Renginiai

Sostinė savaitgalį švęs narystės NATO 15 metų jubiliejų (renginių programa)

Minint Lietuvos įstojimo į NATO 15-ąsias metines vilniečiai, miesto svečiai ir visi dideli bei maži kviečiami į šventinį renginį „15 metų su NATO mes saugūs!“ Simono Daukanto aikštėje kovo 30 d. 12 val. Susirinkusiuosius pasveikins aukščiausi šalies vadovai, NATO pajėgų integravimo vieneto Vilniuje vadas pulkininkas Jakobas Søgårdas Larsenas, vyks iškilminga Lietuvos ir NATO vėliavų pakėlimo ceremonija. Dalyvaus Lietuvos karinių pajėgų atstovai, Seimo, Vyriausybės nariai, užsienio šalių svečiai.

Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai surengs šventinį pasirodymą, kurio metu aidės salvės. Skrydžiu planuoja pasveikinti NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse vykdantys Lenkijos karinių oro pajėgų pilotai su naikintuvais F-16.

Šventės metu bus galima apžiūrėti ir susipažinti su Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų karine technika ir ginkluote. 36 tonas sveriančią ratinę pėstininkų kovos mašiną „Boxer“, šarvuotą žvalgybos automobilį „Fenek“ ir kitą, prieš porą metų Lietuvoje dislokuotų NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės karių atsigabentą ginkluotę bus galima apžiūrėti Universiteto gatvėje ir aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos.

 

Atėjusius į renginį muzikiniais kūriniais džiugins Lietuvos kariuomenės orkestras, Valstybinis pučiamųjų orkestras „Trimitas“ ir Vidaus reikalų ministerijos Reprezentacinis pučiamųjų orkestras. Kartu vyks moksleivių muzikinė akcija „Tai, ką darome – už TAIKĄ!“ Nuo 13 val. prie Krašto apsaugos ministerijos džiugins Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendo ir solistų bei Lietuvos vaikų ir jaunimo centro choro „Kivi“ koncertas, veiks kūrybinės dirbtuvės vaikams ir ne tik vaikams.

Krašto apsaugos ministerija kviečia kartu minėti šią svarbią Lietuvai datą visoje šalyje – iškeliant Lietuvos ir NATO vėliavas, rengiant bendruomenių minėjimus ar NATO dienas regione, pasikviečiant netoliese dislokuotų Lietuvos karinių dalinių atstovus, taip pat ir sąjungininkus.

Kovo 29 d. 2004 m. Vašingtone (JAV) deponavus Šiaurės Atlanto sutarties ratifikavimo raštus Lietuva tapo visateise nare Aljanso, siekiančio užkirsti kelia kariniams konfliktams ir išsaugoti taiką ir laisvę beveik vienam milijardui gyventojų. Aljanso narius jau 70 metų, nuo jo įsteigimo 1949 m. sieja istorija, bendros vertybė ir siekiai.

 

Norintys plačiau padiskutuoti apie Lietuvos narystę NATO, kviečiami kovo 26 d. į viešą diskusiją su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi Vytauto Didžiojo universitete Kaune.

Kovo 28 d. 12 val. Nepriklausomybės aikštėje vyks iškilminga Lietuvos ir NATO vėliavų pakėlimo ceremonija, o Seimo Vitražo galerijoje bus pristatyta paroda, skirta Čekijos, Lenkijos ir Vengrijos narystės Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijoje 20-osioms metinėms minėti.

Kovo 29 d. 19.00 val. visi kviečiami į šventinis koncertą #MesNATO15 Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje (Savičiaus g. 13, Vilnius), kuriame gros Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendo džiazo grupė ir Jurgis Brūzga, dainas atliks Užsienio reikalų ministerijos Diplomatų choras.

 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Arunas
Arunas
2 metus

Lita ateme milijonas pabego .zmones ubagyn valdzios vagys nuvare.super

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button