Renginiai

Savičiaus gatvėje – istorinė Šv. Pranciškaus mugė

Rugsėjo 20-ąją 12-18 val. organizatoriai kviečia apsilankyti Savičiaus gatvėje senamiestyje, kurioje vyks Istorinės Šv. Pranciškaus mugės atgaivinimas – tradicinių amatų ir menų šventė Savičiaus gatvėje. Šventės iniciatorius – Senųjų amatų dirbtuvės, įgyvendinančios to paties pavadinimo projektą, finansuojamą Vilniaus miesto savivaldybės.

Šv. Pranciškus yra gyvūnų, gamtosaugos globėjas, kurio diena tradiciškai yra minima spalio 4 d. Šv. Pranciškaus amatininkų mugė anksčiau kaip tik ir vykdavo spalio padžioje Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčios kiemeliuose. Jos metu būdavo pristatomi amatininkų cechų per metus nuveikti darbai – savotiška ataskaita (prof. Liberto Klimkos žodinė informacija). Visą dieną truksiančioje mugėje bus reprezentuojami XV-XVII ir vėlesnių laikotarpių amatai, jų technologijos, rekonstrukcijos ir dirbiniai, skaitomos praktinės paskaitos.

Restoranas „Balzac“ (Savičiaus g. 7) kvies užsukti ir pasimėgauti nemokamu kavos puodeliu užsisakant desertą.

 

Šiais metais paminėti šios dienos į Savičiaus g. kviečiame kiek anksčiau – rugsėjo 20-tąją. Tokiu būdu bendrai veiklai sujungsime kultūrinę senamiesčio arteriją – Savičiaus g. ir Stiklių g., kurioje įsikūręs Stiklo kvartalas šią dieną 13-16 val. kvies į kaimynų mugę „Susipažinkime“.

Taigi, kviečiame visus, mažus ir didelius, su augintiniais ir be jų, Savičiaus gatvės gyventojus, kaimynus, vilniečius ir miesto svečius apsilankyti, pasišnekučiuoti su amatininkais, išbandyti amatų technologijas, užsukti į kitas gatvėje esančias galerijas, kavines, barus ir restoranus!

Registracija

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button