2018-ieji, Europos kultūros paveldo metai, persirito į antrą pusę. Tačiau įvairių iniciatyvų ir veiklų netrūksta, jau įvyko Europos žydų kultūros dienos, o rugsėjo 21-23 d. vyks Europos kultūros paveldo dienos. Didžiuosiuose Lietuvos miestuose jau  pasirodė Kultūros paveldo departamento plakatai, užduodantys tris simbolinius klausimus apie juose pavaizduoto paveldo svarbą kiekvienam iš mūsų. Koks būtum tu, jeigu nebūtų Gedimino pilies bokšto, didikų paveldo arba Vyčio kryžiaus?
Europos kultūros paveldo metams skirtus plakatus galima sutikti Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Alytuje. Plakatuose užduodami trys simboliniai klausimai apie juose pavaizduotų paveldo objektų svarbą kiekvienam iš mūsų:
Koks būtum Tu, jei nebūtų Gedimino pilies bokšto Vilniuje?
Koks būtum Tu, jei nebūtų didikų paveldo Lietuvoje?
Koks būtum Tu, jei nebūtų Vyčio Kryžiaus?
Kviečiame visus pasvarstyti, ką šie objektai reiškia Jums, o apie šių kultūros paveldo objektų svarbą Lietuvos valstybei ir piliečiams sufleruoja ant pačių plakatų esantys aprašymai.
Apie Lietuvos didikų paveldą.
Lietuvos didikai – didžiausių Lietuvos pergalių mūšių laukuose kalviai, ūkio bei kultūros naujovių Lietuvoje diegėjai, o nuo XVI a. – ir garsūs mecenatai bei fundatoriai. Radvilų, Pacų, Goštautų, Sapiegų, Chodkevičių, Oginskių, Tiškevičių ir kitų įtakingų, turtingų ir išsilavinusių didikų giminės mums paliko tokius baroko šedevrus kaip Šv. Petro ir Povilo bažnyčia Vilniuje arba Pažaislio vienuolyno ansamblis. Po įvairias Lietuvos vietas išsibarsčiusios bažnyčios ir dvarai su nuostabiais rūmais ir parkais, senosios bibliotekos, paveikslai, freskos, muzikos kūriniai – didžiausia tai didikų ir bajorų palikimas. Jis teikė ir teikia peno dvasios polėkiui ir naujai kūrybai, liudija būtą ir esamą Lietuvos kultūros turtingumą.
Apie Gedimino pilies bokštą.
Vienas ryškiausių ir žymiausių Lietuvos sostinės, o kartu ir visos Lietuvos simbolių – Gedimino pilis (Vilniaus aukštutinė pilis). Mūrinė gotikinio stiliaus pilis statyta didžiojo kunigaikščio Vytauto laikais. Tačiau iš pagarbos Lietuvos sostinės įkūrėjui didžiajam kunigaikščiui Gediminui pilis vadinama jo vardu. Šiandieną Gedimino pilis su virš jos plazdančia trispalve yra laisvos, orios ir savo praeitį gerbiančios tautos ir piliečio simbolis.
Apie Vyčio kryžių.
Vyčio (dvigubas) kryžius sieja istorinę Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę ir šiandieninę modernią Lietuvą, simbolizuoja kovą už Laisvę ir pasišventimą Lietuvai. Ženklas pradėtas naudoti XVI a. Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Jogailos antspaude ir tapo visos Jogailaičių dinastijos simboliu. Nuo 1918 m. atgimė Lietuvos valstybės ordinuose ir medaliuose, 1944-1953 m. juo naudojosi Lietuvos partizanai, 1991 m. sausio 13 d. žuvusieji už Lietuvos laisvę apdovanoti Vyčio Kryžiaus ordinu. Ženklą matome ir mūsų herbe – Vyčio skyde.

Visi Europos paveldo dienų renginiai yra nemokami.

Europos paveldo dienų programą rasite kultūros paveldo departamento svetainėje: http://www.kpd.lt/epd2018/

Renginių Vilniuje programa

Rugsėjo 20 d., ketvirtadienis

Laikas: 14.00-16.00 val.

Vieta: Vilnius. Dalyviai renkasi aikštėje prie A. Mickevičiaus paminklo, Maironio g., Vilnius

Meninė – socialinė interakcija „Angelų judėjimai“. Interakcijos metu bus aplankomi Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui svarbūs kultūros paveldo objektai. Prie teatralizuotos grupės prisijungę vietos gidai ar turizmo specialistai supažindins interakcijos dalyvius ir visus prisijungusius su objektų istorija, vertybėmis ir pan. Visi susirinkusieji meniškai ir kartu įtaigiai bus supažindinami su žmonių su negalia objektų neprieinamumo situacijomis: neįrengti pandusai, per siauros durys, informacijos trūkumas ir pan. Renginio dalyviai pasidalins  informacija dėl objektų prieinamumo gerinimo, skatins pasitelkti įvairias šiuolaikines informavimo priemones.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Bernardinų bažnyčia, Vilniaus Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia, Signatarų namai, Universiteto vaistinė, Šv. Jono bažnyčios bokštas, Prezidentūra, Vilniaus katedra.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Lietuvos žmonių su negalia sąjunga, Ginta Žemaitaitytė, 865242652, [email protected].

————–

Laikas: 16.00

Vieta: Bernardinų kapinės, Žvirgždyno g. 3

Ekskursija po istorines Bernardinų kapines, gidė – architektė Monika Čekanauskaitė.
Bernardinų kapinės – antros pagal senumą Vilniuje, įtrauktos į  Garsiausių Europos kapinių sąrašą, įkurtos 1810 m. Čia palaidoti įvairių tautybių žmonės, kurie XIX amžiuje – XX amžiaus pirmoje  pusėje gyveno, kūrė ir dirbo būtent Vilniuje.

Svarbu ! Išankstinė registracija būtina:

https://docs.google.com/forms/d/1aU_8h8BtxDx-F7Ak44tHXX80j-oikvCKvET2vOng9h4/edit

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Vilniaus senosios kapinės, vad. Bernardinų kapinėmis.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros paveldo skyrius, M. Čekanauskaitė, tel. 8 (5) 211 2686.

Bendraorganizatoriai: VšĮ Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra.

EPD koordinatorius: VšĮ Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra, J. Raugalienė, tel. 8 (5) 212 7723.

————–

Laikas: 17.30 val.

Vieta: S. Daukanto aikštė prie Prezidentūros.

Pažintinis pasivaikščiojimas „Ne lietuviai ir ne lenkai Vilniuje“. XX a. pradžios lietuvių patriotams buvo neįsivaizduojama, kad Lietuva galėtų būti atkurta be Vilniaus. Tai prieštarautų visai jų tradicijai, pačiam jų puoselėtam lietuvių tautos vaizdiniui. Todėl natūralu ir neišvengiama, kad Vilnius tapo didžiausiu XX a. pirmos pusės lietuvių tikslu. Pažintinio pasivaikščiojimo metu dr. Bernardas Gailius atskleis kaip XX a. klostėsi „nelenkų“ ir „nelietuvių“ santykiai bei kokią įtaką jie turėjo Vilniaus miesto plėtrai.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Prezidentūra, Vilniaus Rotušė, Šv. Mikalojaus bažnyčia ir kt.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos, Registro tvarkymo, viešųjų ryšių ir edukacijos skyriaus vyr. specialistė Violeta Ladyš, tel. nr. 8 5 273 4236, el. p. [email protected].

 

Rugsėjo 21 d., penktadienis

Vieta: Vilnius, Piliakalnio g.10 (ant tilto prie vandens malūno).

Laikas: 11.00 val. Ekskursija po parodą ,,100 DUONOS KELIO METŲ“. Ekskursijos metu susipažinsite su XX a. pirmoje pusėje nepriklausomos Lietuvos ūkiuose naudota to meto pažangiausia žemės ūkio technika. Eksponatai liudija spartų Lietuvos modernėjimą tarpukario laikotarpiu.

14.00 val. Ekskursija po Pilaitės dvarą. Susipažinsite su Pilaitės praeitimi. Pamatysite vietovės kultūros vertybes, reprezentuojančias  vietovės kaitą bėgant laikmečiams –  nuo gynybinės iki šviečiamosios funkcijos, akcentuojant Lietuvos valstybingumo šimtmečio laikotarpį.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Pilaitės vandens ir vėjo malūnai, Pilaitės dvaras ir piliavietė.

Organizatorius ir daugiau informacijos: VšĮ,,Kultūros paveldo išsaugojimo pajėgos“ Zenonas Baubonis +37069941883, el.p. [email protected].

————–

Laikas: 13.00 ir 14.00 val.

Vieta: Pacų rūmai (Didžioji g. 7, Vilnius).

Ekskursija Pacų rūmuose su architektu Saulium Mikštu. Po šiemet baigtos rekonstrukcijos istoriniai Pacų rūmai atgijo naujam gyvenimui. Juose įsikūrę „Pacai“ – tinklo „Design Hotels“ viešbutis, bene įspūdingiausias Vilniuje. Ekskursijos metu bus pasakojama apie pastato likimą XX a. bei pristatomi vykdyti rekonstrukcijos darbai. Rekonstrukcijos autorius – architektas Saulius Mikštas („Forma“), interjero dizainerės Indrė Baršauskaitė ir Greta Valikonė („YES.design.architecture“).

Svarbu ! Būtina išankstinė registracija. Lankytojų vietų skaičius – ribotas.

Registracijos forma: https://goo.gl/forms/rgYIr9ZoZAImDcdm1.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Pacų rūmai.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Lietuvos Architektų Sąjunga, kontaktinis asmuo Marius Dirgėla. El. p. [email protected].

————–

Laikas: 15.00 val.

Vieta: Rinktis Vilniaus universiteto pagrindinių rūmų kieme (Universiteto g. 3)

Ekskursija „Romantikų Simono Daukanto ir Adomo Mickevičiaus takais Vilniuje“. S. Daukantas ir A. Mickevičius du metus kartu studijavo literatūros ir laisvųjų menų fakultete. Vilniuje yra daug vietų, kuriose galima prisiminti jų jaunystę ir pradėtus darbus. Vaikštinėdami jų takais, prisiminsime Lietuvos istorijos periodą, turėjusį didelės reikšmės modernių Lietuvos valstybės.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Vilniaus istorinių kapinių draugija „Rasos“. Vida Girininkienė, 861474497

Bendraorganizatoriai: Kultūros paveldo departamentas.

————–

Laikas: 16.00

Vieta: Rasų kapinės, Rasų g. 32

Ekskursija po istorines Rasų kapines, gidė – architektė Monika Čekanauskaitė.
Rasos – seniausios Vilniaus kapinės, įtrauktos į  Garsiausių Europos kapinių sąrašą, įkurtos 1801 m. Šiame nekropolyje ilsisi įvairių tautybių žmonės, savo gyvenimu, kūryba, visuomenine veikla glaudžiai susiję su Lietuva. Tame tarpe ir Lietuvos nepriklausomybės akto signatarai Jonas Basanavičius,  Jonas Vileišis, Mykolas Biržiška, Lietuvos armijos kariai savanoriai, žuvę 1919-1920 m. kaudamiesi už tautos nepriklausomybę.

Svarbu ! Išankstinė registracija būtina:

https://docs.google.com/forms/d/1_jjbSXvjCyi9zfkrN1aD-p-OGRnP21dcdzUsN1ogT5c/edit

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Vilniaus senosios kapinės, vad. Rasų kapinėmis.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros paveldo skyrius, M. Čekanauskaitė, tel. 8 (5) 211 2686.

Bendraorganizatoriai: VšĮ Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra.

EPD koordinatorius: VšĮ Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra, J. Raugalienė, tel. 8 (5) 212 7723

————–

Laikas: 16.00

Vieta: Katedros a., Prezidentūros kiemas ir Bernardinų sodas.
Dalyviai renkasi Katedros a. prie Varpinės.

Ekskursija „Vilniaus ištakos. Urbanistinė archeologija“, gidas – archeologas Kęstutis Katalynas. Pristatomi objektai: Lietuvos valstybės valdovų senoji rezidencija, eisime pro De Reusų (Šuazelių) rūmus į S. Daukanto aikštę, diakono Jasinskio namas Universiteto gatvėje, Alumnatas, vaizdas į Prezidentūrą, atkarpa Totorių gatvėje prie Krašto apsaugos ministerijos ir Prezidentūros parko, Skapo gatvė, Bernardinų gatvė, Šiltadaržių gatvė, Kirdiejų rūmai, eisime pro Nyderlandų ambasadą iki Užupio bernardinių vienuolyno, pabaiga prie A. Mickevičiaus paminklo. Bus pasakojama kaip prieš šimtą metų Lietuvos Taryba iš istorinės sostinės buvo priversta persikelti į Kauną. Ten daugiau kaip dvidešimt metų rezidavo tiek Prezidentūra, tiek Vyriausybė.

Svarbu ! Išankstinė registracija būtina: https://docs.google.com/forms/d/1iPAsJiq5wrqw9a4St_4glj5DkVEsir5xGQFujuAHEJs/edit

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Arkikatedros bazilikos, Žemutinės ir Aukštutinės pilių pastatų ir jų liekanų kompleksas, Vilniaus reprezentacinis statinių kompleksas (Prezidentūra).

Organizatorius ir daugiau informacijos: VšĮ Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra, J. Raugalienė, tel. nr. 8 (5) 212 7723.

Bendraorganizatoriai: archeologas Kęstutis Katalynas.

EPD koordinatorius: VšĮ Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra, J. Raugalienė, tel. nr. 8 (5) 212 7723.

————–

Laikas: 16.30 val.

Vieta: Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka.

Pranešimas „Susipažinkime su įkvepiančiu laisvės kovų kraštovaizdžiu“. Laisvės kovų kraštovaizdį sudaro įvairios XIX a. sukilimo, 1918-1920 m. Nepriklausomybės kovų ir 1944-1953 m. partizaninio karo įvykius menančios vietos. Dauguma jų buvo svarbios kovoje už laisvę anuomet, gali būti svarbios ir šiandien. Jų visuma, o ne pavieniai, įvairiais atminimo įrankiais aktualizuoti, taškai leidžia pažinti tuomet buvusią laisvės kovų erdvę, ją pritaikyti kultūriniams visuomenės poreikiams. Pranešimu siekiama laisvės kovų kraštovaizdį priartinti prie kiekvieno iš mūsų, arba priešingai, mus priartinti prie įkvepiančių įvairių vietų pasakojimų. Pranešimą skaitys dr. Aistė Petrauskienė.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: įvairios XIX a. sukilimo, 1918-1920 m. Nepriklausomybės kovų ir 1944-1953 m. partizaninio karo įvykius menančios vietos.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos, Registro tvarkymo, viešųjų ryšių ir edukacijos skyriaus vyr. specialistė Violeta Ladyš, tel. nr. 8 5 273 4236, el. p. [email protected].

Bendraorganizatoriai: Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka. Kontaktinis asmuo Komunikacijos sk. vedėja Inga Berulienė, tel. nr. 8 687 88685.

————–

Laikas: 17.00 val.

Vieta: Skveras prie A. Mickevičiaus paminklo

Pažintinis pasivaikščiojimas „1944–1990 m. istoriniai Vilniaus reliktai“. 1944–1990 m. laikotarpis, išplėtęs Vilnių mažne 30 kartų ir padidinęs jo gyventojų skaičių 5 kartus, paliko istorinių reliktų ir miesto centre. Nemažai Vilniaus vietų, kurios anuomet buvo svarbios vilniečiams, šiandien nepelnytai pamirštos: Jaunimo sodas ir Vilniaus plokštelių studija, pastatai su priešlėktuvinės žvalgybos bokšteliais, vasaros kavinės ir skverai su impozantiškomis šiukšlių urnomis. Pats laikas prisiminti išlikusius viešosios erdvės akcentus, sukurtus mūsų tėvų ir senelių rankomis. Pažintinį pasivaikščiojimą ves rašytojas, vertėjas, publicistas, gidas -Darius Pocevičius.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Viešosios erdvės akcentai, turintys istorinę vertę; kultūros paveldo objektai, neįtraukti į kultūros vertybių registrą.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos, Registro tvarkymo, viešųjų ryšių ir edukacijos skyriaus vyr. specialistė Violeta Ladyš, tel. nr. 8 5 273 4236, el. p. [email protected].

————–

Laikas: 17:00 val.

Vieta: M. ir J. Šlapelių namas-muziejus, Vilnius, Pilies g. 40

Paskaita: prof. Saulius Pivoras „Simono Daukanto visuomeninės-politinės pažiūros: respublikonizmo ir komercializmo sintezė. “  Pasak klasikinio respublikonizmo turtų kaupimas susijęs su korupcija ir švaistūniškumu, ir veda į moralinę degradaciją. O pasak komercializmo privačios ekonominės sėkmės siekimas gali duoti naudos ir visuomenei. Šios dvi tradicijos viena kitai prieštarauja, yra konfrontacinės, tačiau Daukantas sugeba jas gerai suderinti. Paskaitoje analizuojamas minėtų politinio mąstymo tradicijų derinys, paraleliai nagrinėjant ir kitą: tautos kaip politinės-teritorinės ir kaip kultūrinės-kalbinės bendruomenės derinį S. Daukanto istoriografijoje.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Vilniaus istorinių kapinių draugija „Rasos“. Vida Girininkienė, 861474497

Bendraorganizatoriai: Kultūros paveldo departamentas.

————–

Laikas: 18.00

Vieta: Katedros a., Prezidentūros kiemas ir Bernardinų sodas.  Dalyviai renkasi Katedros a. prie Varpinės.

Ekskursija „Vilniaus ištakos. Urbanistinė archeologija“, gidas – archeologas Kęstutis Katalynas. Pristatomi objektai: Lietuvos valstybės valdovų senoji rezidencija, eisime pro De Reusų (Šuazelių) rūmus į S. Daukanto aikštę, diakono Jasinskio namas Universiteto gatvėje, Alumnatas, vaizdas į Prezidentūrą, atkarpa Totorių gatvėje prie Krašto apsaugos ministerijos ir Prezidentūros parko, Skapo gatvė, Bernardinų gatvė, Šiltadaržių gatvė, Kirdiejų rūmai, eisime pro Nyderlandų ambasadą iki Užupio bernardinių vienuolyno, pabaiga prie A. Mickevičiaus paminklo. Bus pasakojama kaip prieš šimtą metų Lietuvos Taryba iš istorinės sostinės buvo priversta persikelti į Kauną. Ten daugiau kaip dvidešimt metų rezidavo tiek Prezidentūra, tiek Vyriausybė.

Svarbu ! Išankstinė registracija būtina:

https://docs.google.com/forms/d/1p8FOfxQ9rwZIePZu14sbY9f89z40y4D7zMhqBanNXVI/edit

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Arkikatedros bazilikos, Žemutinės ir Aukštutinės pilių pastatų ir jų liekanų kompleksas, Vilniaus reprezentacinis statinių kompleksas (Prezidentūra).

Organizatorius ir daugiau informacijos: VšĮ Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra, J. Raugalienė, tel. 8 (5) 212 7723.

Bendraorganizatoriai: archeologas Kęstutis Katalynas

EPD koordinatorius: VšĮ Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra, J. Raugalienė, tel. 8 (5) 212 7723.

————–

Laikas: 18.00 val.

Vieta: Rasų ir Balstogės g. kampas, ant geležinkelio pylimo.

Vieta žemėlapyje: http://maps.lt/map/default.aspx?lang=lt#obj=583814;6060372;Pa%C5%BEym%C4%97tas%20ta%C5%A1kas;&xy=584154,6060262&z=2000&lrs=vector,hybrid_overlay,vector_2_5d,stops,zebra

Pažintinis pasivaikščiojimas po bene geriausiai ir autentiškiausiai išlikusį, tačiau ne taip dažnai netgi vilniečių lankomą J. Montvilos inicijuotą projektą, vad. Rasų Koloniją, kurioje dar galime pajausti XX a. pradžios modernaus Vilniaus priemiesčio dvasią. Apžiūrėsime ir susipažinsime su netikėtai ankstyvu žymaus britų ,,miesto sodo“  įkūrėjos ir iniciatoriaus sero E. Howards, J. Montvilos dėka, idėjų įprasminimu Vilniaus XX a. pradžios urbanistiniame audinyje. Susipažinsime su autentiškais architektūros objektais, apžvelgsime jų kompozicines savybes bei pamatysime vis rečiau besutinkamus mieste, šių statinių vertės požymius. Pažintinį pasivaikščiojimą ves doc. Dalius Vrubliauskas.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Rasų kolonija.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos, Registro tvarkymo, viešųjų ryšių ir edukacijos skyriaus vyr. specialistė Violeta Ladyš, tel. nr. 8 5 273 4236, el. p. [email protected].

 

Rugsėjo 22d., šeštadienis

Vieta: Vilnius, Piliakalnio g.10 (ant tilto prie vandens malūno).

Laikas: 11.00 val. Ekskursija po parodą ,,100 DUONOS KELIO METŲ“. Ekskursijos metu susipažinsite su XX a. pirmoje pusėje nepriklausomos Lietuvos ūkiuose naudota to meto pažangiausia žemės ūkio technika. Eksponatai liudija spartų Lietuvos modernėjimą tarpukario laikotarpiu.

              14.00 val. Ekskursija po Pilaitės dvarą. Susipažinsite su Pilaitės praeitimi. Pamatysite vietovės kultūros vertybes, reprezentuojančias  vietovės kaitą bėgant laikmečiams –  nuo gynybinės iki šviečiamosios funkcijos, akcentuojant Lietuvos valstybingumo šimtmečio laikotarpį.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Pilaitės vandens ir vėjo malūnai, Pilaitės dvaras ir piliavietė.

Organizatorius ir daugiau informacijos: VšĮ,,Kultūros paveldo išsaugojimo pajėgos“ Zenonas Baubonis +37069941883, el.p. [email protected].

 

Rugsėjo 23 d., sekmadienis

Laikas: 11.00 val.

Vieta: M.K. Čiurlionio g. 16 (šalia esančiame skveriuke)

Vieta žemėlapyje:

http://maps.lt/map/default.aspx?lang=lt#obj=581511;6061383;Pa%C5%BEym%C4%97tas%20ta%C5%A1kas;&xy=581404,6061322&z=2000&lrs=vector,hybrid_overlay,vector_2_5d,stops,zebra

Antrasis pažintinis pasivaikščiojimas po Juozapo Montvilos kolonijų – žymaus  britų urbanisto Ebezner Howards ,,miesto sodo“ idėjų įgyvendinimo Vilniuje išlikusius fragmentus Jovaro ir Šaltinių g. Nūdieną ryškus istorinių miesto teritorijų įveiklinimas neaplenkia kadais buvusių miesto priemiesčių. Jų jautra plėtrai rodo miesto vietos dvasios netekties mastelį. Europos Paveldo dienų metų aplankysime veik jau išnykusias, matomas tik fragmentiškai vad. Jovaro ir Šaltinių g. aplinkose tebe esančius Juozapo Montvilos iniciatyvų įrodymus, kaip įgyvendintus Europinio lygmens XIX a. pab. XX a. pradžios urbanistikos pasiekimų liudininkus Lietuvoje, Vilniuje. Pažintinį pasivaikščiojimą ves doc. Dalius Vrubliauskas.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai:  J. Montvilos kolonijų fragmentai Jovaro ir Šaltinių g.

Organizatorius ir daugiau informacijos: Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos, Registro tvarkymo, viešųjų ryšių ir edukacijos skyriaus vyr. specialistė Violeta Ladyš, tel. nr. 8 5 273 4236, el. p. [email protected].

————–

Vieta: Vilnius, Piliakalnio g.10 (ant tilto prie vandens malūno).

Laikas: 11.00 val. Ekskursija po parodą ,,100 DUONOS KELIO METŲ“. Ekskursijos metu susipažinsite su XX a. pirmoje pusėje nepriklausomos Lietuvos ūkiuose naudota to meto pažangiausia žemės ūkio technika. Eksponatai liudija spartų Lietuvos modernėjimą tarpukario laikotarpiu.

14.00 val. Ekskursija po Pilaitės dvarą. Susipažinsite su Pilaitės praeitimi. Pamatysite vietovės kultūros vertybes, reprezentuojančias  vietovės kaitą bėgant laikmečiams –  nuo gynybinės iki šviečiamosios funkcijos, akcentuojant Lietuvos valstybingumo šimtmečio laikotarpį.

Aktualizuojami kultūros paveldo objektai: Pilaitės vandens ir vėjo malūnai, Pilaitės dvaras ir piliavietė.

Organizatorius ir daugiau informacijos: VšĮ,,Kultūros paveldo išsaugojimo pajėgos“ Zenonas Baubonis +37069941883, el.p. [email protected].

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist