Renginiai

Tęsiasi didžiausias Vilniaus miesto festivalis – SOSTINĖS DIENOS (renginių programa)

Lietuvos sostinėje toliau tęsiasi didžiausias miesto festivalis – „Sostinės dienos“.  Iki sekmadienio pavakarės  gražiausiose Vilniaus erdvėse miestiečiai bei sostinės svečiai gali susipažinti su prasminga bei kultūriniais veiksmais praturtinta renginių programa.

Šiandien toliau Gedimino prospekte, Katedros, V. Kudirkos ir Lukiškių aikštėse, Neries krantinėje ir Didžiojoje pievoje prie Baltojo tilto, Vokiečių gatvės vidiniame kieme – puikią nuotaiką dovanos kultūros, muzikos ir įvairių pramogų kupina, saugaus festivalio tradicija tapusi Vilniaus šventė.

Vilniečiai bei jų bičiuliai, apsilankę „Sostinės dienose“, susipažins su naujausiomis vizualiųjų menų ekspozicijomis, gurmaniškomis naujovėmis, atras unikalius dizaino ir meno dirbinius, o šeštadienio vėlų vakarą (nuo 23 val. iki 01 val.) ant iškelto Neries upės vandens prie Baltojo tilto išvys 3D vaizdo projekciją „Prisiminimai“ ir, žinoma, ilgam pasisems puikios nuotaikos.

 

Bene didžiausio dėmesio „Sostinės dienose“ sulauks Katedros širdyje koncertuosiantys grupė iš Vokietijos „De-Phazz“,  ekstravagantiškas elektroninės muzikos duetas „Beissoul & Einius“ bei  rytojaus vakarą išskirtinį koncertą „Draugams“ dovanojantis Gytis Paškevičius su grupe.

SKAMBANTI KATEDRA: didieji SOSTINĖS DIENŲ koncertai Katedros aikštėje

Rugsėjo 4 d., šeštadienis, 20:30

DIDYSIS GYVO GARSO IR VAIZDO KONCERTAS: GYTIS PAŠKEVIČIUS SU GRUPE

 

Didžiulis viso vakaro šou – 2 dalių koncertas su pačiomis garsiausiomis dainomis, kurias dainuoja visa Lietuva: žmonės šiame koncerte laukiami iš visos šalies!

MUZIKINIŲ SCENŲ PROGRAMA

Rugsėjo 4 d., šeštadienis

12:00
LRT scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:
MUZIKOS TALENTŲ LYGA
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:
JELISEJEV

 

14:00
LRT scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:
MUZIKOS TALENTŲ LYGA

Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:
DOMANTAS PŪRAS

15:00
LRT scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:
POPDAINAVIMO STUDIJA „HEY!“
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:
GIRIŲ DVASIOS

16:00
LRT scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:
JOHN’S SHOWER BAND
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:
AINIS STORPIRŠTIS (JOYBOY)

 

17:00
LRT scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:
KEDROSTUBÙRAS
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:
BALTASIS KIRAS

18:00
LRT scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:
VILNIAUS ENERGIJA
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:
LIUCĖ

19:00
LRT scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:
FC BASEBALL
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:
BALTIC BALKAN

 

20:00
LRT scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:
SKAMP
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:
ALINA ORLOVA

20:30
Didžioji scena Katedros aikštėje:
GYTIS PAŠKEVIČIUS SU GRUPE

21:00
LRT scena VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės:
SYNTH’ETIKA
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:
FREESTARZ

22:00
Scena ATSPINDŽIAI prie Baltojo tilto:
MEANDI

PRISIMINIMAI – 3D VIDEO PROJEKCIJA

Ant iškelto Neries upės vandens prie Baltojo tilto

Rugsėjo 4 d., šeštadienis, 23:00 – 1:00 val.

Šiais metais SOSTINĖS DIENOS vėl pristatys ambicingą 3D audiovizualinį projektą, kurio metu Neries upės vanduo specialia ir itin galinga įranga pakeliamas net į 15-18 m aukštį, o vandens ekrano plotis gali siekti apie iki 25-30 m.

DŪZGIANTIS PROSPEKTAS

Rugsėjo 4 d., šeštadienis nuo 10:00 iki 23:30

Jau 16–ti metai Vilniaus miesto festivalyje SOSTINĖS DIENOS „dūzgia“ Gedimino prospektas – susitikimo vietos pakeisti negalima!

Tai ne kaimiška mugė ar prekybinė turgavietė, o aktyvaus kultūrinio veiksmo ir kūrybinių sumanymų vieta, tai įvairiausių poreikių, norų ir fantazijų išsipildymo vieta, tai kaimynystės, bičiulystės ir svečių sutikimo  vieta. Tai vilniečių raiškos būdas!

DŪZGIANČIAME PROSPEKTE atnaujinamos ir išdėstomos 4 veiksmų erdvės:

A) MENŲ IR MUZIKOS GATVĖ

Gedimino pr. nuo Katedros aikštės iki Kudirkos aikštės

Čia bus įrengtos vizualiųjų menų ekspozicijos, profesionalių dailininkų  parodos, keramikų ir tapytojų darbai, įvairiausi meno dirbiniai. O  svarbiausia – daugybė kultūros renginių ir koncertų: LRT scenoje VEIKSMAI prie V. Kudirkos aikštės – norintiems galingos energijos ir linksmybių – vyks labai laukiamų atlikėjų, įvairių stilių muzikos grupių koncertai, gatvės teatro spektakliai, nuotaikingi šokio trupių pasirodymai ir kt.

B) STILIAUS LOKACIJA

Kudirkos aikštėje ir Gedimino pr. nuo Jogailos g. iki Jakšto g.

Šiais metais SOSTINĖS DIENOS ir vėl pakvies į labai išsiplėtusią STILIAUS LOKACIJĄ, kuri „okupuos“ ne tik V. Kudirkos aikštę, bet ir patį Gedimino prospektą nuo Jogailos iki A. Jakšto gatvės. Čia festivalio svečiai galės pasidžiaugti lietuviško dizaino perlais ir pamatyti naujausias dizainerių kolekcijas. V. Kudirkos aikštėje dizaineriai ir kūrėjai bus įsikūrę po vienu dideliu stogu, tad norint apžiūrėti ekspozicijas, viską bus galima rasti vienoje vietoje.

C) GARDŽIŲ LAUKTUVIŲ KELIAS

Gedimino pr. nuo A. Jakšto g. iki Lukiškių aikštės

Šioje prospekto erdvėje kiekvienas galės paragauti ir įsigyti įvairiausių gardumynų – atėjusieji  alkani išeis pilvus  nešini! Visokių gardėsių ras ir žaliavalgiai, ir mėsos mėgėjai, ir smaližiai. Medaus, vaistažolių, arbatų, karvių ir ožkų sūrių, dešrų rinkių, strutienos, žvėrienos, šakočių ir šimtalapių, duonos sausučių, pagardų su braškėmis ir svogūnais bei kitų skanumynų pamatysite tik keliaudami „Gardžių lauktuvių keliu“.

D) AKTYVAUS LAISVALAIKIO ERDVĖ

Lukiškių aikštėje ir Baltojo tilto sporto aikštyne

Šioje erdvėje bus išsidėsčiusios sportą, sveiką gyvenseną, aktyvų laisvalaikį pristatančios veiklos. Turizmo gatvėje savo veiklas pristatys daugelio Lietuvos miestų turizmo informacijos centrai. Didžiulis sportinis renginys – VILNIAUS SPORTO FESTIVALIS – šiemet įsikurs Lukiškių aikštėje ir Baltojo tilto sporto aikštyne, kur šurmuliuos daugybė sporto aistruolių: nuo fechtavimo iki gatvės šokių, nuo gimnastikos iki krepšinio, nuo kovos menų iki alpinizmo, nuo badmintono iki futbolo, o kur dar grindų riedulys, žolės riedulys, vandensvydis, tenisas, lankinis ir daugybė kitų aktyvaus laisvalaikio pramogų!

GERO MAISTO KRANTAS

Rugsėjo 4 d., šeštadienis, nuo 12:00 iki 01:00 val.

Šiais metais GERO MAISTO KRANTAS vėl įsikurs Neries krantinėje prie Baltojo tilto. Jame pamatysime gausybę maisto vagonėlių, čia pačius įmantriausius, rafinuočiausius ir egzotiškiausius patiekalus gamins įvairiausi restoranėliai, tiek plataus pripažinimo sulaukę gourmet kūrėjai, tiek nauji virtuvės meistrai ir entuziastingi startuoliai. Inovacijas vertinantys miestiečiai šioje erdvėje galės mėgautis ne tik virtuvės paslaptimis, bet ir pasaulio muzikos skambesiais bei žinomų atlikėjų pasirodymais čia pat ant Neries upės vandens įrengtoje scenoje ATSPINDŽIAI.

STILIAUS LOKACIJA

V. Kudirkos aikštėje ir Gedimino pr. nuo Jogailos g. iki A. Jakšto g.

Rugsėjo 4 d., šeštadienis nuo 10:00 iki 20:00

Virš 150 dalyvių į vieną vietą suburianti STILIAUS LOKACIJA – puiki atgaiva šurmuliuojančiose SOSTINĖS DIENOSE. Pagrindinė renginio idėja yra skatinti kūrybinį mąstymą, skirti laiko sau, įsitraukti į procesą, pažinti naujausias tendencijas ir įgyti išskirtinę patirtį. Taip pat čia bus galima papildyti savo garderobą, interjerą ar papuošalų kolekciją unikaliais stiliaus elementais.

