Ar kada girdėjai „vampyrų pašnekesius”? Ar žinai, kad tariamų „vampyrų“ yra net keletas rūšių? Kad kiekvienai jų būdinga savita kalba? Viską apie šiuos gyvius sužinosi renginio „ŠIKŠNOSPARNIŲ NAKTIS 2018“ metu. Kvapą gniaužiančiomis istorijomis ir darbo su šikšnosparniais patirtimi dalinsis lektorė Violeta Gulbicka kartu su speleologų klubu „Enigma”. Renginio metu vyks šikšnosparnių tyrimo metodų ir priemonių pristatymas, skleidžiamų garsų analizė. Jaunieji „vampyrų“ gerbėjai turės galimybę ne tik dalyvauti įvairiuose žaidimuose, bet ir patys pasigaminti suvenyrus. Užsiėmimai mažiesiems ir galiausiai… naktinė „vampyrų” medžioklė drąsiausiems klaidžioje Verkių dvaro parko teritorijoje.

Šikšnosparniai – viena iš labiausiai mitais ir legendomis apipintų skraidančių žinduolių grupė. Dėl savo unikalios išvaizdos ir gyvenimo būdo šie gyvūnai tapo bene ryškiausiu mistišku ir siaubą keliančiu akcentu fantastiniuose filmuose, apsakymuose bei  žmonių pasąmonėje. Neretai šikšnosparniai siejami su naktinėmis būtybėmis – vampyrais, demonais, piktosiomis dvasiomis, kurios visomis savo išgalėmis bando įsivelti žmonėms į plaukus, kąsti ir siurbti kraują. Realybėje šikšnosparniai yra tikrai įspūdingos išvaizdos ir itin įdomaus gyvenimo būdo gyvūnai, tačiau neturintys nieko bendro su piktosiomis jėgomis.  Vienintelis realus dalykas šiose istorijose yra tas, kad šikšnosparniai iš tiesų yra naktiniai gyvūnai. Greičiausiai dėl to, kad žmonės su šikšnosparniais ar jų veikla dažniausiai susiduria atsitiktinai tamsiu paros metu ir dažnu atveju, to net sąmoningai nesuvokdami, mistifikuoja šiuos gyvūnus. Vienas populiariausių mitų apie šikšnosparnius yra tas, jog šie bando įsivelti žmonėms į plaukus. Dėl šiems gyvūnams būdingos echolokacijos jie puikiai orientuojasi ir geba medžioti visiškoje tamsoje, o virš žmonių galvų šikšnosparniai gali praskristi medžiodami įvairius vabzdžius, bet ne dėl to, kad bandytų įsivelti į plaukus. Dar vienas siaubo filmų elementas – beprotiškas šikšnosparnių noras kąsti ir siurbti žmonių kraują. Iš daugiau nei 1000-čio pasaulyje žinomų šikšnosparnių rūšių yra tik kelios, kurios maitinasi kitų gyvūnų krauju (bet ne žmonių!), tačiau visos šios rūšys paplitusios Lotynų Amerikoje. Lietuvoje gyvenantys šikšnosparniai maitinasi išskirtinai vabzdžiais. Taigi, šikšnosparniai nekelia jokio tiesioginio pavojaus žmogaus gyvybei ar sveikatai. Dar vienas visuomenėje itin paplitęs įprotis šikšnosparnius vadinti „skraidančiomis pelėmis“. Deja, šikšnosparniai neturi nieko bendro ar net artimo su graužikais. Evoliuciškai tai yra unikali žinduolių grupė, mokslininkų pavadinta lot. chiroptera (verčiant į lietuvių kalbą „ranka-sparnas“). Apibendrinus šią informaciją, galima teigti, kad šikšnosparniai yra itin unikali ir be galo  įdomi gyvūnų grupė, o siaubo istorijos  tėra žmonių begalinės vaizduotės vaisius.

Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija siūlo sužinoti daug įvairių įdomių dalykų apie šikšnosparnius – visai šeimai!

Rugpjūčio 25 d., 19.00 val., Verkių regioniniame parke,Žaliųjų Ežerų g. 53.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist