Renginiai

Šiandien sostinės „Stiklo kvartale“ prasideda kultūrų patyrimų savaitė

Nuo šiandien ir visą ateinančią savaitę Vilniaus senamiesčio širdyje įsikūręs „Stiklo kvartas“ – išskirtinė vieta nuotraukoms. Stiklių gatvę papuošė įspūdinga Liublino miesto dovana – meninė instaliacija „Balloons“, iš dešimčių spalvingų balionų – žibintų, sukurta menininko Jarosław Koziara.

Kad įspūdžiai neblėstų instaliacijos prieigose įsikūrę peteliškių namai Dom Bow Ties (Stiklių g. 6) nemokamai atspausdins Jūsų nuotrauką tiesiai iš Jūsų išmaniojo telefono. Juk tokios akimirkos – vertos albumo! Nuotraukų spausdintuvas visą savaitgalį veiks peteliškių namų darbo laiku.

Sudalyvavę konkurse ir išpildę būtinas sąlygas iki birželio 21 d., galėsite sudalyvauti loterijoje ir laimėti fotospausdintuvo nuomą su 50 nemokamų nuotraukų Jūsų asmeninei šventei.

 

Čia pat kaimynystėje „Vitražo manufaktūroje“ (Stiklių g. 6) bus eksponuojama – Samhara Kali vitražo skulptūra, sukurta Izabelos Kovalevskajos bei šią instaliaciją palydinti Eglės Rakauskaitės ir Rūtos Lipaitės stiklo paroda “90”, bylojanti apie drąsą, atgimimą ir pokyčius, siejamus su šia dievybe. Kali leidžia suvokti, atrasti pokyčių ar permainų prasmę ir tikslą, išeiti iš chaoso į tvarką.

Tik „Kultūros nakties“ vakarą 18.30 – 22.00 val. Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūros iniciatyva „Metraštiniko“ kiemelis (Stiklių g. 4)  taps amatų kiemeliu, kur bus galima pamatyti kaip Barboros Radvilaitės laikais atrodė amatininkai ir pabandyti laikinose dirbtuvėse savo rankomis pajusti vilnietiškų amatų savitumą ir grožį. 

18:00 – 23:00 val. VDA tekstilės galerijoje Artifex (Gaono g. 1) lauks Ievos Baltrėnaitės paroda “ka(L)bantys rūbai. Vakaro metu vyks susitikimas su autore bei simbolinis parodos uždarymas.

 

20:00 val. Tamošaičių galerijoje „Židinys“ (Gaono g. 15/1)  parodos „Tiesiu kilimą – dainuoju dainą“ atidarymas ir koncertas. Parodoje bus eksponuojami Rasuolės Andriukaitienės sukurti kilimėliai, kuriuose atsispindi penkių Lietuvos regionų tautinių drabužių spalvos, audinių raštų ritmai, charakteringi bruožai. Daina visada lydėjo audėjos darbą. Darbuose siejamas raštas ir ritmas. Autorė atranda ritmą ir dermę audinyje, ritmą ir dermę – dainoje. Atidarymo metu skambės Rasuolės atliekamos dainos.

Vilniaus širdyje (Dominikonų g.12) įsikūrusi Dievo Gailestingumo šventovė yra vienas didžiausių sostinės tikinčiųjų traukos centrų. Norinčių pamatyti visame pasaulyje žinomą „Dievo gailestingumo paveikslą  ji  piligrimų lauks visą parą. 

Verta aplankyti ir Lenkų kultūros instituto surengtą fotografijų parodą sostinės Sirvydo skvere (visiems gerai žinomas kaip “Prancūzparkis”) – „Rasos. Vilniaus nekropolija“.  Šios vaizdingai pasklidusios tarp senais medžiais apaugusių kalvų kapinės laikomos pačiomis vertingiausiomis iš visų Vilniaus kapinių ir pelnytai vadinamos, žymiausiu lenkų ir lietuvių nekropoliu Vilniuje. 

 

Stiklo kvartalas – įvairių kultūrų virtuvių mišinys. Po jį vaikštinėjant galima paragauti Stiklių gatvėje įsikūrusio bravoro produkcijos ir pačių egzotiškiausių šalių gėrimų, susipažinti su lietuviškos, žydiškos, vilnietiškos, belgiškos, ukrainietiškos, amerikietiškos, prancūziškos ir net indiškos kultūros virtuvės skoniais.   

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button