Renginiai

Šiandien Operos ir baleto teatras nušvis žaliai

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras (LNOBT) prisideda prie Šiaurės šalių teatrų iniciatyvos: simbolizuojant pergalės prieš COVID-19 epidemiją laukimą ir padėką visiems prie to prisidedantiems, teatrų pastatų fasadai Europoje apšviečiami žalia spalva. Vilniaus centrą viltingasis akcentas nutvieks šiandien 21 valandą. 

Kol scenos skendi tamsoje, teatrališkai nušvinta patys teatrų pastatai. Iniciatyva, gimusi Tamperės operoje Suomijoje, netruko pasiekti Estijos, kur ją palaikė Estijos nacionalinė opera Taline ir Tartu „Vanemuine“ teatras, o dabar atkeliavo į Lietuvą.

Karantiną išgyvenantys skirtingų šalių teatrai „žaliuoja“ ne vieną konkretų vakarą, o įvairiomis jiems patogiomis dienomis. Tikimasi, kad Lietuvoje balandžio 15-osios akcija sutaps su Vyriausybės sprendimu šalyje švelninti visuotinio karantino sąlygas, dar labiau paskatinsiančiu gyventojus tikėti artėjančia kovos su koronavirusu pabaiga.

 

„Nors mūsų scenos šie sprendimai neatgaivins, viltį simbolizuojanti žalia spalva atkreips dėmesį ir į mėnesį be lankytojų stovintį teatro pastatą. Pasiilgome savo žiūrovų, tačiau suprantame, kad ne mes dabar šalies žmonėms svarbiausi. Šia akcija visų pirma norime padėkoti visiems, kasdien prisidedantiems prie epidemijos suvaldymo: medikams, policijos pareigūnams, kariūnams, savanoriams, įvairių pagalbos akcijų rėmėjams. Nuo jų pasiaukojančio darbo priklauso, kada visi Lietuvos teatrai vėl galės atverti duris“, – sako LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
19 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button