Renginiai

Teofiliaus šventėje Katedros aikštėje visiems užteks vietos (BEATIFIKACIJOS PROGRAMA)

Vilniuje, Katedros aikštėje, statoma bene didžiausia Lietuvoje scena atviroje erdvėje, kabinami  ekranai. Planuojama, kad aikštėje sekmadienį, birželio 25 d., susirinks dešimtys tūkstančių žmonių. Šią dieną 14 val. pirmą kartą Lietuvoje vyks Beatifikacijos iškilmės. Jose Kaišiadorių vyskupas Teofilius Matulionis bus skelbiamas palaimintuoju. Istoriniame įvykyje laukiamas kiekvienas.

Atvykstantiems registracija nereikalinga, dalyvavimas laisvas. Organizatoriai kviečia atvykti žmones anksčiau visuomeniniu transportu arba ateiti, palikus automobilį toliau nuo Katedros aikštės. Policija ir savanoriai pasiruošę reguliuoti srautus. Ateinantieji gali būti paprašyti parodyti krepšius. Katedros aikštėje prie sektorių žmonės gaus popierinę apyrankę ir beatifikacijos Mišių knygelę. Popierinė apyrankė – tai leidimas sugrįžti į tą patį sektorių, jei reiktų išeiti.

Šv. Mišioms, kurios sekmadienį prasidės 14 val., vadovaus kardinolas Angelo Amato, Šventųjų skelbimo kongregacijos prefektas iš Vatikano. Jį popiežius Pranciškus siunčia į Lietuvą paskelbti palaimintuoju sovietinio režimo kankinį Teofilių Matulionį. Šv. Mišios vyks lotynų kalba, tačiau žmonės knygelėse galės rasti lietuviškus vertimus, giesmių natas ir žodžius.

 

Į bendrą chorą jungsis septyni kolektyvai iš įvairių miestų: Marijampolės, Kauno, Molėtų, Vilniaus. Gros Karinių oro pajėgų pučiamųjų orkestras. Organizuotu transportu į Beatifikaciją atvyksta apie 8 000 žmonių. Apie pusė tūkstančio piligrimų atvyksta iš kitų šalių: Latvijos, Baltarusijos, Rusijos, Lenkijos, Kanados, JAV, Australijos. Dalyvaus daugiau nei pusė tūkstančio dvasininkų.

Teofiliaus paskelbimas palaimintuoju vyks šv. Mišių metu. Jose Kaišiadorių vyskupas Jonas Ivanauskas kreipsis į kardinolą Angelo Amato ir taip per kardinolą prašys Šventąjį Tėvą, kad į palaimintųjų gretas įrašytų Teofilių Matulionį. Tuomet beatifikacijos bylos postulatorius kun. Mindaugas Sabonis pristatys Teofiliaus Matulionio biografiją. Atsakydamas į prašymą kardinolas Amato perskaitys Popiežiaus Pranciškaus apaštalinį laišką. Po to jaunimas atidengs palaimintojo Teofiliaus Matulionio kanoninį paveikslą ir Garbės sargyba iš Katedros atneš prie altoriaus sarkofagą su palaimintojo relikvijomis. Relikvijos bus pagerbiamos smilkalais skambant giesmei ir Katedros varpams. Toliau tęsiamos šv. Mišios.

Apeigose ketina dalyvauti aukščiausi Lietuvos Respublikos vadovai. Numatoma, kad po šv. Mišių kalbą sakys Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

 

Viešasis transportas palei Neries upę važiuos kaip įprasta. Vairuotojai, vežantys piligrimų grupes autobusais, kviečiami važiuoti palei Neries upę ir išleisti keleivius prie Karaliaus Mindaugo tilto. Aikštės prieigose budės medicinos personalas, veiks katalikiškų leidinių palapinė.

