Renginiai

Į sostinę atvyks vikingų laivas

Gegužės 6 d. Neries upėje pasirodys XI a. vikingų laivas. Laivo įgula ir senovės baltų genčių istorijos rekonstruktorių grupės visus pakvies į pažintinę kelionę su Europos paskutiniosiomis pagonių gentimis vikingų epochos laikotarpiu. Renginys „Genties diena”, kuris vyks 14:00-20:00 val. prie Baltojo tilto, nukels į senovinę stovyklą su kariais, amatininkais, pirkliais ir istorijų pasakotojais.

Pagrindinė renginio idėja yra atkreipti dėmesį į šio laikotarpio istoriją, įkvėpti mąstyti apie klausimus, tokius kaip: kokie santykiai siejo Baltų gentis ir vikingus, kas iš tikrųjų buvo mūsų protėviai, ko galime iš jų išmokti ir kaip galime pritaikyti jų senovinę išmintį moderniesiems laikams?

 

Pavadinimas vikingai, panaudotas Adomo Brėmeniečio (XI a arkivyskupo), reiškia piratus iš Skandinavijos. Jie formavo tarpregionines pirklių ir plėšikų grupes ir nebuvo visi kilę iš vienos kultūros grupės. Tačiau baltai, kurie yra viena seniausių Europos etnolingvistinių grupių, nuolat kontaktavo su vikingų bendruomenėmis, prekiaudami su jais ir dalyvaudami plėšikiškuose žygiuose.

Pirmasis toks vikingų laivas Lietuvoje siūlys išskirtinę galimybę prisiliesti prie mūsų protėvių istorijos ir nusikelti tūkstantį metų atgal. Nuolat augant susidomėjimui senąja baltų kultūra Lietuvoje, šis laivas taps simboliniu tramplinu padėsiančiu perteikti protėvių dvasią ateities kartoms. Daugiau skaitykite: www.balticvikings.com.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button