Renginiai

Sugrįžta 10 metų veikiantis receptas viešosioms erdvėms – „Burbuliatorius“

Gegužės 28 dieną, jau dešimtą kartą iš eilės, „Burbuliatorius“ kviečia miestiečius ir miestelėnus burtis ir leisti muilo burbulus viešosiose erdvėse, ir kas antrą vasaros pirmadienį užtvindyti erdvę geromis emocijomis ir lengvais burbulais.

2009 metais vilniečių kūrybinės miesto žaidimų ir tyrimų grupės „Laimikis.Lt“ sugalvota muilo burbulų pūtimo tradicija išplito Lietuvoje ir už jos ribų. Kasmet prie iniciatyvos prisijungia nuo dvylikos iki dvidešimties mietų. „Burbuliatorius“ vyko Londone, Čikagoje, Dubline ir Australijos miestuose.

„Pasaulyje viešosioms erdvės skirtų iniciatyvų, kurios periodiškai suburtų gyventojus ir gyvuotų dešimtmetį, yra vos kelios. Mums pavyko sukurti šį fedomeną aktyvių gyventojų, „Burbuliatoriaus“ ambasadorių ir puikių fotografų dėka“, – džiaugiasi miesto antropologė dr. Jekaterina Lavrinec

 

Šiuos renginius organizuojantys užsienio lietuviai „Burbuliatoriaus“  metu palaiko ryšį su tautiečiais ir įsilieja į vietos bendruomenes. Tai puiki vasaros programa jauniems tėvams, kurie nori pabūti su savo vaikais atvirame ore tarp žmonių.

„Dešimtmetį rengdami kūrybinius miestiečių susibūrimus viešose erdvėse, galėjome stebėti augantį gyventojų poreikį neformalioms žalioms erdvėms. Tačiau prasidėjus aikščių ir skverų rekonstrukcijoms Lietuvos miestuose, gyventojų poreikiai dažniausiai neimami domėn. Pastebime, kad gyventojai linkę rinktis žalias vejas, traukia toliau nuo asfalto ir betono. Dešimtmetį trukę stebėjimai leido mums išskirti ir viešųjų erdvių organizavimo kokybės kriterijus“, – dalinasi „Burbuliatoriaus“ iniciatoriai.

„Burbuliatorius“ vyks šiuose miestuose: Vilniuje, ant Tauro kalno; Kaune, pievoje prie Kauno pilies; Biržuose, J. Janonio skvere; Klaipėdoje, Dienovidžio skvere; Panevėžyje, Laisvės aikštėje. („Burbuliatoriaus“ vietų skaičius gali keistis)

 

Renginių datos: gegužės 28, birželio 11 ir 25, liepos 9 ir 23, rugpjūčio 6 ir 20, rugsėjo 3 diena.

Daugiau informacijos – Facebook puslapyje https://www.facebook.com/burbuliatorius, bei iniciatorių puslapyje Laimikis.LT

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button