Nuo penktadienio visą savaitgalį Vilniuje vyksta Lietuvos jaunimo dienos, kuriose apie 6 000 jaunų žmonių švenčia tikėjimo šventę. Šių metų naujovė – penktadienį organizuojama diena studentams. Sekmadienį visi jaunimo dienų dalyviai atkeliaus į Katedros aikštę, Teofiliaus beatifikaciją.

Šeštadienio vakarą, 18 val., sarkofagas su Teofiliaus Matulionio palaikais bus atvežtas į Vilniaus Katedrą iš Kaišiadorių. Koloną lydės motociklininkai. Katedra bus atvira visą naktį. Sekmadienio rytą žmonės kviečiami į aikštę rinktis nuo 10 val. Nuo 12 val. prasidės giesmės, liudijimai, 14 val. – iškilmingos šv. Mišios. Po apeigų Teofiliaus relikvijos bus perneštos į Katedrą, kur iki 23 val. bus galima prašyti Teofiliaus užtarimo asmeniškai. Pirmadienio rytą sarkofagas išlydimas į Kaišiadoris.

 

PROGRAMA

Birželio 24 d. (šeštadienis)
  • 12.30 val. – Iškilmingas Popiežiaus Legato kardinolo Angelo Amato SDB sutikimas prie Kaišiadorių rajono savivaldybės. Lietuvos Respublikos ir Vatikano valstybės vėliavų pakėlimas. Jo Eminencijos kardinolo Angelo Amato SDB pasveikinimas Kaišiadorių katedroje ir privati malda prie Garbingojo Dievo tarno Teofiliaus Matulionio palaikų – sarkofago.
  • 16.30 val. – Garbingojo Dievo tarno arkivyskupo Teofiliaus Matulionio sarkofago išlydėjimas iš Kaišiadorių katedros į Vilnių.
  • 18.00 val. – Garbingojo Dievo tarno arkivyskupo Teofiliaus Matulionio sarkofago pasitikimas prie Vilniaus arkikatedros bazilikos. Maldingas budėjimas Vilniaus arkikatedroje laukiant beatifikacijos iškilmių.
Birželio 25 d. (sekmadienis). Pagrindinė iškilmių diena
  • 10.00 val. – Atidaromi įėjimai į sektorius Vilniaus katedros aikštėje.
  • 12.00 val. – Pasirengimo iškilmingai liturgijai programos pradžia.
  • 14.00 val. – Iškilmingos šv. Mišios, kurių metu Garbingasis Dievo tarnas arkivyskupas Teofilius Matulionis bus paskelbtas Palaimintuoju. Apeigoms vadovaus Popiežiaus Legatas kardinolas Angelo Amato SDB.
  • Iki 23.00 val. – Asmeninė malda prie sarkofago su pal. Teofiliaus Matulionio relikvijomis Vilniaus arkikatedroje.
Birželio 26 d. (pirmadienis)
  • 10.00 val. – Palaimintojo Teofiliaus Matulionio sarkofago išlydėjimas iš Vilniaus arkikatedros bazilikos į Kaišiadoris.
  • 11.30 val. – Palaimintojo Teofiliaus sarkofago sutikimas prie Kaišiadorių katedros.

TRANSPORTO PAKEITIMŲ SCHEMA

Policijos pareigūnai įsėja, kad tądien Vilniaus centre bus ribojamas automobilių eismas ir jų statymas.

Atvykstantiems renginio dalyviams, miesto svečiams ir gyventojams policija rekomenduoja į Vilniaus centrą vykti tik visuomeniniu transportu, atvykus su savo transportu palikti jį kuo toliau nuo Katedros aikštės ir į renginio vietą ateiti pėsčiomis. Prieš renginį ir renginio metu link renginio vietos bus visiškai uždraustas transporto eismas, gali kilti didelės transporto spūstys, todėl planuojant keliones į oro uostą, autobusų ar traukinių stotis planuoti ir įvertinti vykimo laiką.

 

KATEDROS AIKŠTĖS SCHEMA

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button