Renginiai

Tarptautinė džiazo diena atkreipia dėmesį į mažuosius Lietuvos miestus

Balandžio 30 d. visame pasaulyje švenčiama Tarptautinė džiazo diena. Šventė, suvienijanti skirtingus kontinentus, šalis ir miestus, džiazo klausytojams pateikia spalvingą muzikos paletę bei siekia skatinti kultūrų tarpusavio supratimą, dialogą bei toleranciją, o džiazą vadinti kalba, kuri apjungia visą pasaulį. Prie Tarptautinės džiazo dienos minėjimo Lietuva prisideda jau ketvirtąjį kartą ir siūlo visą savaitę trunkančių renginių ciklą.

Šiemet prie Tarptautinės džiazo dienos prisideda ne tik didieji šalies miestai: į renginius, skirtus šiai progai, kvies Kėdainiai, Birštonas, Jurbarkas, Tauragė bei Kaišiadorių rajone įsikūrę Žasliai. Šventės metu klausytojams bus pristatoma įvairiausia džiazo muzika: pradedant lyriškomis Giedrės Kilčiauskienės džiazo miniatiūromis ar Dianne Reeves improvizacijomis, ir baigiant aštria Liudo Mockūno bei David Stackens muzika. Be to, džiugu, jog dalį renginių šiuo metu vykstantis festivalis „Kaunas Jazz” sudėjo būtent į balandžio pabaigą ir juos padalino ne tik Kaune, bet ir mažesniuose miestuose. Taip pat išskirtinė Klaipėdos iniciatyva: čia balandžio 30-ąją jau antrą kartą vyks Džiazo žvaigždės apdovanojimai, kurių metu bus įvertinti labiausiai nusipelnę uostamiesčio džiazo propaguotojai. Dar būtina išskirti Vilniuje įsikūrusį džiazo klubą „Jazz Cellar 11″, kuriame balandžio 30-ąją vyks finalinis jam session, kviečiantis visus sostinės džiazo muzikantus bei klausytojus susiburti ir visiems bendrai paminėti šią ypatingą šventę.
Dauguma Tarptautinei džiazo dienai skirtų renginių nemokami.

Anot Lietuvos džiazo federacijos prezidento Julijaus Grickevičiaus, svarbu atkreipti dėmesį į mažesnius miestus, kuriuose bus lygiavertiškai švenčiama Tarptautinė džiazo diena: „Labiausia džiugina, kad ši muzika atranda klausytoją net ir mažuose miestuose – Kėdainiuose, Tauragėje, Birštone, Jurbarke, Žasliuose. Entuziastai kuria naujas tradicijas, plečia savo miestų kultūros lauką. Išskirčiau Kėdainius – jie pirmieji turi Džiazo gatvę, muzikos mokykloje kuriasi džiazo skyrius, festivalis „Broma Jazz” jau penktas šįmet.” Pasak prezidento, džiazas yra taikos ir dialogo kalba, kuria galima susikalbėti bet kur.

 

Apie Tarptautinę džiazo dieną:
UNESCO iniciatyva, Tarptautinė džiazo diena pasaulyje rengiama šeštąjį kartą. UNESCO ir valstybės narės siekia suburti džiazo bendruomenę, paskatinti renginių ir festivalių organizatorius kuo plačiau ir kūrybingiau minėti šią dieną. Tarptautine džiazo diena siekiama kovoti su diskriminacija, skatinti kultūrų dialogą ir toleranciją, pagarbą žmogaus orumui, laisvei. Kasmet šiai dienai „vadovauja” skirtingi miestai: 2016 m. – Vašingtonas (JAV), 2015 m. – Paryžius (Prancūzija), 2014 m. – Osaka (Japonija), 2013 m. – Stambulas (Turkija), o šiemet Havana (Kuba) atliks miesto-šeimininko vaidmenį.

Apie Lietuvos džiazo federaciją:
Lietuvos džiazo federacija vienija džiazo kūrėjus, atlikėjus, kritikus ir organizatorius. Federacija organizuoja koncertus, atstovauja nariams Lietuvoje ir užsienyje, bendradarbiauja su tarptautinėmis organizacijomis, kuria terpę džiazo muzikai ir kultūrai propaguoti. LDF su partneriais prie tarptautinės džiazo dienos renginių prisijungė 2013 m.

Renginių Vilniuje programa:

 

Balandžio 25 d. 12.00 val.
Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos kiemelis (Šv. Jono g. 11)
Džiazo priešpiečiai su grupe „CinAmono” (Lietuva), Tomo Tereko fotografijų parodos „Jazzperanto” pristatymas.
Įėjimas laisvas.
Organizatorius: Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija

Balandžio 30 d. 13.00 val.
Svetainė-baras „Veranda” (Kęstučio g. 39)
Džiazas čia ir dabar: Piano Jazz su Leonidu Mieldažiu
Įėjimas laisvas.
Organizatorius: Svetainė-baras „Veranda”

Balandžio 30 d. 13.00 val.
Lietuvos muzikos ir teatro akademijos J. Karoso salė (Gedimino pr. 42)
LMTA Džiazo katedros studentų koncertas
Įėjimas laisvas.
Organizatorius: LMTA

 

Balandžio 30 d. 18.00 val.
„House Of Puglu” (Vilniaus g. 16)
Personalinės Tomo Tereko fotografijų parodos „Jazzperanto” atidarymas
Įėjimas laisvas.
Organizatorius: „House Of Puglu”

Balandžio 30 d. 20.00 val.
Džiazo klubas „Jazz Cellar 11″ (Aušros Vartų g. 11)
Finalinis jam session
Įėjimas laisvas.
Organizatorius: Džiazo klubas „Jazz Cellar 11″

Gegužės 3 d. 19.00 val.
Rūdninkų knygynas (Rūdninkų g. 20)
Liudo Mockūno ir David Stackens (Švedija) koncertas
Koncertas mokamas. Bilieto kaina 11,99.
Organizatorius: Rūdninkų knygynas

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button