Renginiai

Tuskulėnų rimties parke – saulėgrąžų skynimo akcija

Balandžio 23 dieną, lietingą šeštadienio rytą, Tuskulėnų rimties parke pasodintos saulėgrąžos gražiai išaugo ir pražydo, taip visą laiką simbolizuojančios palaikymą kovojančiai Ukrainai.

„Simboliškai parodykite šį palaikymą ir ateikite į saulėgrąžų skynimo akciją, kuri vyks Tuskulėnų rimties parke 2022 m. rugpjūčio 25 d., ketvirtadienį, 18 val.“, – rašoma kvietime.

Ukrainos šalies istorijoje saulėgrąžos žiedas visada buvo suprantamas kaip taikos simbolis.

 

„Šiandien saulėgrąžos vėl įgavo naują prasmę – kartu su mėlynai geltona Ukrainos vėliava jos reprezentuoja neblėstančią kovotojų drąsą, viltį ir solidarumą“, – sako Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinis direktorius dr. Arūnas Bubnys.

Saulėgrąžų skynimas – tai Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro darbuotojų renginys, skirtas Ukrainos nepriklausomybės dienai paminėti.

Šiandienos kontekste saulėgrąžos – ne tik geltonos vasaros gėlės, bet ir neoficialus Ukrainos valstybės simbolis, visiems mums primenantis apie žmonių kovą už laisvę ir tiesą.

 

Pasirodo, kad saulėgrąžos – tarsi būtinas kiekvieno Ukrainos kaimo kraštovaizdžio elementas, randamas bene kiekvienoje sodyboje. Jos Ukrainoje auginamos dar nuo XVIII a. vidurio. Tai – svarbi ekonominė žaliava – Ukrainai priklauso didelė dalis pasaulio saulėgrąžų aliejaus eksporto.

Saulėgrąžų skynimo renginys Tuskulėnų memoriale – jau šį kevirtadienį, 18 val. (Žirmūnų g.1F, Vilnius).

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
4 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button