STILIAUS LOKACIJA jungia gausybę menininkų, kūrėjų ir dizainerių, kurie savo darbus pristato patys. Čia lankytojai kviečiami susipažinti su Lietuvos ir užsienio kūrėjais bei pasmalsauti, kaip gimsta jų kūryba. Kūrėjai V. Kudirkos aikštėje įsikurs bendruose paviljonuose, kur po vienu stogu eksponuojamas gausus spektras kūrinių: juvelyrikos darbai, aksesuarai, interjero detalės, drabužiai, galanterija ir daugybė kitokių įdomybių. Čia bus galima skirti sau laiko ir erdvės pasidomėti naujausiomis kūrybos tendencijomis. Kūryba čia pristatoma per patirtį ir pažinimą, tad kiekvienas apsilankęs gali sužinoti, kaip atrodo to daikto kūrybos procesas arba jo dalis.

KNYGŲ AIKŠTĖ

Rugsėjo 4 d., šeštadienis, nuo 10:00 iki 21:00 val.

Jau antrus metus Katedros aikštėje veiks leidėjų Paviljonas – KNYGŲ AIKŠTĖ. Joje ne tik bus galima įsigyti naujausių knygų, bet šalia paviljono įrengtoje scenoje vyks knygų pristatymai, susitikimai su rašytojais bei knygų dailininkais. Knygų aikštėje įsikurs apie 30 leidyklų ir planuojama surengti net 50 literatūrinių renginių. O aplink Arkikatedros varpinę įsikurs įvairios mažesnės leidyklos bei autoriai, dar labiau išplėsiantys SOSTINĖS DIENŲ knygų įvairovę.

MMLAB TEATRO SCENOS PROGRAMA, PARENGTA SOSTINĖS DIENOMS

Rugsėjo 4 d., šeštadienis:

14:00 Pjesės skaitymas „Gyvuliai“ (pjesės aut./rež. Goda Simonaitytė, komp. Jokūbas Tulaba, aktoriai: Deividas Breivė, Povilas Jatkevičius, Ieva Stašelytė, Laurynas Jurgelis, Aleksas Kazanavičius

16:00 Audiovizualinis spektaklis „Atšilimas“ (rež. Greta Štiormer, scenogr./pjesės aut. Aistė Marija Stankevičiūtė, komp. Jūra Elena Šedytė)

18:00 Spektaklis „UV 6“ (rež. Vilma Raubaitė, komp. Mantas Patsmantas, tekstų autoriai: Marius von Mayenburg, Berta Tilmantaitė, Česlovas Milošas, Mantas Patsmantas, Mary Oliver, aktoriai: Donatas Ališauskas, Giedrė Žaliauskaitė, Valerijus Kazlauskas, Šarūnas Zenkevičius)

20:00 Koncertas: Simonas Nekrošius, Alanas Gurinas, Arma Agharta

21:00 Performatyvus įvykis „Analizuojant žvėrį“ (rež. Paulius Markevičius, scenogr. Barbora Šulniūtė)

22:00 Atmosferinis dangaus stebėjimas „Ženklai“ (rež. Paulius Markevičius, dramaturgė Birutė Kapustinskaitė)

KITI RENGINIAI

VILNIAUS SPORTO FESTIVALIS
2021 m. rugsėjo 3–5 d. Lukiškių aikštėje ir prie Baltojo tilto

Vilniaus sporto festivalis ir šiais metais kvies SOSTINĖS DIENŲ lankytojus nepraeiti pro šalį, o išbandyti įvairias festivalio aktyvaus laisvalaikio pramogas, skirtingus sporto užsiėmimus.

Lukiškių aikštėje: nuo relaksacinės zonos, jogos praktikoms, šokių, kovos menų iki badmintono, grindų, žolės riedulio turnyrų bei kitų puikių užsiėmimų. Šiais metais su dar didesne jėga grįžta ir Lithuanian Fitness Challenge varžybos, kurios rugsėjo 4 d. nepaliks abejingų.

Vilniaus sporto festivalis Lukiškių aikštėje turės ir didžiulę sceną!

Baltojo tilto sporto aikštyne: atviri paplūdimio teniso turnyrai, krepšinio turnyras „Vilnius visiems”, ekstremalaus sporto varžybos, atviras paplūdimio imtynių čempionatas ir kt.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
9 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button