joninės Nidoje

Tradicine festivalio „Tek saulužė ant maračių“ kulminacija tapusi Joninių šventė birželio 23–ąją suskambės folkloro garsais pievoje prie Nidos uosto. Festivalis „Tek saulužė ant maračių“ suburia Lietuvos ir užsienio tradicinio bei modernaus folkloro atlikėjus, etnologus, amatininkus ir Kuršių nerijos lankytojus. Tradicinio festivalio misija – puoselėti kūrybiškumą, tautinio identiteto išskirtinumą bei tradicinės kultūros pažinimą.

Joninės Rumšiškėse

Ar kada pagalvojote, kaip įdomu būtų praleisti naktį muziejuje? O dar jei tai – legendomis ir žolynais apipinta trumpiausia metuose Joninių naktis? Kviečiame visus į Lietuvos liaudies buities muziejų Rumšiškėse birželio 23 d. 20 val. – kartu atšvęsti Jonines bei pasveikinti saulę!

Programoje susipins iš pirmo žvilgsnio priešingi elementai – tradicijos ir modernybė, folkloras ir elektroninė muzika, laukų gėlės ir spalvoti lazeriai, šviesa ir tamsa, ugnis ir vanduo. Drauge įsitikinsime, kad visa tai gali sukurti darnią ir paslaptingą Joninių nakties atmosferą. Sunku patikėti? Atvykite ir įsitikinkite tuo patys!

Joninių šventė prasidės ant kalno Dzūkijos kaime – šventės dalyviai bus kviečiami įsijausti į gamtos virsmą braidžiodami po laukinių gėlių pievas, kupoliaudami, pažindami žolynus, pindami vainikėlius, burdamiesi prie Kupolės medžio. Žinoma, bus pasveikinti varduvininkai – Jonai, Jonės ir Janinos! Visas tradicines linksmybes gyva muzika ir balsais apipins grupė „Aldai“.

Joninės Šiauliuose

2021 m. birželio 23 d., trečiadienį, 19–24 val. Šiaulių kultūros centras ragina šiauliečius ir miesto svečius dalyvauti aktyviame žaidime „Joninės mieste“. Tradicinė vasaros šventė, įprastai vykdavusi prie Rėkyvos ežero, šiemet miestiečius džiugins gerai žinomose ir pamėgtose Šiaulių miesto erdvėse. Organizuojamas žaidimas skatins pėsčiomis, dviračiais, paspirtukais ar riedučiais ne tik smagiai ir aktyviai praleisti laiką, bet ir puoselėti pagrindines Joninių tradicijas. 

Taip pat, po il­gos per­trau­kos Ža­liū­kių ma­lū­ni­nin­ko so­dy­ba (Ar­chi­tek­tų g. 73) vėl kvie­čia šiau­lie­čius su­si­tik­ti. Bir­že­lio 24 d. čia bus šven­čia­mos Ku­po­li­nės.

Joninės Šventojoje

Birželio 23 dieną nuo 15 valandos Jonų pievoje (ties Joninių vartais) šventines apeigas pradėsime vainikėlių pynimais, burtais bei mokysimės rišti vantas. Visų lauks folkloro ansamblis „Mėguva“, kuris dovanos koncertą „Kor tai čerā?“ Nuo 18 valandos centrinėje aikštėje įsikūrusioje Joninių laisvalaikio zonoje pasirodys liaudiškų šokių kolektyvai „Bočiai“ ir „Banguolis“. Saulėlydį kviesime pasitikti ant Alkos kalno, kur vyks Rasų apeigos. Apie 23 valandą, saulei leidžiantis, bus uždegamos Šventosios upės žiotyse stovinčios skulptūros. Joms liepsnojant plukdysime vainikėlius ir sakraliąją šventės dieną tradiciškai baigsime prie laužo, kuris simbolizuoja laimę šeimyniniame gyvenime.

Joninės Utenoje

Joninės Joneliškyje, Utenos rajone, Baltiškos tuoktuvės po ąžuolu, Rasos Ąžuolijos alke – viskas per vieną magiškiausią metų naktį! Kviečiame birželio 23 d. paminėti kartu Joneliškių kaime po ąžuolais su dainomis ir šokiais. Pinsim vainikus, žaisim, dūksim ir švęsim gyvenimą! Vakarą dar stebuklingesniu pavers Aušros ir Leonardo jungtuvių apeigos, kurių metu dainuosime sutartines, o Utenos folkloro megėjai ir grupė Smetonos ūsai kvies šėlti iki vidurnakčio.

Joninės Panevėžyje

Į Kultūros ir poilsio parke vyksiančią trumpiausios nakties ir ilgiausios dienos šventę – Vasarvidį – panevėžiečiai kviečiami jau šį trečiadienį, birželio 23 d. Vasarvidžio šventė bus minima Kultūros ir poilsio parke, amfiteatre prie Nevėžio. Vyks įvairios atrakcijos, magiškų žolynų kilimų paroda, įprastas, tradicinis paparčio žiedo ieškojimas, saulės palydos, skambės gongų muzika. Šventės dalyvius linksmins kūrybinio folkloro grupė „Rugiaveidė“ ir grupė „Subtilu-Z“.

Joninės Marijampolėje

Joninės, Rasos, Kupolinės – trumpiausios nakties šventė, vasaros saulėgrįžos metas, tad šią stebuklingą naktį sutikime kartu! Apeiginės šventės dalies programoje Marijampolės kultūros centro kolektyvai.

Vakaro programoje Marijampolės meno mokyklos skudutininkų ansamblis „Tūto”, Marijampolės kultūros centro modernaus folkloro grupė „Balti vėjai‘, šokių grupė „Arabeskas”, vokalinis ansamblis „Savito”.

Trumpiausią Joninių naktį pasitiksime kartu su Justinu Jaručiu, tad birželio 23 d. pasimatome Marių parko saloje.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

15 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kaip vertinate Vilniaus gatvėse greitai pasirodysiantį e. kontrolės automobilį?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist