Renginiai

Šimtmečio išvakarėse – svarbūs renginiai Prezidentūroje

Šiandien, vasario 15 dieną, valstybės atkūrimo 100-mečio išvakarėse Prezidentūroje nuo pat ryto prasideda svarbūs Lietuvos gimtadienio renginiai – teikiami valstybės apdovanojimai Lietuvai nusipelniusiems žmonėms ir Nacionalinių premijų laureatams bei sutinkami į iškilmes atvykstantys užsienio šalių ir ES institucijų vadovai.

10 val. už nuopelnus Lietuvai ir mūsų šalies vardo garsinimą pasaulyje Prezidentė įteiks valstybinius apdovanojimus net 100 Lietuvos ir užsienio valstybių piliečių. Artėjant ypatingam valstybės atkūrimo jubiliejui, Prezidentė šį kartą kvietė visus žmones siūlyti apdovanojimams labiausiai jų nusipelniusias ir vertas asmenybes, kraštiečius, ir tuos žmonės, kurie savo kantriu ir sąžiningu darbu keičia bendruomenių, miestų, o kartu ir visos Lietuvos gyvenimą.

15 val. Prezidentūroje bus teikiamos Nacionalinės kultūros ir meno premijos.

 

Vasario 15 dieną Prezidentūroje bus sutinkami ir į Lietuvos iškilmes atvykstantys užsienio šalių ir ES institucijų vadovai bei įvyks pirmieji dvišaliai Prezidentės susitikimai.

17 val. Prezidentė susitiks su Europos Vadovų Tarybos Pirmininku Donaldu Tusku, 18 val. – su Europos Komisijos Pirmininku Jeanu-Claude‘u Junckeriu ir aptars ES aktualijas ir strateginių Lietuvos projektų įgyvendinimo klausimus. Po dvišalių susitikimų planuojami komentarai žiniasklaidai.

Vasario 16 dieną įvyks Prezidentės dvišaliai susitikimai su Lietuvos pasveikinti atvykusiais Islandijos Prezidentu ir Švedijos kronprincese Viktorija.

 

Vasario 17 dieną – susitikimas su Lenkijos Prezidentu Andrzejumi Duda ir jo vadovaujama delegacija. Jo metu bus aptartas Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo stiprinimas gynybos ir saugumo, energetikos ir transporto srityse, ES ir NATO klausimai.

Iš viso Vasario 16-ąją Prezidentės kvietimu Lietuvoje viešės net 11 aukščiausio lygio užsienio delegacijų.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button