Šianden prasideda didžiausias inovacijų ir technologijų festivalis LOGIN 2017, kur savo pranešimus skaitys beveik 200 Lietuvos ir užsienio pranešėjų. Šiemet LOGIN iš esmės keičia per 10 metų nusistovėjusius renginio rėmus: be to, kad technologijų ir inovacijų festivalis pirmą kartą vyks ne „Litexpo“ parodų rūmuose, o Vilniaus centre, inovacijų gerbėjai idėjomis tarpusavyje galės keistis net tris dienas. Renginys šiemet oficialiai prasidės gegužės 24 dieną, kai Vilniaus „Tech Parke“ startuos LOGIN „Startup Fair“. Gegužės 25–26 d. festivalis tęsis ir persikels į skirtingas miesto erdves, kur vyks tradiciniai LOGIN renginiai.

LOGIN „Startup Fair“ yra VšĮ „Versli Lietuva“ organizuojamas pagrindinis startuolių renginys Vidurio ir Rytų Europoje. Šis renginys kasmet sutraukia daugiau nei 100 atrinktų perspektyviausių regiono startuolių, daugiau nei 50 vietinių ir užsienio rizikos kapitalo fondų bei sukuria tūkstančius kontaktų mezgimo galimybių. Pasak organizatorių, šiemet ryškiausiu „LOGIN Startup Fair“ akcentu išskiriama didelio pasisekimo sulaukusi meistriškumo mokykla su savo srities profesionalais startuolių kūrėjams.

Minėtas meistriškumo pamokas ves skirtingų sričių profesionalai: „Partner Value“ prezidentas ir CEO Zvika Kezure, C lygio patarėjas aukštos augimo stadijos startuoliams Omar Mohout, B2B, „SaaS“ startuolių patarėjas Christian Thaler-Wolski, skaitmeninės rinkodaros specialistas, turintis daugiau nei 12 metų patirtį, Alex Grechanowski, Tarptautinės teisinės bendrovės „Orrick“ technologinių kompanijų grupės narė, rizikos kapitalo fondų ir aukštųjų technologijų kompanijų patarėja Stacy Kim,  ekonomikos mokslų daktaras, rinkodaros praktikas, turintys daugiau nei 10 metų patirtį, Donatas Jonikas, advokatų kontoros „Triniti“ vykdantysis partneris Linas Sabaliauskas, „StartupYard’s“ bendruomenės vadovas ir „Advisory board“ narys Lloyd Waldo ir vienas „LOGIN Startup Fair“ įkūrėjų Vytautas Butkus.

Skirtingos Vilniaus senamiesčio erdvės – teatrai, viešbučiai, Lietuvos mokslų akademija ir kt. – gegužės 25 d. taps neatpažįstamomis, nes LOGIN 2017 jas pritaikys specifinei konferencijos tematikai, kuriose savo patirtimi bei įžvalgomis dalinsis ne tik savo srities žvaigždės iš užsienio, bet ir nemažai Lietuvos fintech, technologinių naujovių bei rinkos lyderių.

„Kasmet siekiame pakviesti kuo įvairesnių verslo, IT ir kitų sričių atstovų, kurių pranešimai geriausiai atskleistų technologijų ir inovacijų festivalio idėją – supažindinti ir dalintis patirtimi. Be nekuklaus užsienio pranešėjų skaičiaus, šįmet išgirsime ir daug lietuvių. Džiugu, kad kai kurie jau įvertinti ir pastebėti įtakingo leidinio „Forbes“ atstovų, kurie lietuvius įtraukė į perspektyviausių pasaulio jaunuolių trisdešimtuką. Ir tai – tik vienas sėkmės istorijų pavyzdžių, nes  daugiau jų išgirsite iš pačių pranešėjų lūpų festivalyje. Patariame iš anksto peržvelgti programą ir susidaryti asmeninį patinkančių pranešėjų sąrašą bei pasižymėti pranešimus, kuriuos norisi išgirsti“, – sako LOGIN direktorė Ieva Dirvonskaitė.

LOGIN festivalyje pranešimus skaitys beveik 200 pranešėjų, tad organizatoriai pristato kelis jų, į kuriuos rekomenduojama atkreipti dėmesį planuojantis savo dienotvarkę festivalio metu.

  • Steve Murphy – vienas laukiamiausių pranešėjų, kurį į Lietuvą atveža ir festivalio lankytojams pristato DNB bankas. Jo biografijos detales skolinosi kino apie narkomafiją kūrėjai, tad nenuostabu, kad S. Murphy pranešime – ne tik detalės apie legendinę narkotikų prekeivio Pablo Escobaro bylą ir jo sugavimą, bet ir patarimai, kaip kovoti su narkotikų propaganda.
  • Nikolajus Storonskis – finansinių sprendimų startuolis, kurio idėją drąsiai galima vadinti genialia: dažnai keliaudamas tūkstančius eurų jis išleisdavo valiutos keitimo antkainiams ir mokesčiams. Žinojo, kad turi būti geresnis variantas, nes tai atrodė tiesiog neteisinga. Taip jis pradėjo kurti „Revolut“ – 21 amžiaus alternatyvą bankams, pritaikytą globaliam gyvenimo būdui.
  • Shama Hyder – ji vadovauja gausiai prestižinių apdovanojimų įvertintai agentūrai „The Marketing Zen Group“ ir yra  dviejų bestselerių autorė: „The Zen of Social Media Marketing“ ir „Momentum“. Įspūdį daro ir tai, kad jai buvo įteikti „Technology Titan Emerging Company CEO“ ir „Top 30 Under 30 Entrepreneurs“ apdovanojimai. Jos pranešimų temos apie lyderystę ir prekės ženklą – „Leadership in the Digital Age“ ir „Momentum: how to grow your business and brand“.
  • Daumantas Dvilinskas –  tarptautinės pinigų pervedimų kompanijos „TransferGo“ vadovas, patekęs ir į „Forbes“ perspektyviausių jaunuolių sąrašą, kuriame išvardinti jaunesni nei 30 metų asmenys, turėsiantys daugiausiai įtakos finansų pasauliui 2017 metais. Prieš 4-erius metus įkurta „TransferGo“ – tarptautinių pinigų pervedimų lyderė Lietuvoje. Savo įžvalgomis D. Dvilinskas pasidalins pranešime – „The New Generation Financial Technology Services. Partnerships Replacing Monopolies“.
  • Liudvikas Andriulis – rinkodaros specialistas, dirbęs kompanijose „Telekomas“, „Vilniaus prekyba“, „Bitė“. Vienas jo idėjų pavyzdžių –„Telemaxima“. Jo idėjas pirko „Carrefour“, Izraelio paštas bei Kenijos bankas. Plačiai žinomas blogeris pristatys pranešimą „Šūdas tas tavo startapas“.

„Šiandien pristatome viziją – gigabito visuomenės Lietuvą su 1 GB/s spartos internetu visur ir visiems. Gigabito visuomenė – tai ne tik mūsų laikmečio apibrėžimas, tai nenutrūkstamas bendravimas tarp žmonių ir daiktų, tai – mažesnė gyventojų skaitmeninė atskirtis, geresnis viešojo sektoriaus paslaugų prieinamumas ir didesnis konkurencinis pranašumas. Šiai (r)evoliucijai svarbios ne tik žinios, infrastruktūra, bet ir saugumas. Todėl šiais metais LOGIN pristatome specialią mentorystės programą „Telia HUB“, skirtą padėti verslo idėjoms tapti realybe, o verslo lyderius kviečiame į konferenciją „Telia Business Summit“, kur ypatingą dėmesį skirsime kibernetiniam saugumui ir naujai verslo aplinkai. Gigabito visuomenė – tai ir lygių galimybių visuomenė, apie tai kalbėsime „Women Go Tech dalyje“, – sako „Telia Lietuva“ vadovas Kęstutis Šliužas.

Tai dar ne viskas: festivalio metu, gegužės 24–26 d., „LOGIN“ komanda kartu su didžiausia aviacijos įmonių grupe „Avia Solutions Group“ surengs pirmąsias šalyje tarptautinės dronų lenktynių asociacijos (IDRA) pripažintas varžybas. Pasak organizatorių, jų metu 32 dalyviai rungsis dėl greičiausio drono piloto titulo, dvi dienas dovanodami žiūrovams įdomų ir azartišką reginį Katedros aikštėje.

Lietuvoje „Avia Solutions Group presents: IDRA Challenger Cup Vilnius@LOGIN“ varžybos vyks pirmą kartą ir truks dvi dienas: pirmoji diena bus skirta treniruotėms, po kurių dalyviai atliks kvalifikacinius skrydžius; antrąją dieną vyks likę kvalifikacijos ir pagrindinės lentelės finaliniai skrydžiai. Užsiregistravusių dalyvių sąraše – dronų pilotai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos ir Suomijos. Socialiniame tinkle „Facebook“ buvo atlikta apklausa, kurios rezultatai parodė, jog Lietuvoje yra apie 200 dronų pilotų – įdomu tai, kad dronų varžybos Lietuvoje yra gerokai populiaresnės nei Latvijoje ir Estijoje.

Tai – tik keletas pranešėjų, mat renginio programoje – daugiau nei 200 technologijų, inovacijų, meno ir kultūros atstovų iš Lietuvos ir užsienio valstybių.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist