Šiandienos keliautojų įpročius koreguoja greitas gyvenimo tempas, darbe patiriamas stresas ir nuovargis. Savo kelionėse jiems neužtenka tik suskaičiuoti pasaulinio garso objektus, jie nori atgauti jėgas ir vidinę harmoniją, atostogose pasisemti sveikatos. Šios naujos turizmo tendencijos kitų metų sausio 24-26 dienomis vyksiančioje tarptautinėje turizmo parodoje ADVENTUR 2020 bus itin ryškiai atspindėtos. „Kviesime skubėti lėtai“, – teigia parodos organizatoriai – Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“.

 Svarbiausia 2020-ųjų metų parodos tema ir akcentu taps sveikatos turizmas. ADVENTUR 2020 projekto vadovė Lilijana Dirsienė teigia, kad sveikatingumo tema parodoje pasirinkta neatsitiktinai: „Sveikatos turizmas – ne tik viena iš prioritetinių Lietuvos turizmo rūšių, bet ir sparčiai plintanti keliavimo po pasaulį tendencija. Keliautojai ieško ne tik naujų pojūčių ir potyrių, jie vis dažniau atsigręžia į sveikatą, kokybišką gyvenimo būdą, ieško geros savijautos šaltinių. Šiais metais ADVENTUR parodoje aiškinsimės, koks yra Lietuvos turizmo status quo, kokių lūkesčių kupini į Lietuvos kurortus ir gydymo įstaigas atvyksta užsienio turistai? Sužinosime, kokią atostogų užsienyje naudą mato mokslininkai ir ar tikrai žvejyba padeda atgauti jėgas? Sveikatos ir sveikų atostogų pasiūlymų šiais metais parodoje turėsime ne vieną“.

Sveikatos turizmo tema ADVENTUR parodoje bus nagrinėjama ir tradiciniame forume, kuriame įžvalgomis dalinsis pasaulyje garsus sveikatos turizmo profesionalas iš Vengrijos, 25-erius metus šioje srityje dirbantis ir daugiau nei 100 sveikatingumo projektų sukurti padėjęs Laszlo Puczko. Apie šiaurietišką poilsį kalbės daug metų Suomijos turizme dirbanti, Rytų Suomijos universiteto profesorė dr. Raija Komppula.

Forumą užbaigs diskusija „Sveikatos turistų lūkesčiai Lietuvoje“, kurioje savo patirtimi dalinsis plastikos chirurgas Darius Radzevičius bei Druskininkų miesto meras Ričardas Malinauskas.

Sveikatos turizmo tema neabejotinai bus paliesta ir parodoje vyksiančioje Gidų dienoje bei Lietuvos gidų suvažiavime.

„Lietuvos gidų sąjunga vienija 7 skirtingas gidų organizacijas ir daugiau nei 500 aktyviausių mūsų šalies gidų, – sako Lietuvos gidų sąjungos prezidentas Linas Daubaras. – Mums visiems svarbu tobulėti, ieškoti naujų žinių. Parodoje turėsime įdomių pranešėjų iš organizacijų „Investuok Lietuvoje“, „Versli Lietuva“, kalbėsime apie Kauno tarpukario architektūrą ir lėtą turizmą – Kauno gidų bendrijos vadovė Henrieta Miliauskienė keliautojams pasiūlys vitaminą L (lėtai). „Kodėl lėtai yra gerai?“ – parodoje klaus gidė ir su kolegomis ieškos atsakymų į klausimą, kaip šiandien yra pasikeitę keliautojų poreikiai ir lūkesčiai“.

Švarūs ežerai, grynas oras, pažintiniai takai, aktyvios vandens pramogos ir vertingas kultūros paveldas – štai kuo didžiuojasi 2020 metais Lietuvos kultūros sostine tapsiantys Trakai. Kurorto turizmo informacijos centro vadovė Laima Balčytienė teigia, kad kultūrą pažinti taip pat galima sveikai. Ji pasakoja, kad turizmo parodoje bus pristatytas naujas pažintinis, aktyvus ir inovatyvus kultūrinis 7 km ilgio maršrutas „Sveikai su per Trakai 2020”. Kiekvienas, atsisiuntęs mobiliąją programėlę „Walk 15”, galės ne tik apkeliauti miestą, bet ir apsilankyti 2020-ųjų Lietuvos kultūros sostinės renginiuose.   

Kasmet naujų dalyvių sulaukianti kelionių paroda šiais metais pirmą kartą sveikinsis su šalimis, parodos naujokėmis – Japonija ir Islandija.

„Nuo Lietuvos iki Islandijos – vos keturios valandos skrydžio lėktuvu. Labai norime, kad šį nuostabų gamtos kampelį pamatytų kuo daugiau akių, – sako Islandijos stendo parodoje organizatorė, viešbučio „Kriunes“ atstovė Aušra Valatkevičienė.

Japonijos ambasados Lietuvoje pirmasis sekretorius Eisuke Katsuyama tikisi, kad 2020-asiais lietuviai vis dažniau Japoniją įtrauks į savo kelionių sąrašą. „Kitais metais sukanka 80 metų nuo to laiko, kai Japonijos diplomatas Čiunė Sugihara išdavė tranzitines vizas žydų tautybės žmonėms. Bėgdami nuo nacių, jie susirinko Kaune,  prie tuometinio Japonijos konsulato. Minint šį žygdarbį, organizuojama daug kelionių ir renginių Japonijoje bei Lietuvoje. Be to, mes visi nekantriai laukiame 2020 metų liepos ir rugpjūčio mėnesių, kai Tokijuje vyks Vasaros olimpinės žaidynės“, – į savo gimtinę kviečia Haruka Seto ir priduria, kad Japonijoje sveikatos ir geros savijautos verta ieškoti kalnuose ir karštosiose versmėse ir būtina paragauti tradicinių, į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą įtrauktų japoniškų patiekalų.

Parodos organizatoriai teigia, kad šiais metais parodoje bus kaip niekada gausu naudingo turinio. ADVENTUR neapsieis be įdomiausių kelionių istorijų ir vertingų patarimų, kuriais dalinsis patyrę keliautojai. Susitikimus erdvėje „Fanų zona” rengs kelionių žurnalistė ir rašytoja Dalia Smagurauskaitė. Kelionių gerbėjams ji žada net devynis susitikimus. „Su svečiais atskleisime, kaip visus metus keliauti po Australiją, Naująją Zelandiją ir ką veikti su dviračiu Skandinavijoje. Mitus apie tai, kad neįmanoma keliauti su vaikais, daužys projektas „Keliaujančios mamos”, kelionės aplink pasaulį patirtimi dalinsis Audrius Sutkus, o Karolis Mieliauskas pasakos apie ekstremalias keliones motociklu. Istorijų bus daug ir įvairių”, – žada Dalia Smagurauskaitė.

Jau tapo tradicija, kad parodos ADVENTUR kūrėjais tampa ir patys dalyviai, aktyviai organizuojantys parodos renginius, kasmet lankytojams ruošiantys staigmenas, pramogas, susitikimus, naujus kelionių maršrutus, o taip pat ir ypatingas, tik parodoje galiojančias kelionių kainas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist