Renginiai

Minima Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose: bus išskirtinai apšviestas Vilniaus arkikatedros bazilikos fasadas

Lietuvos automobilių kelių direkcija (LAKD) kartu su partneriais – Lietuvos policija ir jaunųjų kelininkų klubu „Kelelis“ – šį sekmadienį kviečia paminėti Pasaulinę dieną žuvusiems eismo įvykiuose atminti. Šią dieną Katedros aikštėje, Vilniuje, vyks akcija „Brangink gyvybę“. Vilniaus arkikatedros bazilikos fasadas nuo 17.00 iki 22.00 val. bus apšviestas stacionariu apšvietimu, ant pastato sienos sužibs žvakės ir kiti simboliai, primenantys, kaip svarbu branginti savo ir kitų gyvybę. Šalia arkikatedros bazilikos veiks jaunųjų kelininkų klubo „Kelelis“ parengta nuotraukų, kuriose užfiksuoti eismo įvykiai, ekspozicija.

„Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti – tai diena, skirta dar kartą prisiminti žuvusiuosius eismo įvykiuose ir pažadėti kelyje būti dėmesingiems ir atsakingiems ir už save, ir už kitus eismo dalyvius. Net ir vienas kelyje žuvęs eismo dalyvis yra daug. Prisidėti prie saugių kelionių galime kiekvienas ir tai padaryti nėra sunku – svarbu visada laikytis Kelių eismo taisyklių“, – sako Kelių direkcijos direktorius Remigijus Lipkevičius.

Pasauline diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti primenama, kad didžiausia vertybė yra žmogaus gyvybė. Žmogaus, kuris yra eismo sistemos dalis ir kuriam tenka didžiausias vaidmuo dalyvaujant eisme. Kaip pažymima LAKD pranešime, daugiau nei 90 proc. eismo įvykių įvyksta dėl žmonių kaltės – jų daromų Kelių eismo taisyklų pažeidimų, todėl kiekvienas eismo dalyvis, dalyvaudamas eisme, negali elgtis taip, kaip nori, ir privalo laikytis Kelių eismo taisyklių.

 

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, iki šių metų lapkričio 19 d. mūsų šalyje eismo nelaimėse jau netekome 132 eismo dalyvių, t. y. 11,4 proc. mažiau nei 2020 m. Pernai per tą patį laikotarpį Lietuvoje eismo įvykiuose žuvo 149 žmonės. Nors žuvusiųjų keliuose skaičius mažėja, beprasmių aukų skaičių dar labiau galėtų sumažinti atsargesnis vairavimas, Kelių eismo taisyklių laikymasis. Kad išvengtume skaudžių nelaimių keliuose, mums visiems reikia būti atsakingesniems, saugoti save ir kitus. Pėstieji į tamsų kelią turėtų išeiti su atšvaitais, vairuotojai ir keleiviai segėti saugos diržus, o vairuotojai visada rinktis saugų greitį

„Mes, jaunųjų kelininkų klubas „Kelelis“, siekdami atkreipti visuomenės dėmesį į kasdien keliuose žūstančius ir sužalojamus žmones, į kiekvieno žmogaus asmeninę atsakomybę už savo elgesį kelyje, kasmet prisidedame prie Pasaulinės dienos žuvusiems eismo įvykiuose atminti minėjimo. Matome, kad statistinė eismo įvykių kreivė kasmet leidžiasi žemyn ir mes tampame vis sąmoningesni. Tikime, kad ši akcija padeda skleisti žinią apie opią visuomenės problemą ir prisideda prie situacijos keliuose gerėjimo. Kelyje būkime budrūs, saugokime save ir aplinkinius“, – jaunųjų kelininkų vardu kalbėjo klubo prezidentas Gustas Mensevičius.

2005 m. lapkričio 26 d. Jungtinių Tautų Organizacija priėmė rezoliuciją, kuria kreiptasi į šalių vyriausybes, kad kiekvienais metais trečiasis lapkričio sekmadienis būtų skirtas žuvusiesiems eismo įvykiuose paminėti. Pagrindinis šios atmintinos dienos tikslas – solidarumas ir dvasinis palaikymas, skirtas šeimoms, kurių nariai, artimieji, draugai, pažįstami žuvo eismo įvykiuose. Minint šią dieną taip pat siekiama dar kartą atkreipti visuomenės dėmesį į kiekvieno asmeninę atsakomybę už savo elgesį kelyje, Kelių eismo taisyklių laikymąsi.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button