Renginiai

Šimtmečio eitynėse – dainuojanti ir šokanti 12 tūkst. Dainų šventės dalyvių juosta

Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną Dainų šventės dalyviai rinksis į šimtmečio eitynes nuo Katedros aikštės į Vingio parką, kuriame vyks svarbiausias, baigiamasis šventės renginys – Dainų diena.

Pasipuošusi istorinės Lietuvos praeities, valstybingumo, visos šalies miestų ir regionų vėliavomis, dainuojanti ir šokanti gyva žmonių juosta iš Katedros aikštės pajudės 14 valandą.

Jei ne gyvai, tai simboliškai palydėti šimtmečio eitynių kviečiami visi Lietuvos žmonės, kad ir kur gyventų – tėvynėje ar išeivijoje.

 

Lietuvos šimtmečio dainų šventę penktadienio vakarą vainikuos Dainų diena „Vienybė težydi“, į vieną milžinišką chorą Vingio parke ji sukvietė per 12 tūkstančių dainininkų ir tūkstančius žiūrovų. Viena kitą papildydamos šventės programos dalys išskleis pagrindines mūsų himno idėjas ir kvies visą tautą švęsti Laisvę.

Dainų dienos pagrindu pasirinkta „Tautiška giesmė“, davusi vardą ir Dainų dienai.

Liepos 6-ąją Vingio parke skambės gražiausi visų laikų kūriniai, kuriuos atliks suaugusiųjų, studentų, moterų, vyrų, merginų, berniukų, jaunuolių bei moksleivių chorai.

 

Gros pučiamųjų instrumentų orkestrai, Artūro Anusausko instrumentinė grupė, Lietuvos kariuomenės orkestras, dainuos Andrius Mamontovas, Saulius Petreikis, Linas Adomaitis, Povilas Meškėla, Lina Dambrauskaitė, Rasa Serra, Marius Polikaitis (Čikaga).

Renginio kulminacija – Lietuvoje ir pasaulyje gyvenančių lietuvių – drauge giedama „Tautiška giesmė“.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button