Pagal garsų TED konferencijų formatą rengiamas „TEDxVilnius“ šiais metais įkvepiančiomis ir inovatyviomis idėjomis dalinsis birželio 10 dieną, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre.

Šių metų tema „Syzygy“ filosofiškai liudija apie tai, kad nepaisant savo skirtumų ar panašumų, esame vienas su kitu susiję ir turime potencialo drauge kurti modernų, pažangų ir drąsų pasaulį.

„Juokiamės su komanda, kad reikės rengti mokymus, kaip teisingai ištarti šį anglišką žodį. Bet, nepaisant sunkaus tarimo, syzygy reikšmė graži – astronomijoje tai reiškinys, kai Žemė, Mėnulis ir Saulė išsirikiuoja vienoje linijoje, o bendra prasme šiuo žodžiu įvardijamas dviejų objektų – skirtingų ar panašių – ryšys“,– sako Ginvilė Ramanauskaitė, „TEDxVilnius“ kuratorė.

Pasak jos, šiais metais konferencija nori atkreipti dėmesį būtent į tarpusavio ryšį ir parodyti, kad kontroversiškos diskusijos nesupriešina, bet veikiau parodo galimybių spektrą: nepaisant to, ar esame skirtingų tautybių, religijų, seksualinės orientacijos, politinių pažiūrų, ar vienas kitam pritariame ar oponuojame, o gal net ignoruojame – mes vis tiek sąveikaujame ir kuriame bendrą modernią visuomenę, įgyvendiname ekonomines, socialines ir technologines inovacijas.

„Nesinori koncentruotis į dažnai eskaluojamas tolerancijos ir žmogaus teisių temas, kurių kontekste dažniausiai ir prabylame apie kitokius nei mes, tarsi uždarome juos į ribotą kontekstą. Šįkart sieksime, kad įvairių patirčių ir įsitikinimų žmonės pasidalintų tuo, kaip jie mato pasaulį, visuomenę ir kaip jie įsivaizduoja ateitį“,– sako G. Ramanauskaitė.

Viena iš naujovių – įprastai anglų kalba vykstantis „TEDxVilnius“ šiais metais pirmą kartą bus tiesiogiai verčiamas net į tris kalbas – lietuvių, rusų ir lenkų. Tokiu būdu siekiama pritraukti skirtingo amžiaus dalyvių, ne tik jaunimo: žmonių iš Lietuvos miestų ir miestelių, didžiausių Lietuvoje mažumų – rusų ir lenkų atstovų, kuriems ne gimtoji kalba buvo barjeru stebėti šį idėjų ir inovacijų renginį.

Kaip įprastai, „TEDxVilnius“ konferencija bus transliuojama tiesiogiai internetu, o norintys visą dieną praleisti renginyje ir susitikti su bendraminčiais, gali jau dabar pildyti anketas bilietui įsigyti – registracija vyks iki gegužės 14 dienos.

Registracijos anketą pildykite čia.

Iš viso galimybė įsigyti bilietus bus suteikta 800 žiūrovų – tiek, kiek telpa Lietuvos nacionalinio dramos teatro salėje.

Jau septintą kartą vykstančio “TEDxVilnius” bilieto kainą dalyviai, kaip kasmet, galės pasirinkti – mažiausia kaina šiais metais bus 45 eurų, tačiau norintys prie renginio igyvendinimo galės prisidėti ir didesne suma.

Pagal visame pasaulyje vykstančių TED konferencijų reikalavimus, renginiai yra nesiekiantys pelno – visi pinigai už bilietus skiriami renginio organizavimui, komanda dirba savanoriškais pagrindais, taip pat ir pranešėjai dalyvauja neatlygintinai.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist