Penktadienį, gegužės 6 dieną, startuoja VilniusTech Kūrybinių industrijų trečio kurso studenčių netradicinės formos projektas „Atrask miegamuosius rajonus“. Tai trys žaidybiniai Vilniaus miesto miegamųjų rajonų – Pašilaičių, Viršuliškių ir Justiniškių – maršrutai, kurių tikslas laužyti stereotipą apie mikrorajonus.

Miesto gyventojai kviečiami atrasti mikrorajonus jau šį savaitgalį (gegužės 6 – 9 dienomis). Norintys dalyvauti gali rinktis iš trijų pažintinių maršrutų, mėgstantys iššūkius – gali rinktis visus tris. Dalyvių užduotis – aplankyti lokacijas ir surasti visus lipdukus. Kiekvieną maršrutą sudaro 6 rajoną „apibūdinančios“ lokacijos, pažymėtos #atraskMR lipduku. #atraskMR lipdukai yra ypatingi – ant jų dalyviai ras QR kodus, kurie leis giliau pažinti pažymėtą vietą. Tačiau juos rasti teks patiems, kadangi maršrutų žemėlapiuose bus pateiktos tik lokacijų koordinatės.

Norint dalyvauti vilniečiai turi užpildyti dalyvio anketą. Siekiant paskatinti aktyvumą – visi dalyviai atlikę nurodytas sąlygas pretenduos į simbolinius prizus – projekto draugo UAB BALTASIS ARAS suteiktus termo puodelius. Taip pat, kad būtų jaukiau ir šilčiau vaikščioti po rajonus, dalyviai turės galimybę įsigyti karštą gėrimą, kurį už simbolinę kainą suteikė J. Gulbinienės įmonė Pašilaičiuose.

Šia intervencija studentės nori atkreipti dėmesį į nusistovėjusią nuomonę, jog miegamuosiuose rajonuose nėra patrauklių vietų, kurios skatintų pasivaikščioti bei leisti laiką arčiau namų. Tapo įprasta, kad visi Vilniaus miesto gyventojai ieškodami veiklos traukią į miesto širdį, nepagalvodami, jog jų gyvenamajame mikrorajone taip pat galima atrasti įdomių vietų. Laikui bėgant pasivaikščiojimai miesto centre tampa tarsi įprasta rutina, kuri nebekelia naujų pojūčių. Iniciatyva

„Atrask miegamuosius rajonus“ kviečia vilniečius pakeisti požiūrį ir pažinti vietas, kuriose gyvena.

Projekto autorės Vilnius Tech Kūrybinių industrijų studentės – Sabina Vincel, Gabija Žiūkaitė, Agnė Sadauskaite, Emilija Svilaitė ir Akvilė Urbonavičiūtė.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

12 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist