Liko lygiai savaitė iki tarptautinio šiuolaikinio cirko festivalio HELIUM, kurį organizuoja Menų spaustuvė. Šių metų festivalio HELIUM programoje pristatomi įvairialypiai, skirtingų cirko disciplinų pasirodymai, kuriuose bus galima išvysti tris skirtingų Belgijos šiuolaikinio cirko trupių pasirodymus, išskirtinį Švedijos cirko artisčių, feminisčių pasirodymą, o taip pat ir lietuvių kūrėjų darbus. Šių metų festivalio tema gvildens ryšius su savo kūnu, su artimaisiais bei su visus supančia aplinka ir objektais.

Festivalis HELIUM ne tik kvies į kvapą gniaužiančius pasirodymus Menų spaustuvėje, Bernardinų sode bei Kablys+Kultūra erdvėse, tačiau kvies dalyvauti ir edukacinėje festivalio programoje, kurioje tiek akrobatikos, cirko dirbtuvės, tiek ir pokalbiai apie cirko ateitį Lietuvoje!

Rugsėjo 6 d., Menų spaustuvėje pirmą kartą festivalio programoje pasirodymą surengs, šių metų programos „Atvira erdvė“ laimėtojų komanda, kuri HELIUM festivalio metu pristatys savo darbą „7 minutės“, kuriame išvysime tris skirtingas asmenybes, tris skirtingas meno sritis bei tris skirtingas nuotaikas.

Rugsėjo 7 d., Menų spaustuvėje vilniečių šiuolaikinio cirko trupės „Taigi cirkas“ darbo „Up to this Point“ pristatymas, kurio metu bus tyrinėjami sąryšio taškai tarp trijų skirtingų cirko menininkų praktikos. „Visi cirko menininkai randa savo menines raiškos priemonės sudėtingomis sąlygomis. Kaip jų kūnai keičiasi, ir kaip tai paveikia jų psichologinę būseną? Kaip jų mintys pasiekia jų kūnus?“,- klausimus užduoda šio pasirodymo kūrėjai.

Rugsėjo 8 ir 9 d., Menų spaustuvėje Belgijos kolektyvo „Post uit Hessdalen“ šiuolaikinio cirko pasirodymas „Man Strikes Back“, kuriame bus galima išvysti medinius trikampius, žonglierių ir būgnininką, tai muzikinis žmonių ir robotų šiuolaikinio cirko spektaklis, skirtas žmonėms ir robotams nuo 6 metų. Beje į rugsėjo 8 dienos pasirodymą visi bilietai jau išpirkti, tad organizatoriai labai kviečia atkeliauti į 9 dienos pasirodymą!

Rugsėjo 9 ir 10 d., Kablys+Kultūra erdvėje Vilniaus 700 jubiliejui dedikuotas Belgijos kūrėjų „There There Company“ jautrus pasirodymas „Carrying My Father“, kuriame tarsi fizinis kartų susitikimas. Keturi šiuolaikinio cirko artistai šiame pasirodyme scena dalinsis su savo tėvais. Šiame akrobatiniame spektaklyje bus pasakojama, ką reiškia nešti ir būti nešamu, bus kalbama apie jėgą ir konkurenciją, apie laikymąsi ir paleidimą. Aštuoni kūnai scenoje nėra vienodai stiprūs, tačiau jie vienodai galingi savo individualumu ir bendravimu.

Rugsėjo 9, 10 ir 11 d., Bernardinų sode, iškils didžiulė cirko palapinė, kurioje belgų „Movedbymatter & Collectif Malunes“ komandų pasirodymas, vėlgi dedikuotas Vilniaus 700 jubiliejui – „BITBYBIT“, kuriame susijungs klasikinė cirko technika „plieniniai žandikauliai“ su įtaigiu pasakojimu apie du neišskiriamus brolius. Brolių dvikova vienu metu jautri ir įspūdinga bei griaunanti sienas tarp įvairiausių cirko disciplinų. Žiūrovai išvys ypatingą istoriją apie broliškus ryšius, solidarumą, kuri bus atskleidžiama vien fizinėmis pastangomis, be jokių žodžių tik su žavingu Dijf Sanders muzikos garso takeliu.

Rugsėjo 10 ir 11 d., Menų spaustuvėje pasirodymą surengs švedžių kūrėjos „Mighty Performing Arts Collective“, kurios pasitelkdamos klounadą pristatys kupiną humoro, pažeidžiamumo, susižavėjimo ir pasipriešinimo darbą – „Breast in Peace“! Jame šiuolaikinio cirko kūrėjos nagrinėja krūtų sąvoką, siekia nustebinti, pašalinti gėdą, sužadinti juoką ir išplėsti požiūri apie krūtis tiek viešoje, tiek asmeninėje, intymioje erdvėje.

Be šių įspūdingų ir netikėtų HELIUM šiuolaikinio cirko pasirodymų festivalis ragina dalyvauti ir jo rengiamose edukacijose, kurios šiai metais skirtos tiek vaikams ir jaunimui, tiek scenos menų lauko profesionalams. Rugsėjo 6 ir 7 dienomis cirko, šokio ir kitų scenos menų lauko atstovai, atlikėjai bus kviečiami į edukacinį užsiėmimą su kineziterapeutu Edvinu Brasu, kurio metu bus siekiama papasakoti kaip profesionaliam scenos artistui susijungti su savo kūnu ir išlaikyti kuo geresnę kūno formą. Rugsėjo 8 ir 9 dienomis visi kultūros lauko atstovai kviečiami į dviejų dienų seminarą „From dreams to reality“, kuri ves Edwardas Rapley ir Lina B. Frank (UK/SE), jis skirtas planuoti būsimą kūrybinę veiklą ir savo svajones paversti realybe. Rugsėjo 10 ir 11 dienomis 7-12 metų vaikai kviečiami į cirko bei akrobatikos dirbtuves su cirko artistu iš Latvijos – Aleksey Smolov bei cirko artiste iš Kaune reziduojančios trupės „Kanta Company“ – Lyla Goldman, norint dalyvauti šiose dirbtuvėse jokia patirtis nebūtina, reikia tik noro pažinti šiuolaikinio cirko pasaulį!

Tarptautinis šiuolaikinio cirko festivalis HELIUM, Vilniuje jau rugsėjo 6-11 dienomis kvies susipažinti bei iš arti patirti šiuolaikinio cirko pasaulį!

Festivalio programa: menuspaustuve.lt

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris Vilniaus projektas nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist