Renginiai

Šiemet Europos diena vyks Lukiškių aikštėje

Tradiciškai visi vilniečiai ir miesto svečiai yra kviečiami į Europos dienos renginius, skirtus taikios ir suvienytos Europos idėjai ir Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 18 metų sukakčiai paminėti.

Šventė gegužės 7-9 d. šurmuliuos Vilniuje Lukiškių aikštėje ir jos apylinkėse. Visi atėję galės susipažinti su skirtingomis Europos šalių kultūromis, atrasti įvairius europietiškos virtuvės skonius, įvertinti naujausias mados ir dizaino tendencijas Dizaino skvere.

Svarbiausias šios šventės akcentas – iniciatyva „MES su UKRAINA“. Čia specialiai įrengtuose paviljonuose bus sudarytos sąlygos visiems ukrainiečių dizaineriams ir menininkams nemokamai pristatyti savo meno ir dizaino dirbinius, o ukrainietiškas ansamblis „Kalyna“ bei Charkivo mokyklos moksleiviai atliks meninę programą.

 

Geografijos mylėtojai galės pasivaikščioti ant didelio, net 150 kv. m. apimančio, Europos žemėlapio ir atrasti jame narystės ES siekiančią Ukrainą. Renginyje veiks paroda „Ukraina: karas Europoje“.

Europos Parlamento biuras Lietuvoje kartu su Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje kvies lankytojus į Europos Parlamento pabėgimų kambarį „Misija: Žaliasis kursas“, kuriame dalyviai galės pasitikrinti savo žinias apie klimato kaitą, ES žaliąjį kursą ir mūsų veiksmų poveikį klimatui.

Valstybės institucijos ir Europos šalių ambasados pristatys miestiečiams savo veiklą, o VSAT ir Frontex pareigūnai pristatys savo darbo automobilius, taip pat bus proga pamatyti ir pasieniečių naudojamą dokumentų patikrinimo įrangą.

 

Europos dieną – gegužės 9-ąją 11 val. vyks ES vėliavos pakėlimo Lukiškių aikštėje ceremonija, kurios metu Diplomatų choras atliks Lietuvos, Ukrainos bei Europos Sąjungos himnus.

Kviečiame visus vilniečius ir miesto svečius į Europos dienos renginius. Parodykime, kad mes ir Europa esame kartu su Ukraina.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
14 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button