Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 15 (48-asis metų savaitgalis)

Pristatome šio savaitgalio (lapkričio 29 d. – gruodžio 1 d.) TOP 15 renginių anonsą.

1. KALĖDŲ EGLĖS ĮŽIEBIMO ŠVENTĖ KATEDROS AIKŠTĖJE

Kur? Katedros aikštė Kada? Lapkričio 30 d. (šeštadienis) 19:00 val.

Lapkričio 30 d. šeštadienį Vilniaus Katedros aikštėje nušvis svarbiausia Lietuvos Kalėdų eglė ir paskelbs žiemos švenčių ir „Kalėdos sostinėje 2019“ renginių pradžią.

 

19.00 val. prasidėsiantis smagus renginys atneš į sostinę šventinį džiugesį. Greta įspūdingos Kalėdų eglės scenoje gerą nuotaiką vilniečiams ir miesto svečiams dovanos būrys žinomiausių Lietuvos atlikėjų: Jurijus Veklenko, Ieva Narkutė, Jurgis Bruzga, Dainotas Varnas, Paulė, grupės Biplan, Good Time Boys, Sisters on Wire. Vakarą vainikuos publikos numylėtinio Sauliaus Prūsaičio linksmas ir energingas pasirodymas.

Kaledu egle
Nuotr.: Sauliaus Žiūros

2. KALĖDŲ EGLĖS ĮŽIEBIMO ŠVENTĖ ROTUŠĖS AIKŠTĖJE

Kur? Rotušės aikštė Kada? Lapkričio 30 d. (šeštadienis) 17:00 val.

Šventės dalyvius džiugins muzikos ir šokio studijos „DŽIMBA“ vaikai, charizmatiška atlikėja bei dainų autorė Aldegunda ir „Lietuvos tarptautinės baleto akademijos“ mergaitės.

 

Vilniaus senamiesčio širdyje – Rotušės aikštėje, greta Kalėdų eglutės elegantiškai įsikūrusio Kalėdų miestelio erdvėse karaliaus ypatingų kalėdinių grožybių ir gėrybių paradas.

Rotušės Kalėdų eglė
Nuotr.: Sauliaus Žiūros

3. TARPTAUTINĖ KALĖDŲ LABDAROS MUGĖ

Kur? Rotušė Kada? Lapkričio 30 d. (šeštadienis) 12:00 – 18:00 val.

Lapkričio 30 d. nuo 12.00 val. Vilniaus Rotušėje Lietuvoje veikiančių daugiau nei 30 užsienio šalių ambasadų, tarptautinių mokyklų atstovai ir Tarptautinė moterų asociacija Vilniuje pakvies į 17-ąją Tarptautinė Kalėdų labdaros mugę.Šventiniame renginyje bus galima pamatyti bei įsigyti ambasadorių žmonų, ambasadų darbuotojų, visuomeninių organizacijų atstovų pagamintų rankdarbių, kalėdinių dekoracijų, papuošalų, saldumynų ir įvairių suvenyrų. Lankytojus linksmins tarptautiniai šokių ir dainų kolektyvai. Organizatorių kvietimu į Vilnių specialiai atvyks ir vaikučius mugėje džiugins Kalėdų Senelis iš Korvatunturi Laplandijoje. Vyks loterija, kurios dalyviai turės galimybę laimėti vertingų prizų.

 

4. PASAULIO STANDARTINIŲ SPORTINIŲ ŠOKIŲ ČEMPIONATAS

Kur? Siemens arena Kada? Lapkričio 30 d. (šeštadienis)

Po ketverių metų pertraukos Lietuvai vėl suteikta garbė rengti Pasaulio standartinių sportinių šokių čempionatą. Jau lapkričio 30 d. ant Vilniaus „Siemens“ arenos parketo susitiks geriausi standartinių sportinių šokių šokėjai pasaulyje. Dėl čempionų titulo kovos ir dvi Lietuvos šokėjų poros – Evaldas Sodeika ir Ieva Žukauskaitė bei Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva.

5. LDS KALĖDINĖ MENO MUGĖ

Kur? Šv. Jono gatvės galerija Kada? Lapkričio 30 d. – gruodžio 4 d.

 

Vienetiniai papuošalai, nepamirštamos teptuko istorijos, susipynusios aksesuarų gijos, keraminiai indai, kurie suteiks puikaus skonio jūsų valgiams ir daug kitų nepakartojamų estetinių patirčių.

LDS kalėdinė meno mugė – unikali proga įsigyti bei artėjančių žiemos švenčių proga sau ir artimiesiems padovanoti profesionalių vizualiojo meno kūrėjų darbus. Negana to, kūriniais prekiaus patys jų autoriai – žinomi įvairių sričių dailininkai.

6. TARPTAUTINIS ANIMACINIŲ FILMŲ „TINDIRINDIS 2019“

Kur? Įvairios vietos Kada? Lapkričio 28 d. – gruodžio 1 d.

 

Tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis“ – tai ne komercinių filmų arena. Festivalio misija – kuo plačiau pristatyti pasaulinės animacijos spektrą: įvairių stilių, mokyklų atstovų darbus, parodyti animaciją, kuri skatina kūrybiškumą.

Festivalio programa įvairiapusė, pristatanti garsių pasaulio režisierių, debiutantų, studentų kūrinius, nemaža jų dalis pelnę įvairių tarptautinių festivalių nominacijas bei prizus.

7. KALĖDINIS RALIS  

Kur? Įvairios vietos Kada? gruodžio 1 d. (sekmadienis)

„Kalėdinis šeimyninis ralis“ grįžta atsinaujinęs! Nesėdėk namuose, aktyviai leisk laisvalaikį kartu su šeima ar draugų kompanija. „Kalėdinis ralis“ – tai pramoginis orientacinis automobilių renginys, kurio metu turėsite įveikti specialiai parengtą maršrutą, vadovaudamiesi kelio knyga, pakeliui neaplenksite lankytinų objektų, atliksite įvairias užduotis bei įveiksite specialias vairavimo rungtis!  Ralis vyksta pagal Kelių eismo taisykles, čia svarbiausia skubėti lėtai!

8. Šventinis ąžuolo įžiebimas

Kur? Pire Lietuvos nacionalinio muziejaus Kada? Lapkričio 30 d. (šeštadienis) 17:30 val.

Linkėdami šviesių istorijų, „Swedbank“ komanda, antrus metus iš eilės paruošė dovaną Lietuvos miestams ir visiems jų gyventojams.  Devyniuose miestuose įmonė įžiebs devynis ąžuolus.

„Swedbank“  komanda savo kelionę pradės sostinėje, priešais Lietuvos nacionalinį muziejų. Lapkričio 30 dieną 17:30 val. bus įžiebtas pirmasis šventinis ąžuolas.

9. EKSKURSIJA-ŽYGIS PO PANERIUS

Kur? Titnago g. 6 Kada? gruodžio 1 d. (sekmadienis) 11:00 val.

Kodėl ir ekskursija, ir žygis? Žygis – nes nueisime didelį atstumą (apie 10 km), užtruksime apie 3:30–4:00 val., o tuo pačiu pusiaukelėje padarysime 15 min pertraukėlę poilsiui bei pasimėgavimui sumuštinuku ar kava. Ekskursija – nes, kaip ir priklauso, sustosime prie pačių įdomiausių objektų ir papasakosime apie juos viską, ką žinome.

10. MEKAS MIRKSI GERIAU

Kur? Mo muziejus Kada? Nuo lapkričio 29 d.

Avangardinio kino kūrėjas, poetas Jonas Mekas (1922–2019) turėjo neįtikėtiną savybę atsidurti ten, kur nereikšmingi kasdieniai susitikimai virsdavo istorija. Meko susitikimus su tuometinėmis meno ir popkultūros žvaigždėmis liudija ne tik jo filmai, bet ir filmų kadrai – XX amžiaus pabaigoje menininkas juos ėmė eksponuoti kaip savarankišką kūrybos dalį. Dalis šių kadrų tapo MO kolekcijos dalimi ir dabar pristatomi lankytojams parodoje „Mekas mirksi geriau“. Meko žvilgsnis ieško ne kultinių asmenų ar reikšmingų monumentų, jo kamera nukreipta į draugus – trapius ir pažeidžiamus artimus žmones.

Mirksėjimą pats Mekas įvardina kaip komunikacijos būdą, kuris gali įgyti daugybę prasmių – išreikšti pritarimą ar pasipiktinimą, pasišlykštėjimą ar susižavėjimą. Būtent mirksėdamas siurrealizmo žvaigždė Salvadoras Dalí imasi provokuoti Meką bendrų hepeningų metu. Modernisto Dalí ir postmodernizmui atstovaujančio Meko susimirksėjimas simbolizuoja, kad Dalí laikas jau praėjo, o naujojo avangardo žvaigždė Mekas mirksi geriau.

Paroda vyks MO muziejaus mažojoje salėje.

11. ŽIRGAI 2019

Kur? Litexpo Kada? Lapkričio 30 d. – gruodžio 1 d.

Žirgininkystės atstovų bei besidominčių žirgininkyste skaičius pamažu auga, o žirgininkystės kultūra tampa prieinama ir įdomi vis didesniam ratui žmonių, todėl pirmą kartą rengiamos parodos tikslas – supažindinti visuomenę su žirgininkystės kultūros pagrindais, nuo ko ji prasidėjo ir kokia yra dabar Lietuvoje, populiarinti žirgininkystę Lietuvoje bei pristatyti jos privalumus skirtingose gyvenimo srityse – sporte, darbe ir laisvalaikyje.

Renginys skirtas visuomenei, ypač jaunoms šeimoms, auginančioms vaikus. Tai ir paroda, ir žirgų pasirodymai, ir žirgininkystės kultūros ekspozicija. Viskas bus sutelkta vienoje vietoje, tad lankytojas galės susipažinti su šia kultūra iš arti ir iš įvairių aspektų.

Renginys – ne tik pramoginis, bet ir edukacinis, lankytojai jame ne tik smagiai praleis savaitgalį, bet ir gaus naujų žinių.

12. 7-ASIS FESTIVALIS „MUZIKINĖS KALĖDOS“

Kur? Koncertų salė „White Piano Hall“ Kada? Lapkričio 30 d. (šeštadienis) 19:00 val.

„The man I love“ – garsusis džiazo standartas, parašytas brolių Gershwinų. Tai daina apie laukimą, svajones, o svarbiausia – apie meilę. Apie tą gyvenimo variklį, kuris priverčia nusišypsoti ir judėti pirmyn. Šiame koncerte dvi nuostabios damos sopranas Simona Liamo ir pianistė Birutė Asevičiūtė papasakos ir daugiau muzikinių istorijų, be jokios abejonės ne ką mažiau romantiškų ir intriguojančių. Išgirsite garsiausių miuziklų arijas, nuostabaus grožio Lied žanro dainas ir, žinoma, Edithos Piaf „La vie en rose” … Susitikime ir patirkime nepamirštamą muzikinę kelionę, kurioje poezija susipina su aistra, o visa ko pagrindas yra meilė.

13. ROMANTIŠKAS VILNIUS

Kur? Katedros aikštė Kada? Lapkričio 30 d. (šeštadienis) 11:30 val.

Vilniaus kiemeliai slepia daug romantiškų, karštų, o kartais ir tragiškų meilės istorijų. Apie jas šį sekmadienį pasakos ir po paslaptingus senamiesčio kiemelius vedžios gidas Andrius Pavelko.

14. Kalėdinis orientacinis žaidimas

Kur? Vilniaus rotušė, ant laiptų prie pagrindinio įėjimo Kada? gruodžio 1 d. (sekmadienis) 11:30 val.

Kalėdiniame Vilniaus senamiestyje šiemet apsigyveno skraidantys pegasai, iš pasakų atkeliavo paslaptis saugantys sargybiniai, kažkur kiemeliuose svečių laukia meškos… Kaip juos visus surasti, pasilabinti ir pasigrožėti? Smagiausia – žaidžiant!

Kviečiame visus – ir didelius, ir mažus, leistis į kalėdinį orientacinį žaidimą. Keliausite per senamiestį ieškodami kalėdinių personažų, pažindami lietuviškas ir kitų tautų šventines tradicijas, atliksite smagias užduotis, kurios įtrauks visus jūsų pojūčius.

15. Kalėdų Traukinukas

Kur? Senamiestis Kada? Nuo lapkričio 30 d.

Tradicinis linksmasis Kalėdų traukinukas nuo lapkričio 30 d. iki sausio 7 d. (imtinai) visus kvies sugrįžti į vaikystę smagių kelionių po sostinę metu.

Traukinuko trasa drieksis nuo Katedros, Pilies gatve link Rotušės aikštės, kur traukinukas apsisuks ir Pilies gatve grįš atgal iki Katedros aikštės.

Į traukinuką bus galima įsėsti jo pagrindinėje stotelėje „Kalėdų miestelis“ priešais Katedrą, šalia Odminių skvero, adresu Šventaragio g. 1.

Įsėsti ar išlipti taip pat bus galima ir tarpinėje stotelėje – „Rotušė“, Rotušės aikštėje.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
30 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button