Šių metų rugsėjo 13–14 d. sukanka 85-eri metai nuo Dievo gailestingumo vainikėlio maldos perdavimo ses. Faustinai. Šios maldos sukakties minėjimas vyks rugsėjo 12–13 d. Daugelis renginių vyks Šv. Faustinos namelyje, V. Grybo g. 29 A.

Kitaip nei daugelis Katalikų Bažnyčioje žinomų maldų, Dievo Gailestingumo vainikėlio malda buvo padiktuota Antakalnyje gyvenusiai lenkų kilmės vienuolei per mistinius regėjimus. Maldą – užrašytą Vilniuje – žino ir kalba viso pasaulio tikintieji.

„Antakalnyje užrašyta malda pasiekė tolimiausius pasaulio kraštus, o iš jų žmonės atvyksta jau kaip piligrimai ieškodami vietos, iš kur ši malda pasklido. Vien tik namą, kuriame gyveno šv. Faustina kasmet aplanko apie 30 tūkst. piligrimų. Šv. Faustinos namelis atviras visiems – piligrimams, turistams, tikintiems ir netikintiems. Tai maldos, ramybės, subtilaus grožio vieta, primenanti, kad gėriui triumfuoti leidžiantys įvykiai prasideda pasitikint Dievo veikimu mumyse“, – sako Vilniaus piligrimų centro vadovė Inesa Čaikauskienė.

Nuotrauka: Evaldo Lasio

Minint maldos padiktavimo sukaktį vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami aplankyti Šv. Faustinos namelį. Šeštadienį, rugsėjo 12-ąją, nuo 10 val., namelyje vyks susitikimai ir ekskursijos. Namelio darbuotojai ir savanoriai pasakos apie šioje vietoje gyvenusią vienuolę šv. Faustiną, taip pat pristatys namelio veiklas.

Po pietų, nuo 14 val., vienoje iš namelio verandų budės kunigai ir vienuoliai, tad lankytojai galės ne tik apžiūrėti XIX a. statytą medinės architektūros pastatą bei išgirsti jo istoriją, bet ir pasikalbėti su dvasininkais ar vienuoliais.

Tuo pačiu metu, nuo 14 val., piligrimystę pradės Gailestingumo kelio dalyviai (registracija el. paštu [email protected]). Keliaudami po miestą jie aplankys vietas, susijusias šv. Faustinos ir jos dvasinio vadovo pal. M. Sopočkos gyvenimu.

19 val. Šv. Faustinos namelio kieme prasidės vakaro renginys „Perkeičiantis Gailestingumas“, kurio metu dalyviai išgirs asmeninius pasakojimus apie tai, kaip maldos patirtis praturtina ir keičia įvairias gyvenimo sritis – padeda burti maldos bendruomenę, gaivina kūrybinį gyvenimą, teikia jėgų savanorystės vietose bei taurina šeimos gyvenimą. Vakarą giesmėmis papuoš „GŠ Ansamblis“.

Sekmadienį, rugsėjo 13-ąją, Dievo Gailestingumo šventovėje (Dominikonų g. 12), kurioje gerbiamas Dievo Gailestingumo paveikslas, vyks šv. Mišios lietuvių (12.00 val.) bei lenkų (16.00 val.) kalbomis. O Šv. Faustinos namelyje, kur buvo perduota malda, vyks šios maldos transliacijos italų, lietuvių, lenkų ir anglų kalbomis.

Vilniaus Piligrimų centras kviečia šį savaitgalį tapti miesto piligrimais ir užsukti į Šv. Faustinos namelį, aplankyti miestą ir išvysti jo grožį susipažįstant su Vilniaus kaip Gailestingumo miesto istorija.

1933–1936 m. į Vilniuje buvusį Dievo Gailestingumo Motinos vienuolyną iš Krokuvos atvyko ses. Faustina Kovalska, šiandien žinoma kaip viena svarbiausių XX a. šventųjų, paskelbusių pasauliui žinią apie Dievo Gailestingumą. Tuo metu Antakalnyje, mediniame vienuolyno name, ses. Faustina patyrė daugiau nei 80 mistinių regėjimų bei patirčių, kurie išsamiai aprašyti jos dienoraštyje. Ši vieta ir šiandien atvira lankytojams bei piligrimams.

Viename iš regėjimų ses. Faustina mato, kaip pasaulį ištiksiančios nelaimės permaldaujamos vidujai girdimais žodžiais. Būtent šie žodžiai – Amžinasis Tėve, aukoju Tau mieliausiojo Tavo Sūnaus, o mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus Kūną ir Kraują, Sielą ir Dievystę už mūsų ir viso pasaulio nuodėmes – tapo Dievo gailestingumo vainikėlio pagrindu. Ši malda, ses. Faustinos žodžiais tariant, padeda pasitikinčiai sielai pulti į Dievo gailestingumo glėbį kaip vaikui į mylimos motinos rankas.

Registracija į Šv. Faustinos namelį pavieniams lankytojams nėra būtina, registracija grupėms tel. Nr. 8 674 57 966.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist