Renginiai

TV bokštas vienai dienai virs muzikiniu instrumentu

Rugsėjo 11d. (sekmadienį) paprastai iš vidaus nematomos ir visuomenei neprieinamos Vilniaus televizijos bokšto erdvės vienai dienai virs muzikiniu instrumentu – TV bokšto kamieno viduje skambės muzika! Šiuolaikinės įvietintos muzikos festivalis MUZIKA ERDVĖJE’22 kartu su kompozitoriumi Kristupu Bubneliu kviečia pasinerti į naujas, netikėtas patirtis: specialiai Vilniaus televizijos bokštui sukurtas kūrinys TURM-MUSIK (PAUKŠČIŲ TAKAS), bokšto muzika 4-ioms tūboms ir elektronikai.

Bokšto muzika 4-ioms tūboms ir elektronikai

Pirmoje renginio dalyje jūsų laukia išskirtinė ekskursija po Vilniaus TV bokštą, atskleisianti ne tik vietos savitumą, bet ir pristatomo kūrinio kontekstus. Ekskursijos finalas – įprastai lankytojams neprieinamos Vilniaus TV bokšto erdvės, kuriose suskambės Kristupo Bubnelio kūrinys.

Vertikalės semantika miestų panoramose yra reikšminga nuo seno. Pilių bokštai, gynybinės ar sakralinės vietos statytos taip, kad būtų matomos kone iš bet kurio žiūros taško. Šiuolaikinės urbanizacijos amžiuje miestai vis dažniau stiebiasi aukštyn, o dangoraižiai tampa kapitalizmo eros simboliais. Vilnius nuo įkūrimo pradžios garsėjo bažnyčių gausa, čia taikiai sugyveno įvairių kongregacijų atstovai, tačiau besikeičiant epochoms į miesto panoramą įsiliejo nauji architektūriniai simboliai, 8 deš. pabaigoje ženkliai pakeitę miesto panoramą. Karoliniškėse pastatytas televizijos bokštas ženklina naujųjų laikų „bažnyčią“ – televizijos suklestėjimo epochą. Paradoksalu, kad sovietmečiu religija buvo nustumta į šalį, o smarkiai ideologizuotas televizijos ekranas tarybiniam piliečiui įgijo kone ritualinę svarbą.

 

Greta televizijos bokšto statyti „kosminiai“ rajonai tapo moderniosios urbanistikos pavyzdžiais, o įvairių planetų ir žvaigždžių vardais pavadintos gatvės liudijo Šaltojo karo epochai būdingą kosmoso užkariavimo tematiką. Paprastai iš vidaus nematomos ir visuomenei neprieinamos televizijos bokšto erdvės vienam vakarui virs muzikiniu instrumentu, kurį papildys keturios tūbos, atliepiančios bokšto kūną – liemenį ir vazą. Įdomu, kad Renesanso epochoje net egzistavo varinių pučiamųjų žanras Turm-musik („bokšto muzika“), todėl sąsaja tarp tūbų ir bokšto – ne atsitiktinė. Na, o kalbant apie vietos sakralinį krūvį, sausio 13-osios įvykiai šioje vietoje tapo lietuvių tautos už nepriklausomybę simboliu. Televizijos bokštas – naujojo Vilniaus archetipas.

Atlieka: Sergijus Kirsenka (tūba), Patrikas Kišūnas (tūba), Laimonas Masevičius (tūba), Mikas Kurtinaitis (tūba)

Vieta: Vilniaus TV bokštas. Renginio metu vyks du seansai: 12:00 | 13:00

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
17 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button