Ištikimi orkestrinės muzikos gerbėjai gerai žino – kiekvieno vasario pabaigoje Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras švenčia savo gimtadien. Šie metai – ne išimtis: vasario 24 d., 19 val., Šv. Kotrynos bažnyčioje vyks šventinis orkestro koncertas „Gimtadieninė klasikinės muzikos fiesta ir ne tik“, kurios svečias – operos solistas, bosas Liudas Mikalauskas, koncertui diriguos orkestro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Modestas Barkauskas.

Šv. Kristoforo kamerinis orkestras buvo įkurtas 1994 m. Jo įkūrėjas ir garbės dirigentas prof. Donatas Katkus siekė suburti kolektyvą, kuris gilintųsi į barokinės muzikos interpretaciją. Galiausiai šis orkestras tapo ir vienu nuosekliausių Lietuvos kompozitorių muzikos interpretatorių, daugelio mūsų autorių premjerų atlikėju. Šios misijos orkestras nepaleidžia iki šiol, o neretai Lietuvos publiką supažindina ir su rečiau mūsų šalyje skambančiais kitų šalių kompozitorių kūriniais.

Šiemet Šv. Kristoforo kamerinis orkestras mini jau 28-ąjį gimtadienį, kurį kartu švęsti pasikvietė ir scenos bičiulį, vieną skambiausių šiandienos operos balsų, bosą Liudą Mikalauską. Kartu su orkestru jis ruošia įtraukiančios klasikinės muzikos programą, klausytojus džiugins ir gerai pažįstamos populiariosios muzikos melodijos.

Gimtadienio koncerto programoje skambės Wolfgango Amadeuso Mozarto muzika, o ypatingas dėmesys bus skiriamas romantizmo epochos autoriams – skambės kompozitorių Modesto Musorgskio, Antono Rubinšteino, Charleso Gounod, Camille’io Saint-Saënso, Gioachino Rossinio kūriniai. Beje, šiemet minimos šio italų operos meistro 230-osios gimimo metinės. Įdomiu koncerto atradimu turėtų tapti nūdienos kompozitoriaus Vladimiro Martynovo meditatyvus kūrinys „The Beatitudes“, o koncerto finalui pasirinkta Vytauto Kernagio daina „Baltas paukštis“.

28-ojo Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinio orkestro gimtadienio koncertas „Gimtadieninė klasikinės muzikos fiesta ir ne tik“ – vasario 24 d., 19 val., Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje. Bilietus platina bilietai.lt.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

3 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist