Renginiai

Tolerancijos centras ir Samuelio Bako muziejus kviečia į žydų kultūros dienos renginius

Šiandien, rugsėjo 9 d., VVGŽM Tolerancijos centras ir Samuelio Bako muziejus (Naugarduko g. 10, Vilnius) dirbs nuo 10 iki 17 val. ir kvies Europos žydų kultūros dienų entuziastus nemokamai aplankyti muziejaus ekspozicijas, sudalyvauti ekskursijose, susitikimuose ir kituose renginiuose.

Programa

10 val. ir 12 val. kviečiame aplankyti parodą „Lietuva litvakų kūryboje“ kartu su jos kuratore dr. Vilma Gradinskaite ir pamatyti Lietuvą litvakų akimis. Lietuvos valstybės šimtmečiui skirtoje parodoje eksponuojama per keturiasdešimt dailės kūrinių iš Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus, Lietuvos dailės muziejaus, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus, José Gurvičiaus muziejaus Urugvajuje ir privačių kolekcijų. Ekspoziciją lydi informatyvūs stendai apie Lietuvos žydų istoriją, dailę, literatūrą, muziką, kiną ir teatrą. Parodoje laukiami ne tik suaugusieji, bet ir jaunieji lankytojai, kurie galės nekasdieniškai praleisti laiką prie magnetinių dėlionių kurdami Lietuvos peizažą ar Lietuvos miestelių – štetlų vaizdus.

10 val. vyks apžvalginė ekskursija lietuvių kalba po Tolerancijos centro ekspozicijas ir Samuelio Bako muziejų. Vietų skaičius ribotas, tad kviečiame registruotis el. p. [email protected] arba telefonu (8 5) 2120112.

 

11 val. kviečiame susitikti nuolatinėje Tolerancijos centro ekspozicijoje „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“ su jos kuratore, muziejaus Žydų gelbėtojų atminimo įamžinimo skyriaus vedėja Danute Selčinskaja ir išgirsti jaudinančias rašytojo Icchoko Mero bei smuikininkės Danutės Pomerancaitės-Mazurkevič gelbėjimo istorijas. Vietų skaičius ribotas, tad kviečiame registruotis el. p. [email protected] arba telefonu (8 5) 2120112.

12 val. vyks apžvalginė ekskursija anglų kalba po Tolerancijos centro ekspozicijas ir Samuelio Bako muziejų. Vietų skaičius ribotas, tad kviečiame registruotis el. p. [email protected] arba telefonu (8 5) 2120112.

12 val. vyks dokumentinio filmo „Seserys“ (2016 m., 60 min.) peržiūra lietuvių kalba. Šiame Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus dokumentiniame filme pasakojama jaudinanti smuikininkės Danutės Pomerancaitės-Mazurkevič, gimusios Kauno gete, gelbėjimo istorija. Filme pristatomas turtingas, įvairialypis prieškario Kauno muzikinis gyvenimas, pasakojama apie Danutės tėvą, Lietuvos džiazo pradininką Danielių Pomerancą ir garsų XX a. Lietuvos operos dainininką Kiprą Petrauską, karo audrų išblaškytų Pomerancų ir Petrauskų šeimų likimus ir šias šeimas suartinusią karo metais išgelbėtą mergaitę – Danutę Pomerancaitę.

 

13 val. vyks susitikimas „Esu skulptorius iš Lietuvos: Žako Lipšico pasakojimai pasauliui“ su VVGŽM muziejininke, būsimojo Žako Lipšico muziejaus Druskininkuose ekspozicijos kuratore Aušra Rožankevičiūte. Lektorė padės klausytojams įsigilinti į konkrečius menininko kūrybos pavyzdžius, vaizdais perteikiančius sudėtingą XX a. I pusės Europos istoriją ir universalias etines paieškas.

14 val. vyks ekskursija po garsaus Vilniuje gimusio litvakų dailininko parodą „Mes žiūrime į juos, jie žvelgia į mus. Rafaelis Chvolesas: vilniečių portretai 1945–1959 m.“ su parodos kuratore, menotyrininke Ieva Šadzevičiene. Tai – paskutinė proga aplankyti šią parodą, eksponuojamą iki rugsėjo 9 d.

15 val. vyks apžvalginė ekskursija Samuelio Bako muziejuje, kurios metu Samuelio Bako muziejaus vadovė, menotyrininkė Ieva Šadzevičienė lankytojus supažindins su įdomiausiais dailininko gyvenimo ir kūrybos aspektais, Samuelio Bako kūryboje aptinkamais simboliais ir jų reikšmėmis. Vietų skaičius ribotas, tad kviečiame registruotis el. p. [email protected] arba telefonu (8 5) 2120112.

 

16 val. teletiltas sujungs Samuelio Bako muziejų ir dalininko studiją Bostone, JAV. Kviečiame gyvai pabendrauti su garsiuoju menininku, išgirsti jo pasakojimą apie savo gyvenimo ir kūrybos kelią, kuriame reikšmingą vietą užima Vilnius, ir užduoti jums rūpimus klausimus. Renginys vyks anglų kalba su vertimu į lietuvių kalbą. Prieš dalyvaujant teletilte rekomenduojame apžiūrėti Samuelio Bako muziejų (individualiai arba dalyvaujant 15 val. ekskursijoje).

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button