Renginiai

Seimo durys atveriamos architektūra besidomintiems „Open House Vilnius“ dalyviams

Šį savaitgalį, balandžio 27–28 d., 10–17 val. Seimo durys atveriamos architektūra besidomintiems lankytojams apžiūrėti rūmus, kuriuose priimami svarbiausi valstybėje sprendimai. Seimas jau ketvirtąjį kartą prisijungia prie atviros architektūros savaitgalio „Open House Vilnius“ ir kviečia apsilankyti viename svarbiausių ir žinomiausių Lietuvos moderniosios architektūros statinių.

Šalia Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos aštuntajame dešimtmetyje buvo nuspręsta suprojektuoti Aukščiausiosios Tarybos rūmus. Dabartinių Seimo rūmų projekto konkursą laimėjo žymių Lietuvos architektų brolių Vytauto ir Algimanto Nasvyčių vadovaujama architektų grupė. Seimo rūmus projektavę architektai kurdami rūmų interjerą siekė rimties, o ne puošnumo, nes tai vieta, skirta deputatams – piliečių atstovams. Architektams teko iššūkis surasti parlamento paskirtį atitinkančią meninę formą bei rūmų kompozicinį ryšį su gamtine ir architektūrine aplinka.

„Open House Vilnius“ – architektūros šventė, vykstanti penktąjį kartą. Jos metu lankomų Vilniaus pastatų istorijas pasakoja savanoriai gidai, pastatų architektai ir darbuotojai. Šiemet tradiciškai per dvi dienas laukiama apie 600 lankytojų, kuriems bus pristatytos istorinės Seimo Kovo 11-osios Akto, Konstitucijos salės, pagrindinė įstatymų leidėjų darbo vieta – Posėdžių salė, kitos Seimo rūmų erdvės, supažindinti su Seimo rūmų eksterjero ir interjero elementais.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button