Renginiai

Sostinėje paminėtos Oršos mūšio metinės (nuotraukos)

Sostinėje paminėtos Oršos mūšio metinės. Prieš 508-erius metus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštytės (LDK) ir sąjungininkų prieš Maskvos karalystę laimėtas mūšis buvo paminėtas Lietuvos kariuomenės pergalės eisena nuo Aušros vartų iki Valdovų rūmų. Oršos mūšio metinės yra puiki proga prisiminti mūsų regiono šalių bendradarbiavimo tradicijas kovojant prieš Maskvos imperialistinę agresiją.

LDK buvo daugiatautė valstybė kovojanti prieš Maskvos agresiją, tad be lietuvių svarbų vaidmenį šioje kovoje atliko šiuolaikinių ukrainiečių ir baltarusių protėviai. Lietuvos didysis etmonas Konstantinas Ostrogiškis – žymiausias stačiatikių tikėjimo karo veikėjas, kurio sprendimai leido pasiekti pergalę Oršos mūšyje. 1514 metų rugsėjo 8 dieną Lietuvos kariuomenės ir jos sąjungininkų pasiekta pergalė Oršos mūšyje yra reikšmingas įvykis pasaulinėje karo meno istorijoje, nes buvo sutriuškintos gausesnes maskvėnų pajėgos, panaudoti apgaulingi manevravimai, artilerijos pasala (vienas pirmųjų žinomų atvejų pasaulio istorijoje), kompleksiškas persikėlimas per vandens kliūtį (keliose vietose vienu metu), naudojant pontoninius tiltus. Pergalė Oršos mūšyje padėjo stabilizuoti padėtį rytuose ir leido Lietuvai prisistatyti vakarų pasaulyje tvirtu Vakarų civilizacijos gynybos bastionu rytuose.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
22 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Mantas
Mantas
26 dienas (-ų)

Na man toks įspūdis pasidarė , kad musu valdžia pradėjo garbinti Napoleono karius. Apranga neaiškios kilmės o “blėka” ant kaklo tai kaip SS vokieciu kariuomenės. Kažkas maišyto sumaišyto, kad tik apgauti žmogeliukus su ta istorija. Na ir kaip visada įpilama akis apsvaiginančių frazių -“prieš Maskvos imperialistinę agresiją.”. Pasakykite man prašau- kas tuo metu nekariavo? Kryžiuočiai , kalavijuočiai ir azijos grobuonys. Tai jie ne agresoriai? Jie geručiai? Ta pati Lietuvos rinktinė -sudurtinė armija neplešė rusijos kaimų ir nebuvo apmokestinę duokle valstiečių?Na atsakykite- negi visi kiti buvo geruliai – tik rusai kolonistai?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button