Kvepalai – vertingos kolekcijos objektas? Taip! Nors teiginys daug kam kelia skeptišką šypseną, vis dėlto yra manančių ir kitaip. Būtent su kvepalus kolekcionuojančiais žmonėmis galimybė susipažinti bus jau 5-tą kartą vyksiančios Kvepalų dienos „Paskui nosį“ metu. Spalio 4 d., sekmadienį, Vilniaus „Centro pasaže“ atsidarys ne tik parfumerinė prekyvietė su senais, retais, aistringai medžiojamais kvepiančiais kolekciniais egzemplioriais, bet veiks ir gyvas diskusijų klubas. Kaip tik kvepalų kolekcijos bus pagrindinė renginio pokalbių tema, po kurios išnarstymo net patys didžiausi cinikai turės rimtą priežastį pakeisti savo išankstinę nuomonę ir, galbūt, netgi pradėti kolekcionuoti.

Kadangi dabartiniai kelionių suvaržymai pakoregavo ir Kvepalų dienos dalyvių sąrašą, su vienos iš didžiausių parfumerinių kolekcijų savininke Lietuvoje Monika Švagždiene susitikimas vyks tiesiogiai internetu iš Londono. Nors visų savo paslapčių joks kolekcininkas neatskleis net už pinigus, Monika pažadėjo, kad vertingų patarimų vis tiek bus. Kitaip, tikriausiai, net nebūtų įmanoma – ta patirtis, kurią ji sukaupė per keliolika metų rinkdama savo keliatūkstantinę kvepalų miniatiūrų kolekciją, nori nenori pokalbio metu klausytojams atsiskleis bent iš dalies.

Kaip pasakojo renginio sumanytoja ir organizatorė Eglė Bertašienė, neatsitiktinai į Kvepalų dienos diskusijų klubą buvo pakviestos ir kitos dalyvės, betarpiškai susijusios su kvepalų kolekcionavimu. Pasak jos, tikrų kvepalų kolekcininkų Lietuvoje nėra daug, užtat vien dėl to nebuvo sunku atsirinkti, kas galėtų deramai šią temą pristatyti. Štai senus, jau į parfumerijos istoriją įėjusius aromatus renkanti žurnalistė Alla Gofman, savo lentynose rūpestingai saugo gražiausius praeities „deimantus“. Tie, kam bent kartą yra tekę susipažinti su klasikinės parfumerijos mokyklos atstovų darbais, supranta kolekcininkų norą tas brangenybes susirinkti dabar, kol jų vis dar pasitaiko tarptautiniuose aukcionuose ar Vakarų Europoje populiariuose sendaikčių turgeliuose. Tuo tarpu kita diskusijos dalyvė Rimantė Budrytė-Kvietkauskienė, parfumistams pažįstama kaip Minervos blogo autorė, taip pat pradėjo nuo vienų iš seniausių kvepalų namų, veikiančių dar ir šiandien. Apie tai, koks jos santykis su jais yra dabar ir apie tai, ką kolekcionuoja šiuo metu (nuostaba garantuota!), Rimantė ne tik papasakos, bet pažadėjo net ir parodyti.

Milžiniškas kvapų pasaulis neapsiriboja vien parfumerijos industrija. Itin stiprus atskiras jo flangas – natūralios kvapiosios medžiagos, be kurių anksčiau nebuvo įsivaizduojama jokių kvepalų gamyba. Šiuo metu natūralūs ingredientai liko tik nedidelės dalies nepriklausomų parfumerių kūrybine baze. Viena tokių – kvapų kultūros Lietuvoje pradininkė Laimė Kiškūnė. Vadindama ją ne tik parfumere, bet ir kolekcininke, Eglė Bertašienė patikslino, kad šios kūrėjos kolekcionuojami objektai ir yra minėtieji natūralūs ingredientai. Iš viso pasaulio surinkti kvapmenys šiuo metu išdėlioti ant Laimės studijoje stovinčių įspūdingų kvapų vargonų, o su kai kuriais jų – pačiais egzotiškiausiais – bus galimybė susipažinti renginio metu.

Kvepalų diena „Paskui nosį“ vyks spalio 4 d., sekmadienį, „Centro pasaže“ (Jogailos g. 4), Vilniuje. 

Kvepalų diena „Paskui nosį“

11:00 – 17:00  Kvepalų turgelis  

Diskusijų klubas

12:00 – 13:00  „Kolekcininkų paslaptys: apie kvepalų kolekcionavimą – iš pirmų lūpų“. Diskutuoja Eglė Bertašienė (tinklaraštis „Paskui nosį“), Rimantė Budrytė-Kvietkauskienė (tinklaraštis „Minervos blogas: Įkvėpimai“), žurnalistė, vintažinių kvepalų kolekcininkė Alla Gofman.

14:00 – 14:45 „3000 miniatiūrų“. Zoom susitikimas su kolekcininke Monika Švagždiene (Londonas).

15:00 – 16:00  „Kvapmenų kunstkamera: Laimės Kiškūnės atvejis“. Apie savo kvapų kolekciją pasakoja Laimė Kiškūnė.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

8 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist