Renginiai

Savaitgalio renginių TOP 15 (36-asis metų savaitgalis)

Pristatom šio savaitgalio (rugsėjo 7 d. – rugsėjo 9 d.) TOP 10 renginių anonsą.

1. DANSKE BANK VILNIAUS MARATONAS 2018

Kur? Katedros aikštė Kada? Rugsėjo 9 d. (sekmadienis) 09:00 val. 2018 m. minėsime modernios Lietuvos gimimo šimtmetį. Tarp gausybės valstybingumą skatinančių renginių –  15-asis „Danske Bank Vilniaus maratonas“. „Per šiuos 15 metų stipriai prisidėjome prie aktyvesnės ir sveikesnės valstybės formavimo. Turėdami per visą šį laiką sukauptą patirtį, formuodami tvirtas sveiko gyvenimo būdo tradicijas ir vis gausėjančią aktyvią bendruomenę, džiaugiamės galėdami pasiūlyti išskirtinę galimybę Lietuvos šimtmetį atšvęsti kitaip“, – sako didžiausio bėgimo renginio Lietuvoje organizatorius Darius Mikulis. Daugiau apie renginį rasite čia. maratonas. bėgimas

2. TAUTOS DIENA – UGNINIAI ŠIMTMEČIO ESKIZAI VILNIUJE

Kur? Tauro kalnas Kada? Rugsėjo 8 d. (šeštadienis) 19:00 val. Aitvarų kėlimas dangun, jo metu – Dainiaus Razausko mintys. Būgnų sutartinės, atnaša protėviams, atminties valanda. Dalyvauja Petras Dabrišius, Gintaras Aleknavičius, KŪLGRINDOS jaunimo grupė, Gediminas Žilys. Ugnies reginys GEDIMINO STULPAI, ORŠOS MŪŠIS, SĖJA. Daugiau apie renginį rasite čia.

3. VILNIAUS GALERIJŲ SAVAITGALIS 2018

Kur? Įvairios vietos Kada? Rugsėjo 6-9 d. 3-asis Vilniaus galerijų savaitgalis kviečia pagarsinti šiuolaikinį meną. Naujas šiuolaikinio meno parodų sezonas sostinėje prasideda su Vilniaus galerijų savaitgaliu. Rugsėjo 6–9 dienomis Vilniuje vyksiantis ir į jo pakraščius išsiplėsiantis renginys kvies užsukti į 27 galerijas ir meno erdves, kuriose – naujų parodų atidarymai, susitikimai su menininkais, koncertai ir diskusijos. Trečiąjį kartą Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos organizuojamas savaitgalis siekia atkreipti dėmesį į plačią sostinės šiuolaikinio meno panoramą.Vienas pagrindinių Vilniaus galerijų savaitgalio tikslų – nubraižyti įdomiausių ekspozicinių erdvių maršrutą, tikintis, kad jį kartoti po renginio taps įpročiu. Daugiau apie renginį rasite čia. galerijų savaitgalis

4. LOFTAS FEST’18

Kur? Loftas Kada? Rugsėjo 7-8 d. LOFTAS rudenį pasitinka kviesdamas į urbanistinį muzikos ir menų festivalį Loftas Fest. Rugsėjo 7-8 dienomis: 2 dienos ir naktys muzikos, meno ir pramogų. Nuo įdomiausių Lietuvos ir užsienio grupių koncertų iki kvapą gniaužiančių meno performansų, nuo tarptautinės ‘street art’ meno galerijos po atviru dangumi ‘Open Gallery’ iki naktinio kino teatro, nuo reivo iki ryto ir ‘street food’ bei barų alėjos iki vinilų turgaus ir dar daug daug visko. Daugiau apie renginį rasite čia. Loftas Fest

5. PREZIDENTO RŪMŲ PARKAS ATSIVERS DŽIAZUI IR KŪRYBINIAMS UŽSIĖMIMAMS

Kur? Prezidentūros parkas Kada? Rugsėjo 6 d. (penktadienis) 16:30 val. Rugsėjo 7 dieną, 16 val. 30 min. Prezidentūros rūmų kiemas duris atvers lietuviškai muzikai. Į nemokamus koncertus, šioje erdvėje organizuojamus jau šeštą rudenį iš eilės, vilniečius pakvies „Cinamono 5“, kvartetas „Lajos“ bei Domo Žeromsko kvintetas. Renginį pristatanti AGATA ir Lietuvos džiazo federacija pirmą rugsėjo penktadienį į prezidento rūmų parką kviečia užsukti anksčiau – dar neprasidėjus koncertams. Mėgstantys pasigilinti į muzikos istoriją turės galimybę išklausyti muzikologės Rūtos Skudienės paskaitos. Smalsesni lankytojai, ypač su vaikais, bus kviečiami sudalyvauti garso menininko Mikalojaus Smulskio kūrybinėse dirbtuvėse. Daugiau apie renginį rasite čia.

6. NOWJAPAN 2018

Kur? Įvairios vietos Kada? Rugsėjo 8-9 d. Leiskis į nepamirštamą savaitgalio kelionę po egzotiškąją Japoniją rugsėjo 8-9 dienomis vyksiančiame didžiausiame Japonijos kultūros festivalyje Baltijos regione – nowJapan. Japonų kultūros švyturys Lietuvoje pristato šių dienų Japoniją: ryškios pop kultūros, tūkstantmečių tradicijų ir inovatyvių šiuolaikinių idėjų sintezę. Dvi dienas truksiančios išvykos metu turėsi galimybę išvysti galybę Japonijos menininkų muzikinių, audiovizualinių, šokio pasirodymų, madų pristatymų, parodų, susipažinti su japonišku kinu bei animacija, išbandyti japoniškus kūrybinius workshop’us bei pasigaminti suvenyrų sau, sudalyvauti diskusijose su žymiais žmonėmis apie jų patirtis Japonijoje, išgirsti pranešimų pačiomis netikėčiausiomis temomis. Akys apraibs nuo prekių ekspo zonoje įvairovės, o Azijietiško maisto kvapai išvilios pailsėti ir užkąsti į Tokyo Town lauko erdvę. Stogą visiškai nuneš spalvingasis tarptautinis Cosplay konkursas, kurio metu ant scenos išvysi mėgstamiausių filmų, video žaidimų, komiksų ir kitus herojus. Trumpai tariant, nuo arbatos ceremonijos iki post-apokaliptinės Hello Kitty mados – bus visko. Daugiau apie renginį rasite čia.

7. RENGINYS „PILAITĖS FAUNA EINA OUT“

Kur? Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos Pilaitės biblioteka Kada? Rugsėjo 8 d. (šeštadienis) 11:00 val. Rugsėjo 8 d., šeštadienį, nuo 11.00 val. kviečiame į šventę „Pilaitės fauna eina out“, skirtą Jums ir Jūsų augintiniams – šuniukams, kačiukams, triušiukams, ežiukams ir kt. Renginys vyks Pilaitės bibliotekoje (Nidos g. 2) ir pievoje, esančioje šalia Pilaitės prospekto, priešais statomą bažnyčią. Daugiau apie renginį rasite čia.

8. EUROPOS ŽYDŲ KULTŪROS DIENA MUZIEJUJE

Kur? Tolerancijos centras, Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus Kada? Rugsėjo 9 d. (sekmadienis) 10:00 val. Rugsėjo 9 d., sekmadienį, VVGŽM Tolerancijos centras ir Samuelio Bako muziejus (Naugarduko g. 10, Vilnius) dirbs nuo 10 iki 17 val. ir kvies Europos žydų kultūros dienų entuziastus nemokamai aplankyti muziejaus ekspozicijas, sudalyvauti ekskursijose, susitikimuose ir kituose renginiuose. Lauksime tiek suaugusiųjų, tiek mažųjų lankytojų nuo 3 metų amžiaus. 10 val. ir 12 val. kviečiame aplankyti parodą „Lietuva litvakų kūryboje“ kartu su jos kuratore dr. Vilma Gradinskaite ir pamatyti Lietuvą litvakų akimis. Lietuvos valstybės šimtmečiui skirtoje parodoje eksponuojama per keturiasdešimt dailės kūrinių iš Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus, Lietuvos dailės muziejaus, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus, José Gurvičiaus muziejaus Urugvajuje ir privačių kolekcijų. Ekspoziciją lydi informatyvūs stendai apie Lietuvos žydų istoriją, dailę, literatūrą, muziką, kiną ir teatrą. Parodoje laukiami ne tik suaugusieji, bet ir jaunieji lankytojai, kurie galės nekasdieniškai praleisti laiką prie magnetinių dėlionių kurdami Lietuvos peizažą ar Lietuvos miestelių – štetlų vaizdus.

9. NAUJOJO CIRKO SAVAITGALIS’18

Kur? Menų spaustuvė Kada? Rugsėjo 4-9 d. Tarptautinis šiuolaikinių scenos menų festivalis NAUJOJO CIRKO SAVAITGALIS’18 | rugsėjo 4 – 9 dienomis Daugiau apie renginį rasite čia.

10. ISTORINĖS OPEROS DIENA VALDOVŲ RŪMUOSE 2018

Kur? Valdovų rūmai Kada? Rugsėjo 8 d. (šeštadienis) Švęsdamas operos gimtadienį Lietuvoje, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai jau šeštą kartą vilniečius bei sostinės svečius kviečia rudens kultūros renginių sezoną pradėti su operos žanru! Prisimenant 1636 m. rugsėjo 4 d. Vilniuje pastatytą pirmąją operą Lietuvoje – „Elenos pagrobimą“, – Valdovų rūmų muziejaus svečiai (nuo pačių mažiausiųjų iki garbaus amžiaus žmonių) laukiami su muzikos edukacija susijusioje veikloje, paskaitoje apie rafinuotas Vladislovo Vazos keliones po Romą ir operos gimtinę Florenciją. Taip pat kviečiami dalyvauti istoriniame įvykyje – po šimtmečių atgimusios operos premjeroje! Daugiau apie renginį rasite čia.

11. NAKTIGONĖ 2018

Kur? Pavilnių regioninis parkas Kada? Rugsėjo 7 d. (penktadienis) Ilgai lauktas ir itin didelio pasisekimo praeitais metais renginys grįžta! Šiais metais jūsų laukia dar daugiau kvapą gniaužiančių pasirodymų ir geros nuotaikos. Organizatoriai – Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija ir Tobulo žirgo komanda. Daugiau apie renginį rasite čia.

12. VYNUOGIŲ PARODA

Kur? VU Botanikos sodas Kairėnuose Kada? Rugsėjo 7-8 d. 2018 m. rugsėjo 7–8 dienomis kviečiame į trečiąją ir jau tampančią tradicine Lietuvoje užaugintų VYNUOGIŲ PARODĄ, kurią organizuoja Lietuvos vynuogininkų asociacija (http://vynuogininkuasociacija.lt/) kartu su Vilniaus universiteto botanikos sodu Kairėnuose. Kaip ir praėjusiais metais tikimasi sulaukti virš 100 vynmedžių veislių vaisių, užaugintų Lietuvos vynuogininkų profesionalų bei mėgėjų. Parodoje demonstruojamas uogas galima suskirstyti į tris grupes: šalčiui atsparias vynmedžių veisles, dengiamas bei auginamas šiltnamyje. Kiekvienas susidomėjęs ir ketinantis auginti vynuoges lankytojas galės įvertinti savo galimybes ir apsvarstyti, kokiam tikslui norėtų auginti vynuoges ir pagal tai išsirinkti sau tinkamas veisles. Kai kurias veislių uogas bus galima degustuoti, o išsamią informaciją apie visų veislių savybes, auginimą bei priežiūrą teiks jų augintojai.

13. PERSKAITYTŲ KNYGŲ MUGĖ – KNYGADIENIS

Kur? Prekybos centras VCUP Kada? Rugsėjo 8 d. (šeštadienis) 11:00 val. 2018 m. rugsėjo 8 d. šeštadienį, CUP 5 aukšte įvyks perskaitytų knygų KNYGADIENIS. Mugėje galėsite keistis, pirkti ir parduoti knygas.

14. PASAULINĖ SAVIŽUDYBIŲ PREVENCIJOS DIENA

Kur? Baltasis tiltas Kada? Rugsėjo 8 d. (šeštadienis) 11:00 val. Rugsėjo 8 d. Vilniuje dviračių žygiu bus minima Pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Maloniai kviečiame Jus š. m. rugsėjo 8 dieną 11 val. prie Baltojo tilto dalyvauti Pasaulinės savižudybių prevencijos dienai paminėti skirtame renginyje – dviračių žygyje. Renginio metu dalyviai turės galimybę dalyvauti 10 kilometrų dviračių žygyje, pasikalbėti su emocinės paramos tarnybų savanoriais, sužinoti daugiau apie savižudybių rizikos ženklus bei esamos pagalbos galimybes. Kasmet, minint Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną – rugsėjo 10 d., į dviračių žygius susiburia milijonai žmonių įvairiose pasaulio šalyse.

15. SKAITYMO FESTIVALIS 2018

Kur? A. Mickevičiaus viešoji biblioteka Kada? Rugsėjo 7-8 d. Romantizmo įkvėpti, ieškome šių laikų romantikų. Gal tai būtum tu, bet truputį tingi, neturi laiko arba, tiesiog, nežinai kaip? Kas ir koks yra šių laikų romantikas? Ar jis miesto poetas, slemeris? Gal naujosios kartos politikas, freelanceris ar ekscentriškas performanso atlikėjas? Įvairiausių formų romantiką šių metų Skaitymo festivalyje kurs Solo Ansamblis, Kūjeliai, Lina Buivydavičiūtė ir Elijas Martynenko, Miglė Anušauskaitė, Rytis Zemkauskas ir dar daug įdomių, unikalių ir be galo romantiškų dalyvių. Žinoma, ir visi jūs.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button