Renginiai

Senosios amatininkystės paveldas: senamiestyje vyks edukaciniai renginiai

Savivaldybės Dailiųjų amatų, etnografinių verslų ir mugių programos dalyviai spalio 16–17 d. surengs daugybę nemokamų edukacinių renginių. Projekto „UNESCO Lietuvoje: senosios amatininkystės paveldas Vilniaus istoriniame centre“ tikslas – sužadinti visuomenės domėjimąsi amatininkystės istorija ir jos kultūros paveldu, gaivinti UNESCO Pasaulio paveldo vietovės kultūrines tradicijas – nematerialųjį  paveldą.

Dailiųjų amatų, etnografinių verslų ir mugių, kitaip – Amatų, programą, 2001 m. patvirtino Vilniaus miesto taryba. Programos dalyviams tada lengvatinėmis sąlygomis buvo išnuomota patalpų Senamiestyje, taip skatinant gaivinti, puoselėti ir kurti naujas miesto amatininkystės tradicijas – smulkųjį verslą, ugdomuosius kultūrinius ir socialinius santykius. Skatinamoji savivaldybės programa įgalino naujai įsikūrusias amatininkų galerijas-dirbtuves visą dėmesį sutelkti sostinės amatų istorijos ir tradicijų pažinimui, kūrybinėms ir edukacinėms veikloms, praktiniams mokymams ir ryšių su regiono amatininkais plėtojimui. Taip per 20 metų sukaupta turtinga patirtis, įgytos kūrybinės galios, kuriomis amatininkai mielai dalijasi Vilniaus miesto šventėse.  

Pirmieji profesionalūs amatininkai iš Vakarų Europos miestų atvyko į  Vilnių dar XIV a. pradžioje, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino kvietimu. Visais laikais amatininkai buvo itin svarbi miesto gyvenimo ir kultūros dalis, o mūsų laikų sostinės savivaldybės Amatų programos nariai tęsia garsina senąsias istorines tradicijas. 

 

Visą programą rasite čia – https://www.facebook.com/events/411013679899956/

Programą kuruoja Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra, projektą įgyvendina Vilniaus dailiųjų amatų asociacija, finansuoja Lietuvos kultūros taryba. 2020-uosius Lietuvos respublikos Seimas yra paskelbęs UNESCO metais. 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button