Renginiai

UNICEF vaikų bėgimas „už kiekvieną vaiką“ startuos šį penktadienį

Didžiausias ir prasmingiausias vaikų bėgimas Lietuvoje – UNICEF vaikų bėgimas, jau praūžęs Klaipėdoje, Kaune, Druskininkuose ir Tauragėje šį penktadienį, birželio 14-ąją, startuos sostinėje Vilniuje. Šiais metais tradicinis bėgimas skirtas JT Vaiko teisių konvencijos 30-ies metų sukakčiai paminėti, o distanciją įveikę mažieji bėgikai primins visuomenei, kad vaikai yra didžiulė pasaulį ir gyvenimus keičianti galia.

Registracija į UNICEF bėgimo Vilniuje etapą tebėra atvira ir šiandien – organizatoriai ragina prisijungti ir registruotis visus vaikus, kurie nori pakeisti pasaulį. http://unicef.lt/veikla/projektai/bek-unicef-vaiku-begime-vilniuje/

Šiandien priešakinėse pilietinių iniciatyvų gretose vis dažniau atsiduria vaikai. Jie nuveikia neįtikėtinus dalykus – gelbsti gyvybes, kovoja už pabėgėlių teises ir planetos išsaugojimą, grumiasi už šeimų išsaugojimą ir mergaičių švietimą šalyse, kuriose tai vis dar yra problema. Šie vaikai apdovanojami solidžiomis tarptautinėmis premijomis, bet svarbiausia – ne šie įvertinimai, o tai, kad vaikų balsas gali būti girdimas ne mažiau nei suaugusiųjų – politikų, sprendimų priėmėjų ir kitų. 

 

„Jau devintą kartą rengiamas UNICEF vaikų bėgimas, kuriame dalyvavo daugiau kaip 20 tūkstančių mažųjų Lietuvos bėgikų, yra puikus vaiko galią atskleidžiantis pavyzdys. Tai ilgalaikė iniciatyva skatinanti moksleivių fizinį aktyvumą bei supažindinanti juos su altruizmu bei kiekviename iš mūsų slypinčia galia kurti gražesnį pasaulį“, – sakė Jovita Majauskaitė-Staniulėnė, UNICEF Lietuva vykdomoji direktorė. 

Svarbus UNICEF vaikų bėgimų tikslas – ugdyti jaunųjų visuomenės narių bendruomeniškumą, todėl UNICEF dėkoja mokytojams, kurie ragina bėgime dalyvauti klases ar net bėga visa mokykla būriu. Juk visiems kartu – ir smagiau, ir drąsiau.

UNICEF bėgimo Klaipėdoje akimirkas galite pamatyti čia:

 

Visi UNICEF bėgimų dalyviai gauna specialius rėmėjų dovanojamus UNICEF marškinėlius ir yra apdovanojami medaliais, o šauniausiai šiųmečiame bėgime pasirodžiusi klasė / mokykla bus apdovanota kelione su „Toks“ į įspūdingą mokslo centrą AHHAA Estijoje, Tartu. 

UNICEF vaikų bėgimus kasmet aktyviai palaiko žiniasklaida ir visuomenėje žinomi žmonės. Tarp jų –  olimpinis čempionas Virgilijus Alekna, vicečempionas Jevgenijus Šuklinas, olimpietis, irkluotojas Egidijus Balčiūnas, aktoriai Giedrius Savickas ir Virginija Kochanskytė, Eglė Jackaitė, dainininkai Justė Arlauskaitė-Jazzu, Donatas Montvydas, Vaidas Baumila, Marija Grabštaitė, Mantas Jankavičius, Merūnas Vitulskis, Gabrielius Liaudanskas – Svaras bei daugelis kitų. 

Projekto rėmėjai – „Girteka Logistics“, „TOKS“, mokslo centras Tartu, Estijoje AHHAA, Kauno, Klaipėdos, Tauragės, Druskininkų ir Kretingos miestų savivaldybės, Klaipėdos miesto lengvosios atletikos mokykla, Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras, Kauno sporto mokykla „Startas“, viešbučiai „Pacai“ ir „Artagonist“. 

 

Apie UNICEF vaikų bėgimą

Unicef vaikų bėgimas – linksmas 500–1 km bėgimas 2-14 metų vaikams, skirtas padėti nuo prastos mitybos ir mirtinų ligų kenčiantiems vaikams nelaimių purtomose šalyse. Tai renginys, kuris suvienija vaikus visame pasaulyje ir suteikia jiems galimybę padėti UNICEF išgelbėti pasaulio vaikų gyvenimus. 

JT Vaiko teisių konvencija

 

1989 m. priimta Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencija – išsamiausias kada nors sudarytas vaiko teisių dokumentas ir plačiausiai ratifikuota tarptautinė žmogaus teisių sutartis pasaulio istorijoje. Ji skelbia, kad kiekvienas vaikas – nepaisant jo rasės, lyties, religijos, kalbos, sugebėjimų ar bet kokio kito aspekto – turi savo teises. 

Konvencija sudaryta iš 54 straipsnių, kurie apima visus vaiko gyvenimo aspektus ir išdėsto pilietines, politines, ekonomines, socialines ir kultūrines teises, priklausančias visiems pasaulio vaikams. Dokumente taip pat nurodoma, kaip suaugusieji ir šalių vyriausybės turi bendradarbiauti, siekdami užtikrinti, kad visi vaikai galėtų šiomis teisėmis naudotis. UNICEF yra vienintelė organizacija minima konvencijoje atsakinga už jos įgyvendinimą. 

Apie UNICEF

 

UNICEF dirba, kad užtikrintų kiekvieno vaiko teises ir gerovę. Kartu su partneriais mes dirbame 190 šalių ir teritorijų, kad šį įsipareigojimą paverstume tikrove. Ypatingą dėmesį skiriame labiausiai pažeistiems ir pamirštiems vaikams, kad pagalba pasiektų visus vaikus ir visur. 

UNICEF negauna jokio finansavimo iš Jungtinių Tautų ir visiškai priklauso nuo savanoriškų aukų. Tapkite nuolatiniu Unicef rėmėju – siųskite SMS numeriu 1469 įrašę žodį VAIKAMS. Parama 3 eurai per mėnesį.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button