Vilniuje šeštadienį prasideda energetikos festivalis „Mechanizmai“.

Savivaldybės teigimu, sostinės energetikos įmonės atvers duris miesto gyventojams ir nemokamų ekskursijų metu pristatys, kaip į vilniečių namus atkeliauja šiluma, vanduo, dujos, elektra, kaip keičiasi pramoniniai sostinės rajonai ir jų gatvėmis judantis transportas.

„Miestas yra neįtikėtinai sudėtingas mechanizmas – kad galėtume praustis po karštu vandeniu ar į darbą nuvažiuoti troleibusu, kasdien dirba tūkstančiai žmonių. Norime, kad tas darbas būtų įvertintas, o gyventojai daugiau žinotų apie energetiką, prisiliestų prie tų sudėtingų procesų ir kartais, atrodo, tolimų, bet kartu ir kiekvieną liečiančių sprendimų“, – savivaldybės pranešime cituojamas Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas

Ekskursijas rengs bendrovės „Vilniaus šilumos tinklai“, „Vilniaus vandenys“, „Neakivaizdinis Vilnius“, Energetikos ir technikos muziejus, „Amber Grid“, „Vilniaus viešasis transportas“, „Ignitis grupė“.  

Festivalyje iš viso suplanuoti 47 užsiėmimai.

Vilniaus termofikacinėje elektrinėje vyks dieninės, naktinės ir šeimų ekskursijos.

Ekskursijos bus organizuojamos ir į Vilniaus nuotekų valyklą, Antavilių ir Sereikiškių vandenvietes. Organizuojami pasivaikščiojimai po pramoninę Vilkpėdę ir Technikos inovacijų istorijų maršrutu.

Taip pat numatyti vizitai į Antakalnio troleibusų parką bei apsilankymai Gudelių dujų skirstymo pastotėje, Vilniaus kogeneracinėje jėgainėje.

Energetikos ir technikos muziejus surengs dvi pažintines ekskursijas ir patyriminius užsiėmimus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

11 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist